Skocz do zawartości

ile kosztuje robocizna


Recommended Posts

Cytat

ile można zapłacić za robociznę domu 170m2 z poddaszem użytkowym.
mam propozycje stan surowy otwarty bez dachu i więźby 36 tyś czyli fundamenty, ściany 300m2 strop,





To zależy gdzie ta budowa ma miejsce,jeżeli np. w okolicy W-wy lub Krakowa to cena nie jest wysoka,ale jeżeli to podkarpacie to cena kolosalna.

Druga sprawa,z jakich materiałów będzie domek,ściany ilu-warstwowe?
Link do komentarza
Cytat

ile można zapłacić za robociznę domu 170m2 z poddaszem użytkowym.
mam propozycje stan surowy otwarty bez dachu i więźby 36 tyś czyli fundamenty, ściany 300m2 strop,



Buduje podobny dom. Za fundamenty z płytą podłogową, wykopami i izolacją dałem 9 tyś a ściany ze stropem Terriva + ścianki kolankowe, tarasy, balkown i schode wewnętrzne - 17 tyś. Więźba dachowa - 7 tyś pokrycie dachu 13 tyś. Budowa w Kuj-pom
Link do komentarza
Cytat

budowa w kujawsko-pomorskim tak jak mówię 36 tysięcy za fundament, ściany, strop i ściany



W takim razie jak dla mnie to trochę drogo. Buduję z Solebetu (gazobeton) i za zakres o którym piszesz zapłacę 26 tyś. Ekipa, która wykonuje mi prace to zazwyczaj kilka osób w porywach do 7. Moim zdaniem powinieneś jeszcze ponegocjować.
Link do komentarza
Gość adiqq
śląskie
dom 10x10 + garaz 6x8
dom 135m2 pow. uzytkowej, podpiwniczony w calosci, stropy monolityczne
ceny robocizny ksztaltowaly sie w 2009 nastepujaco:

fundament:3000
piwnica:murowanie+strop+schody:9000
parter:murowanie+strop:9000
poddasze:murowanie:5000
kominy:2000
dach:12000
całość:40000
jako że wycena była dla troche wiekszego domu bez garazu, to za garaz+strop dorzucilem w sumie 3000, ale ekipe za dach znalazlem tansza - 9000
Link do komentarza
zaczynam budować dom mam ekipę.
cały dom to 177m2 dom z poddaszem użytkowym.
robocizna bez więźby i dachówki to 36 tyś materiały wszystkie to ok 62 tyś jeżeli fakturować będzie firma budująca odzyskam odrazy ok 8 tyś. czyli materiały ok 54 tyś więc surowy bez więżby i dachówki to 90 tyś budowa z yitonga
Dach więźba dachówka ceramiczna i orynnowani, więźba nie trzeba podbitki wykończona 200m2 dachu koszt obliczony przez tego co ma robić na 55 tyś w tym robocizna i materiał.
mieszkam w kujawsko-pomorskim.
Nie wiem czy to dobre ceny .
Dodam że mają być też zrobione i wylane tarasy, zrobiony balkon oraz kanaliza wewnątrz z wyprowadzeniem.
w załącznikach rysunki domu
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...