Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
tomaszek115

Ile biorą wykonawcy prosze o pomoc!!!

Recommended Posts

Witam wszystkich
chcialbym zapytac o porade jestem na etapie budowy domu projekt gotowy "FILEMON" 107m2 z garazem ok 140m2 dach 2-spadowy fachowcy powiedzieli mi z robocizne lawy lawicy szalunku fundamenu 120cm izolacji wyprowadzenie rur medialnych z lawy odgromy itd 20tys.pln nie wiem czy to jest duzo czy malo moze normalna cena? jezeli chodzi o caly dom to za stan surowy zamkniety bez stolarki 65000tys.pln w sklad robocizny wchodzi :mury, stropy terriva ,caly dach z dachowki ceramicznej+podbitka i rynny,2kominy,kominy wentylscyjne, scianki dzialowe itd. prosze o odpowiedz pomoc!!! niechcial bym przeplacic a pojecia o kosztach jakie panuja na rynku nie mam w ogóle z góry dziekuje i pozdrawiam!!!

budowa w województwie Sląskim okolice KATOWIC Edytowano przez tomaszek115 (zobacz historię edycji)

Najważniejszej informacji pan nie podał....

Gdzie pan buduje ?

Inna będzie kwota w warszawskim...
a inna będzie np. w podkarpackim

na śląskim się nie znam. W okolicach Poznania za podobny zakres robót (bez podbitki) zapłaciliśmy 60tys.

Okolice Chrzanowa (styczeń 2010 ) , nam za filemona oferowano 30 do 75 tyś oczywiście netto , fundamenty wylewane, strop wylewany , drenaż , dach odeskowany , reszta jak u Pana.
Pozd Alek

Cytat

woj.slaskie okolice katowic

jeśli chodzi o śląsk myślę że jest to kwota dość wyważona. osobiście może zbudowałbym to taniej etapami ale bez dachu:) Ale prawdę mówiąc jeśli ekipa solidna i sprawdzona to warto brać za tą cenę

hej, jesli ktos ma namiary na solidna i rzetelna firma z okolic Andrychowa, Bielska-Białej, Wadowic proszę o namiary - szukam firmy na przyszy rok, dzieki

My też płacimy 65 tys ale za dom 170 m + piwnica + garaż... Dach wielospadowy /do stanu "pod papę"/. Poza tym wszystko tak jak u ciebie. Firma jak na nasze okolice droga ale wiem że dobra... Wole zapłacić 20 tys więcej niż potem uganiać się po sądach...

Gość adiqq
ja płaciłem rok temu za dom 10x10 (135m2 pow. uz + piwnice 75m2) + garaz dostawiony do budynku 8x6 za murowanie 33tys + za dach 9tys wiezba+krycie dachówką (dach prosty, dwuspadowy, 174m2)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• W gminie trzeba pytać. Możliwe, ze biedniejsze gminy nie mają nic ale miasta powiatowe już powinny mieć. Sam tak znalazłem pod Warszawą w Legionowie. O Warszawie wspomniałem ponieważ widziałem reklamę w TV oraz znajomy mieszka na rogatkach i "zaklepał" już PV. Nie jest tak różowo i zawsze coś na start trzeba mieć ale 15 tysięcy piechotą nie chodzi.   Wracając do Warmii i Mazur. Proszę zapytać tu https://rpo.warmia.mazury.pl/artykul/1/skorzystaj-z-programu http://www.wmarr.olsztyn.pl/s/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=61&lang=pl     Na stronie UM Olsztyn był program ze składaniem wniosków do kwietnia a teraz trzeba zapytać o kontynuację na 2019 rok https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/zloz-wniosek-i-wymien-piec.html I tak trzeba śledzić programy gminne, które powstaja i znikają sezonowo - zależnie od popularności czyli kwoty przeznaczonej na realizację danego programu.    
    • Możliwe,że w Warszawie coś i jest. Jestem z warm-mazurskiego i tu nie ma nic. Wszędzie gdzie pytam to odbijają piłeczkę do Czystego powietrza, a tu na fv nie ma dotacji a tylko pozyczka - choć to i tak lepsze niż nic lub tzw "abonament" od firm oferujących fotowoltaikę.
    • Główną przyczyną powstawania spieków jest jakość węgła i bez analizy trudno ustalić na ile deklaracja dostawcy pokrywa się z rzeczywistością. Oczywiście istotne są również ustalone warunki spalania w kotle . np zbyt intensywny nadmuch powietrza, za nisko ustawiony deflektor, ale ustalenie optymalnych warunków spalania dla konkretnego opału wymaga niekiedy doświadczalnej regulacji warunków spalania kierując się zaleceniami producenta kotła.
    • Owszem ale: i tu można tych ale wymieniać przez 10 minut. Ale jako pozytyw - ten kto ma wymienić i tak wymieni i zmodernizuje a w tym przypadku dostanie mniejszy lub większy zwrot inwestycji. Ci, którzy nie mają zamiaru zmienić nic z różnych przyczyn niezależnych i tak nie złożą wniosku i możliwe, ze przy okazji będą narzekać i narzekać. Jest jednak szansa, że taki program będzie pozytywnym bodźcem do działania. Są też programy gminne niezależne. Przykładowo w Warszawie można ubiegać się o 15 tysięcy dofinansowania na "elektrownię" PV. Czytałem ostatnio artykuł, w którym przedstawiono liczbę zamontowanych pomp ciepła i instalacji PV w Europie w ostatnim roku. Jest wzrost i przy okazji maleje zanieczyszczenie powietrza. Zaczęło się niewinnie od jakiegoś programu dofinansowania.
    • Przy tym węglu (RI = 0) spodziewam się raczej, że są to spieki z popiołu (żużlowe), a nie z niedopalonego węgla (koksowe). Jeżeli tak jest, proszę zmniejszyć dawkę powietrza. jeżeli to mimo wszystko spieki koksowe, dawkę powietrza lepiej zwiększyć. Nowe kotły maja niestety większą skłonność do tworzenia spieków niż starsze, z racji wyższej temperatury w palniku.
  • Popularne tematy