Skocz do zawartości

Warunki zabudowy


Recommended Posts

Zgodnie z kodeksem administracyjnym, sprawy zgłoszone do rozpatrzenia przez organy administracji panstwowej lub samorządowej powinny buć załatwione w ciągu 1 miesiąca, a w przypadku spraw skomplikowanych - w ciągu 2 miesięcy. Jeśli termin rozpatrzenia uległ wydłużeniu, ze względu na nieprzewidziane okoliczności, urzędnik prowadzący sprawę powinien wysłać zawiadomienie o przyczynach opóźnienia i określić termin załatwienia. Na opieszałość urzędników można złożyć zażalenie do samorządowego kolegium odwoławczego.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Postępowanie w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy rzeczywiście powinna być wydana w terminie podanym w odpowiedzi redakcji Budujemy Dom.
Jest to postępowanie administracyjne możliwe do przeprowadzenia przy kompletności wniosku.
Najczęściej jednak wniosek inwestora nie jest kompletny.
Na znaczne przedłużenie terminów może na przykład wpłynąć konieczność uzyskania przez inwestora decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wynikającej ze zmiany ustawy Prawo ochrony środowiska
Link do komentarza
Wniosek jak najbardziej był komletny. Przez dwa miesiące był podobno w ugodnieniach w sprawie przyłączy, po czym w warunkach zabudowy piszą, iż należy uzyskać zapewnienie wody, gazy, energii... icon_mad.gif

Maksymalną szerokość elewacji frontowej koreślono na 12 m, przy szerokości działki = 24 m icon_eek.gif

Poza tym wlepiono nam biologiczną oczyszczalnię ścieków, zamiast wnioskowanej oczyszczalni z drenażem icon_confused.gif
Link do komentarza
Pod pojęciem zapewnienie dostawy wody, gazu, energii...należy rozumieć podpisane porozumienia z dostawcami (Umowy o sprzedaż energii) dołączone do wniosku o pozwolenie na budowę

Szerokość elewacji może wynikać z przepisów planu miejscowego
Należy zastosować przepisy dotyczące maksymalnego zabudowania działki



Przy szerokości działki 24 m przy otworach okiennych max szerokość mogłaby wynosić 16 m ( należy zachować odstęp 4 m) natomiast dla ścian bez otworów okiennych max szerokość mogłaby wynosić 18 m ( należy zachować odstęp 3 m)
Link do komentarza
Cieszę się że jesteś zadowolona z informacji uzyskanej w gminie
Jednak proponuje ta informacje otrzymać na piśmie, ponieważ decyzję o pozwoleniu na budowę będziesz załatwiać w starostwie powiatowym a nie gminie i tak mogą oprzeć się wyłącznie na zapisać z decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu czyli na szerokości 12 m

Życzę powodzenie w realizacji inwestycji
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...