Skocz do zawartości

Ściany 30cm na bloczkach 25cm ?


Recommended Posts

Cytat

Witam, mam pytanie czy mogę stawiać ściany z Porothermu 30 P+W na bloczkach fundamentowych B-25 o szerokości 25cm ??

Pozdrawiam



Tak od razu ?
Jak masz w projekcie ?
Ja mam Bloczek 25 - wieniec stropu monolit 25szer- dalej na stropie poromur G30 itd.
Pustak wystawiony poza strop 3cm , przy ocieplaniu ułatwił wykonanie kapinosa...
Link do komentarza
Cytat

Tak od razu ?
Jak masz w projekcie ?
Ja mam Bloczek 25 - wieniec stropu monolit 25szer- dalej na stropie poromur G30 itd.
Pustak wystawiony poza strop 3cm , przy ocieplaniu ułatwił wykonanie kapinosa...




ta icon_biggrin.gif nie grypsuje jeszcze - to mój pierwszy dom w życiu icon_smile.gif chodzi mi o to czy jest to merytorycznie uzasadnione takie coś - ściana 30cm na bloczku 25cm. Z tego co czytałem na bloczkach 25cm stawia się ściany do 30cm. W projekcie mam 24cm ściany, ale po konsultacji z architektem kupiłem Poro 30 P+W po cenie producenta praktycznie 3.91. Tylko teraz myślę, czy ja to będę mógł posadowić na bloczkach, które mam - szer. 25cm...
Link do komentarza
Cytat

ta icon_biggrin.gif nie grypsuje jeszcze - to mój pierwszy dom w życiu icon_smile.gif chodzi mi o to czy jest to merytorycznie uzasadnione takie coś - ściana 30cm na bloczku 25cm. Z tego co czytałem na bloczkach 25cm stawia się ściany do 30cm. W projekcie mam 24cm ściany, ale po konsultacji z architektem kupiłem Poro 30 P+W po cenie producenta praktycznie 3.91. Tylko teraz myślę, czy ja to będę mógł posadowić na bloczkach, które mam - szer. 25cm...



to parterówka, strop lekki drewniany - zbliżona do projektu Chmielów
Link do komentarza
Cytat

No , ale chmielów ma monolit...
Wystawiłbym po te 2,5 cm ...spokojnie.



podziękował kolego, Ty widzę z moich okolic..

bo to przerobiony chmielów, generalnie taki projekt jak chciałem wyszedł mi praktycznie tyle ile chmielów z przeróbkami i adaptacją do działki
Link do komentarza
Cytat

ta icon_biggrin.gif nie grypsuje jeszcze - to mój pierwszy dom w życiu icon_smile.gif chodzi mi o to czy jest to merytorycznie uzasadnione takie coś - ściana 30cm na bloczku 25cm. Z tego co czytałem na bloczkach 25cm stawia się ściany do 30cm. W projekcie mam 24cm ściany, ale po konsultacji z architektem kupiłem Poro 30 P+W po cenie producenta praktycznie 3.91. Tylko teraz myślę, czy ja to będę mógł posadowić na bloczkach, które mam - szer. 25cm...




Możesz smiało stawiać, normalna praktyka.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...