Skocz do zawartości

Ile za kopanie rowu pod kabel?


Recommended Posts

Cytat

Jak w tytule. Kopie rów pod kable. Rów o szerokości 25cm i głębokości 60cm. Nie jestem pewien na ile powiniennem wycenić taką usługę. Jakieś sugestie ile powiniennem zarządać od metra takiego rowu?

PS. Niestety nie wiem narazie jak długi będzie to rów.



Witam,
Panie kolego nie jest to forum doszkalające niedouczonych elektryków(mam nadzieję że pan nim nie jest).
Ale skoro planuje pan wykopać ten dołek to prosze zrobić to dobrze;

Bezpośrednio w ziemi kable układa się na głębokości 0.7 m. Z dokładnością +/- 5 cm na warstwie piasku o grubości 10 cm z przykryciem również 10cm warstwą piasku. Jako oznaczenie przebiegu kabli, wzdłuż całej trasy, nad kablem należy układać folie koloru niebieskiego szerokości 20 cm (folia oznacznikowa). Przy skrzyżowaniu z innymi instalacjami podziemnymi lub z drogami kabel należy układać w przepustach kablowych. Przepusty powinne być zabezpieczone przed dostawaniem do ich wnętrza wody i przed ich zamuleniem.

Wykonawcy wykonują całość prac od wykopania przez położenie i podłączenie do wykonania pomiarów eletrycznych i odbiór przez ZE .
(proszę nie łapać się za to)

Cenę prosze skalkulować samemu, a nie pytać się ile za taka usługę można "wyrwać"

Na marginesie:
Może lepiej byłoby,(czytaj: bezpieczniej dla wszystkich) gdyby zajął się pan pracą w swoim zawodzie?

Link do komentarza
A jak długi będzie ten wykop i w jakiej klasie gruntu jest wykonywana praca. Czy będą jakieś przepusty
pod lub nad trasami innych przyłączy, lub np chodnikiem czy ulicą ? Kopanie a kopanie to zasadnicza różnica !!!
Można się nawet z koniem kopać , ale czy warto ? Za mało danych aby precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...