Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
mateuszlor

Łączenie profili

Recommended Posts

Ale tam nadal nie ma nic napisane jak to połączyć

Cytat

Mianem ścian wysokich możemy określić ściany działowe o dużej sztywności. Maksymalna wysokość dopuszczalna w tym wypadku sięga 9 - 10 m. Przy tak dużych wysokościach najważniejszym zagadnieniem jest zapewnienie odpo-wiedniej odporności ogniowej. Akustyka w tego typu ścianach odgrywa z reguły mniejsze znaczenie (gruba warstwa płyt). Przy montażu wysokich konstrukcji, dla zapewnienia odpowiedniej sztywności - zalecane jest podczas montażu w miarę równoczesne płytowanie jednej i drugiej strony ścia-ny. W przeciwnym wypadku znaczny ciężar płyt zamon-towanych po jednej stronie może spowodować odkształcenie konstrukcji w fazie montażu.

Brak obrazka

1a.Płyta g-k Rigimetr gr. 2 x 9,5 mm, 2 x 12,5 mm, 1 x 9,5 mm +1 x 12,5 mm
1b.Płyta gipsowo-kartonowa Rigips PRO gr. 12,5 mm
1c.Płyta gipsowo-kartonowa Rigips PRO gr. 15 mm
2.Profil CW lub CW Ultrastil 3a.Profil UW lub UW Ultrastil
3b.Profil poziomy UW101 lub CW 101Ultrastil
4.Profil UD 30
5.Wkręty Rigips TN 25 co 70 cm - I warstwa poszycia
6a.Wkręty Rigips TN 35 co 25 cm - II warstwa poszycia
6b.Wkręty Rigips TN 45 co 20 cm - II warstwa poszycia
7.Wkręty “pchełki”
8 Kołki rozporowe lub dyble, max. co 100 cm
9.Masa szpachlowa Rigips
10.Taśma uszczelniająca Rigips
11.Wełna mineralna kamienna lub szklana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na poddaszu ocieplam ściany szczytowe od wewnątrz. Ściana ma od 0 do 4m wysokości. Profile mam 3m. Jak połączyć profile pionowe (CW), tak, żeby się trzymało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstawka lub nacięcie i tak to łapiesz esami
od strony płyty powinna być linia prosta na całości bez wypchnięć czyli jak już to do środka nie na zewnątrz
ponadto są dostepne specjalne łączniki przynajmniej do 50
ale na żywca z odpadów też się da to połączyć tylko z lekką kombinacją
wszystko na logikę
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Na poddaszu ocieplam ściany szczytowe od wewnątrz. Ściana ma od 0 do 4m wysokości. Profile mam 3m. Jak połączyć profile pionowe (CW), tak, żeby się trzymało
Są też normalnie w sprzedaży profile (CW) 4,0 mb możesz dokupić kilka icon_smile.gif

