Skocz do zawartości

Instalacja masztu na kominie.


Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad tym w jaki sposób przymocować maszt do swojego komina (taśmy, kołki, etc.) na którym planuje umieszczenie anteny sat, tv oraz dwóch płaskich panelowych. Czy możecie coś mi podowiedzieć ? Zdjęcia poglądowe przesyłam w załączeniu.

Z góry dziękuje,
cichydom

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam,

Zastanawiam się nad tym w jaki sposób przymocować maszt do swojego komina (taśmy, kołki, etc.) na którym planuje umieszczenie anteny sat, tv oraz dwóch płaskich panelowych. Czy możecie coś mi podowiedzieć ? Zdjęcia poglądowe przesyłam w załączeniu.

Z góry dziękuje,
cichydom



Sposób montażu, który wrysowałeś czerwoną kreską wydaje się być optymalny. Do takiego montażu mogę polecić takie uchwyty:

http://www.dipol.com.pl/obejma_murowa_omm-50l13_E8533.htm

Montaż kołkami rozporowymi, takimi typowymi do murów zewnętrznych.

Jeśli obawiasz się, że może zerwać taki maszt to zamiast dwóch mocowań, możesz zrobić trzy.

Bardzo łatwo też samemu je wykonać. Sam maszt podobno nie może wystawać powyżej 2m ponad dach, lub nad komin - tego nie jestem pewien - wg prawa wtedy chyba trzeba płacić za niego podatek....tylko tak wspominam na wszelki wypadek jakbyś miał wrednych i przebiegłych sąsiadów icon_wink.gif Mogę ewentualnie też coś doradzić przy instalacji antenowej jeśli planujesz wiele odbiorników TV.

UWAGA: Obejma musi być odpowiednio odsadzona od muru - aby maszt minął się z wykończeniem komina i obróbką blacharską na szczycie icon_wink.gif Edytowano przez projekt356.pl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zastanawiam się nad tym w jaki sposób przymocować maszt do swojego komina (taśmy, kołki, etc.) na którym planuje umieszczenie anteny sat, tv oraz dwóch płaskich panelowych.



Najlepsze rozwiązanie w/g mnie to zakupić uchwyt w sklepie którym planyjemy kupić talerz sat.
Wysięgniki takie mają kształy litery "L" i są w kilku wariantach długości, dzięki temu będą mogły pomieścić wszystkie anteny.
zaś mocowanie zalecam dobrać specjalne kołki montażowe( dobrego producenta np. FISCHER - używam bo nie zawiodłem się na nich) min. 12 fi

http://www.fischerpolska.pl/
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Zastanawiam się nad tym w jaki sposób przymocować maszt do swojego komina (taśmy, kołki, etc.) na którym planuje umieszczenie anteny sat, tv oraz dwóch płaskich panelowych. Czy możecie coś mi podowiedzieć ? Zdjęcia poglądowe przesyłam w załączeniu.

Z góry dziękuje,
cichydom


A co będzie podczas burzy ? Instalacji odgromowej tam nie widać. icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

A co będzie podczas burzy ? Instalacji odgromowej tam nie widać. icon_sad.gif



Też chciałem się zapytać. A tak w ogóle po kiego grzyba wystawiać talerz ponad dach? Odbiór będzie lepszy?
No i którędy kable antenowe, w kanałach wentylacyjnych? A z kominiarzem się widzieli?
Pomysł oceniam jako średnio(???) rozsądny.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...