Skocz do zawartości

Wykusz pięcioczęściowy –jak go dobrze i mądrze zabudować ?


Recommended Posts

Trudna sprawa – pewnie bardzo kosztowna .Architekt na papierze to prosto narysował, żonie się bardzo spodobało a teraz trzeba to zabudować – od początku był to już trudny element teraz brak mi pomysłu jak to zabudować –aby nie pakować za dużo materiału ograniczającego światło i słonce –więc odpadają słupki z pustaka lub betonowe .
Pewnie jakaś konstrukcja metalowa lub z profilu pcv musi być zastosowana –hmmmm………
Dom jest budowany jako energooszczędny –więc ten element tez musi być energooszczędny bo pasywny pewnie już nie będzie .
Wykusz jak wspomniałem składa się z 5 części –jego wysokość to około 3 m –poszczególne części maja następujące długości 130+170+170+170+130.
Wykusz składający się z trzech części jest dużo prostszy do zabudowy i jest trochę przykładów w prasie i internecie na ten temat .Natomiast ten z 5-ciu części to duży problem
Ale do tego jeszcze jedna ważna sprawa –muszą być rolety zewnętrzne .Nie mam absolutnie pomysłu i koncepcji jak to można zrobić .Czy ktoś mógłby mi w tej sprawie pomóc .Będę bardzo wdzięczny .

Pozdrawiam serdecznie icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Przemo

Link do komentarza
Cytat

... Architekt na papierze to prosto narysował, żonie się bardzo spodobało a teraz trzeba to zabudować ...




no to Twoja zona i /ewentualnie również Twój architekt/ ma teraz problem ... icon_confused.gif

na Twoim miejscu wysłałbym żone wpierw do firmy produkującej okna / niech żona wybierze firme, wzór okien i kolory - najlepiej przy swiadkach .../
z pytaniem czy ta oto firma poradzi sobie z zabudową Twojego wykusza
- jeśli firma sobie poradzi, masz spox /składasz tylko pieniążki na okna/
- jesli nie poradzi - wysyłasz żone do architekta aby rozrysował szczegóły i też masz spox /składasz pieniądze na j.w. plus na architekta/
lub
dajesz zonie kolejne zadanie - niech wybierze inną firme od okien, która sobie poradzi bez wyrysowanych szczegółów ...


i znów masz jakiś czas spox ...

chyba icon_confused.gif
Link do komentarza
Witam,
nikt nie ma pomysłu jak to zabudować ? Trudna sprawa .Sama zabudowa to nie jest taki duży problem tylko jak w to wszystko wkomponować rolety zewnętrzne ,żeby były ładne i funkcjonalne .

Może jednak ktoś się znajdzie i pomoże w tej kwestii.Z góry bardzo dziękuję .A może ktoś widział taki 5 elementowy wykusz zabudowany ?

Pozdrawiam Przemo icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...