Najprościej i zachowując sztywność ściany do profilu (CW) 3mb +1,0mb lub więcej przykręcasz pchełkami taki sam profil o dł 1,0 mb (CW) odwrócony plecami do tych dwóch profili utrzymując zakład 0,5 mb obu profili takie połączenie daje sztywność tej ścianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Z tego co wiem, to jest problem z metalowymi kotwami łączącymi płyty. Ale wg konstruktorów - do rekonstrukcji. Brak izolacji i szczeliny bywały takie, że sciany przemarzały, mimo gorących kaloryferów. Wiem, bo jako student, robiłem spis powszechny na nowym osiedlu - i mieszkańcy mi to pokazali, gdy poczułem, jak ciągnęło chłodem od ściany. Sam mieszkałem w bloku z cegły - tam ściany były typowe 38 cm. Potem zaczęto ocieplać syropianem ściany - najpierw 5 cm, potem więcej.  Na mieszance kleju z cementem i piaskiem.  Trzeba pamiętać że energia była stosunkowo tania, czy to węgiel, koks, więc grzejniki parzyły dłonie, a kotłownie były państwowe lub spóldzielcze. Windy typowo nadal są raczej od 4 czy piątego piętra - w niższych chyba nadal nie ma.    
  • Co sądzicie o szkle z grafiką jako ściana prysznicowa?
  • ładne To ja polecę taką mieszanką fantazji i historyzmu - takich fascynatów kreskówki i muzyki midi - takie filmy robią:   Polecam inne filmy tych autorów - synchronizacja muzyczki i obrazu oraz wyobraźnia i obrazki imponujące - ale trzeba znaleźć w sobie trochę dziecka 
  • A ja bym zostawił ten modrzew, a wyrzucił to piętro, wyglądające dla mnie, jak kawałek więzienia, albo maszynowni. Nie chciałbym też, żeby życie mojej rodziny, czy moje osobiste było aż takie publiczne, dzięki takiemu przeszkleniu. Chyba że działka ma kilka ha. Elfir pewnie zrobi ci wykład nt kosztów grzania w takim domu (i słusznie) (nie mówiąc o tej nadbudówce - pewnie ze schodami ) Jak widzisz mamy swoje subiektywne zastrzeżenia. Jesli to ma być wzorzec - to na projekt typowy. To ładny dom, elegancki i nowoczesny w formie (oprócz tego piętra). Mnie się podoba. Ale osobiście nie mieszkałbym w takim z powodu nadmiernego przeszklenia i braku prywatności - znowu subiektywne wrażenie. 
  • Ale przecież dla ciebie liczy się tylko nowoczesność, sam to napisałeś. Przynajmniej się tego nie wypieraj i bądź konsekwentny. Ludzkość wypracowała wiele wzorców piękna i wykluczały sie one często z pokolenia na pokolenie, czy stylu na styl. Kto teraz przejmuje sie zlotym podziałem, czy np. proporcjami kolumny doryckiej. I ty też tego nie tolerujesz, jako stare i mało ambitne - NIE NOWOCZESNE.   ty zaledwie możesz zrozumieć dawne klimaty, sam to piszesz. I OK. Tylko że współczesna architektura, jak i sztuka ogólnie zazwyczaj jest w opozycji do starych stylów.  No to wymień te cechy, prawidła nowoczesnej architektury na które, wg ciebie i są stosowane teraz, pokaż przykłady, konkretne wzorce, wzory, definicje - do których stosują się teraz wielcy architekci. Wzorce i konkrety - a nie subiektywne gust i smak.  Chyba że powodujesz się tylko smakiem i gustem osobistym - ja np. sie tym posługuję. Ale ja nigdy nie powiem nikomu, że jego twórczość to szajs - powiem najwyżej, że mnie się nie podoba.  Tylko mnie i wcale nie przesądza to owartości jego projektu. Może to wziąść pod uwagę, mogę mu pokazać, co mi się nie podoba, co bym zmienił, pokazać przykłady, które mi sie podobają. Może równie dobrze powiedzieć, że ma inne poczucia harmonii, proporcji, piękna i ma do tego prawo. I nie impotuję mu, że jest niedouczony, nie ma gustu, jest idiotą, czy emerytem myślącym o trumnie.   I proszę, piszesz mhtylowi: widzisz i czujesz - to się zgadza. Ale to subiektywne postrzeganie - każdy ma inaczej. Pokaż mi budynek, obraz, rzeźbę - który podoba się bez zastrzeżeń każdemu, ba - każdemu krytykowi, czyli wyksztalconemu.  Natomiast słowo wie wskazuję na konkretną wiedzę - no to podaj tę konkretną wiedzę. Wg mnie  nie ma takiej w stosunku do formy współczesnej - są tylko odczucia. Są konkrety odnośnie funkcji, ale formy nie. Architektura to forma + funkcja.   Na koniec przykład z samochodami - tak samo sztuka użytkowa jak dom w kwestii formy. Na pewno jedne ci się podobają, inne zupełnie  nie - też je widzisz i czujesz - chodzi mi o formę, nie o technikę (funkcję). A przecież tworzą je wykształceni styliści za ciężkie pieniądze.  Bo chodzi o to że to klienci mają różne gusty i wyobrażenia - i nawet każda potwora znajdzie swego amatora - tak one są różne.   Na koniec - to do Elfir też. Nasze tutaj spory są subtelne i delikatne w stosunku do tych, którzy toczą miedzy sobą artyści, nie mówiąc o krytykach. A oni nic nie robią tylko w tym siedzą i naprawdę często wiedzę mają encyklopedyczną w temacie.   Co chce przez to powiedzieć? że to są bardzo indywidualne odczucia, dlatego trzeba być ostrożnym z mentorskim tonem w stosunku do innych, a przede wszystkim tolerancyjnym. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...