Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

 • 2 tygodnie temu...
 • 4 miesiące temu...
Bopet powiedz proszę czemu akurat wspominasz o fugach elastycznych?

Jeżeli mam nawiązać do wątku ogrzewania podłogowego to ATLAS (losowo wybrany przykład bez specjalnego wskazania na markę) zaleca fugi ATLAS ARTIS.
W tej grupie produktów jest zarówno fuga cementowa (FUGA ATLAS ARTIS 1-25 mm) jak i fuga epoksydowa (FUGA EPOKSYDOWA ATLAS ARTIS 1-10 mm).

Z tym, że fuga epoksydowa jest 3xdroższa za opakowanie 5 kg. Proponuję sprawdzić w CENNIKU PRODUCENTA.

Wspominam o tym, bo różnica w wydatkach jest znaczna, a jeżeli nie jest mowa o środowisku na tyle agresywnym, by usprawiedliwić celowość stosowanie fugi epoksydowej, nie widzę powodu do generowania nadmiernych wydatków.

Wnioskuję, ze różnice w cenach innych producentów między tego rodzaju fugami są zbliżone.

Jeżeli zaś mowa o wspomnianych fugach elastycznych firmy MAPEI. Proponuję zapoznac się z informacjami na temat fug: KERACOLOR FF, KERACOLOR GG, KERACOLOR SF, ewentualnie na temat dodatku do fug FUGOLASTIC.

Informacje znajdziesz TU -> Produkty do montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego -> Zaprawy do spoinowania - cementowe.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Bopet powiedz proszę czemu akurat wspominasz o fugach elastycznych?Z tym, że fuga epoksydowa jest 3xdroższa za opakowanie 5 kg. Proponuję sprawdzić w CENNIKU PRODUCENTA.

Wspominam o tym, bo różnica w wydatkach jest znaczna, a jeżeli nie jest mowa o środowisku na tyle agresywnym, by usprawiedliwić celowość stosowanie fugi epoksydowej, nie widzę powodu do generowania nadmiernych wydatków.Tanio nie znaczy dobrze .
My Polacy jesteśmy biedni i nie stać nasz na tanie rzeczy .
Dzisiaj większość ludzi chce położyć fugę w kolorze płytek .
A ile czasu jasna fuga na podłodze będzie ładna , 1 , 2 , 3 lata .
A epoksyd będzie miał kolor taki sam cały czas taki sam .
Poza tym jest odporny na wszystkie plamy , zabrudzenia .
Jak kupuje się płytki za ileś tam złotych + do tego dobry klej ( na ogrzewanie podłogowe najlepiej s1 ) to koszty fugi epoksydowej są minimalne .
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacznę od tego, że niczego nie polecam a jedynie wskazuję różnicę w cenach fug epoksydowych i cementowych na przykładzie ATLAS. Wybór należy do Państwa. Biorąc pod uwagę zużycie materiału i powierzchnię w łazience/kuchni do fugowania nie odczujemy tak bardzo wzrostu poniesionych kosztów.

Na rynku jest wielu producentów chemii budowlanej i z pewnością można znaleźć kompromis między nazwijmy to "jakością/przywiązaniem do marki" a ceną.

Bez wględu na markę zauważymy pewną prawidłowość w stosowaniu fug - epoksydowe są dedykowane do stosowania w miejscach szczególnie zagrożonych agresją różnych substancji. Nie będę tu przytaczał kart produktów.

Nikt jednak nie zabroni nam zastosowania fug epoksydowych w naszym mieszkaniu.

Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja racja, nikt nikomu nic nie wmusza a jedynie mówi, że to albo to ale po co przepłacać. Faktycznie jak się remontuje mieszkanie w bloku np. to lazienka, wc i załóżmy kuchnia to raptem kilka m2 i tu można z fugą epoksydową zaszaleć ale jak ktoś ma salony to wątpię żeby tak lekką ręką wydał kupę kasy na epoksyd. Tu kasa, tam kasa i każdy wie co dalej.

Zwróćcie moi drodzy uwagę, że przykłady fug MAPEI podane przez REDAKCJĘ wcale nie są epoksydowe. MAPEI ma natomiast ten dodatek do "ulepszenia" fug i to tez ciekawa sprawa. Generalnie jak kilka osób poleca markę to coś w tym musi być. Edytowano przez gites (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż to - cenna uwaga przedmówcy icon_smile.gif
Ja wrócę jeszcze do fug Sopro. Z gamy fug elatycznych tego producenta można wybrać te oto produkty: Sopro Saphir? 5 Fuga perłowa 1-5 mm, Sopro Brillant? Fuga perłowa 1-10 mm, Sopro FL-S Fuga szeroka elastyczna 2-20 mm, Sopro FL Fuga szeroka elastyczna z trasem 2-20 mm. Maja one szerokie spektrum stosowania, sa odporne na zabrudzenia, daja satysfakcjonujące efekty wizualne itd. Sopro FL-S i Sopro FL można stosowac na podłogach ogrzewanych

