Skocz do zawartości

szybsze i tansze podzialkowanie pola


Recommended Posts

Wujek podarowal mi kawalek pola na ktorym zamierzam postawic dom. icon_biggrin.gif
Ale pole na ktorym zamierzam budowac niejest jeszcze jednak podzialkowany.
I takie podzialkowanie trwa bardzo dlugo, a ja chce zaczac jak najszybciej.
Slyszalem jednak ze jezeli wujek zacznie budowac dom, np. zrobi fundamenty i znajdzie na ten rozpoczety dom kupce (mnie), to takie podzialkowanie idzie znacznie szybciej i taniej.
Slyszal juz ktos o czyms takim ? Czy to prawda ? i jakie sa koszta ?
Ponoc placi sie od tego ile juz zostalo zbudowane. Jezeli tylko fundament to tanio, a jak juz stoi piwnica to troche wiecej.


odpowiedzi prosze na: m.runowski@op.pl

Dzieki
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Wychodzą z przepisów prawnych budowa odbywać się będzie na działce (całej przed podziałem stanowiącą własność wujka)
Poruszony problem przeniesienia pozwolenia na budowę rozpoczętej inwestycji wymagałoby uzyskania prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane przez nowego inwestora, co wiązałoby się z dysponowaniem całą działką
Dlatego przedstawiona przez pytającego propozycja nie jest zbyt trafna

Wyjściem z tej sytuacji jest uzyskanie przez właściciela pierwotnego działki – wuja decyzji o warunkach zabudowy a następnie decyzji o pozwoleniu na budowę oraz rozpoczęcie prac budowlanych
W miedzy czasie będzie czas na załatwienie podziału tej działki
Zaraz po wykonaniu podziału pierwotny inwestor winien wystąpić do organu administracji architektoniczno budowlanej o skorygowanie działki, na której zlokalizowana jest inwestycja
Następnym krokiem będzie wpis do księgi wieczystej i określenie praw inwestora na rzecz, którego ma zostać przekazana działka – pytającego
Tutaj nowy właściciel zapłaci podatek od wzbogacenia
Następnym krokiem jest przeniesienie pozwolenia na budowę na nowego inwestora
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...