Producent ten ma w swej ofercie również fugi epoksydowe, ale tu potwierdza sie teza, że to są fugi specjalistyczne i "wybitnie" specjalistyczne, więc w zasadzie stosowanie ich w łazience, kuchni etc. nie ma zbytniego sensu.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 9 miesiące temu...
 • 2 miesiące temu...
Cytat

Właśnie? Czym?
Specjalistyczna - określenie użyte w celu uzmysłowienia pewnego faktu - nie wszędzie jest sens stosowania najdroższych technologii (dedykowanych przeważnie do aplikacji w szczególnych miejscach) - jaki jest sens stosowania fugi epoksydowej tam, gdzie zagrożenie pewnymi substancjami chemicznymi nie istnieje?

Analogicznie - nie ma sensu stosować betonu wodoszcelnego na fundamenty domku jednorodzinnego. Ktoś powie - "to jest beton specjalistyczny". POTOCZNIE.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 tygodnie temu...
 • 2 miesiące temu...
 • 3 tygodnie temu...
 • 7 miesiące temu...
Cytat

Kolego co za brednie wypisujesz?
To skoro juz tak konkretnie Kolega się wypowiada o najgorszym syfie, to moze dla równowago Kolega zdradzi tajemnicę najlepszego wyboru. Natura lubi równowagę a forumowicze chętnie skorzystają.

Ja np. jestem bardzo ciekaw, która fuga jest Kolegi zdaniem najlepsza - o ile taka wogóle istnieje.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Tynk TERMONIUM to obok styropianu o tej samej nazwie, najbardziej zaawansowany technologicznie tynk silikonowy na elewację w ofercie firmy Termo Organika.. Optymalny skład wyselekcjonowanych frakcji kruszywa, mikrowłókna zwiększające wytrzymałość i trwałość tynku oraz zmodyfikowana mieszanka nowoczesnych spoiw, w tym żywicy silikonowej, zapewnia najlepsze właściwości użytkowe elewacji. Hydrofobowa powierzchnia pozwala dłużej utrzymać czystość i odporność na zabrudzenia. Parametry robocze tynku, szczególnie ważne dla ekip wykonawczych podczas aplikacji, zostały starannie dopracowane. Ważne, by przy zakupie materiałów na ocieplenie domu, wszystkie składniki  były jednym kompletnym systemem ociepleń: styropian, kleje, grunty, siatka, tynk.
  • Dlaczego akurat warto zastosować tynk Termonium? 
  • Jeżeli zapewnisz sobie w pomieszczeniach dostateczną temperaturę, czemu nie? Co zmieni, że zalejesz teraz? Masz podłogówkę i rozprowadzone centralne i źródło ciepła? Jeśli nie i się boisz o "przymrozki" nocne, poczekaj do wiosny.
  • Cytuję ze źródła https://www.okpol.pl/wylaz-dachowy-kiedy-jest-wymagany-i-jak-poprawnie-go-zamontowac/: " Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jak stanowi przepis § 308 wejścia na dach: 1. W budynkach o dwóch lub więcej kondygnacjach nadziemnych należy zapewnić wyjście na dach co najmniej z jednej klatki schodowej, umożliwiające dostęp na dach i do urządzeń technicznych tam zainstalowanych. 2. W budynkach wysokich (W) i wysokościowych (WW) wyjścia, o których mowa w ust. 1, należy zapewnić z każdej klatki schodowej. 3. Jako wyjście z klatki schodowej na dach należy stosować drzwi o szerokości 0,8 m i wysokości co najmniej 1,9 m lub klapy wyłazowe o wymiarze 0,8 × 0,8 m w świetle, do których dostęp powinien odpowiadać warunkom określonym w § 101. 4. Na dachu o spadku ponad 25% oraz na dachu pokrytym materiałami łamliwymi (tłukącymi) należy wykonać stałe dojścia do kominów, urządzeń technicznych oraz anten radiowych i telewizyjnych. 5. Dojścia, o których mowa w ust. 4, na odcinkach o nachyleniu ponad 25% powinny mieć zabezpieczenia przed poślizgiem. 6. Na dachu o spadku ponad 100% powinny być zamocowane stałe uchwyty dla lin bezpieczeństwa lub bariery ochronne nad dolną krawędzią dachu."
  • Nie myl listopada z końcem grudnia. Nawet na początku grudnia bywają mrozy i śnieg. Ale święta jakoś od wielu lat są na plusie. I w dzień, i w nocy.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...