Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

 • 2 tygodnie temu...
 • 4 miesiące temu...
Bopet powiedz proszę czemu akurat wspominasz o fugach elastycznych?

Jeżeli mam nawiązać do wątku ogrzewania podłogowego to ATLAS (losowo wybrany przykład bez specjalnego wskazania na markę) zaleca fugi ATLAS ARTIS.
W tej grupie produktów jest zarówno fuga cementowa (FUGA ATLAS ARTIS 1-25 mm) jak i fuga epoksydowa (FUGA EPOKSYDOWA ATLAS ARTIS 1-10 mm).

Z tym, że fuga epoksydowa jest 3xdroższa za opakowanie 5 kg. Proponuję sprawdzić w CENNIKU PRODUCENTA.

Wspominam o tym, bo różnica w wydatkach jest znaczna, a jeżeli nie jest mowa o środowisku na tyle agresywnym, by usprawiedliwić celowość stosowanie fugi epoksydowej, nie widzę powodu do generowania nadmiernych wydatków.

Wnioskuję, ze różnice w cenach innych producentów między tego rodzaju fugami są zbliżone.

Jeżeli zaś mowa o wspomnianych fugach elastycznych firmy MAPEI. Proponuję zapoznac się z informacjami na temat fug: KERACOLOR FF, KERACOLOR GG, KERACOLOR SF, ewentualnie na temat dodatku do fug FUGOLASTIC.

Informacje znajdziesz TU -> Produkty do montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego -> Zaprawy do spoinowania - cementowe.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Bopet powiedz proszę czemu akurat wspominasz o fugach elastycznych?Z tym, że fuga epoksydowa jest 3xdroższa za opakowanie 5 kg. Proponuję sprawdzić w CENNIKU PRODUCENTA.

Wspominam o tym, bo różnica w wydatkach jest znaczna, a jeżeli nie jest mowa o środowisku na tyle agresywnym, by usprawiedliwić celowość stosowanie fugi epoksydowej, nie widzę powodu do generowania nadmiernych wydatków.Tanio nie znaczy dobrze .
My Polacy jesteśmy biedni i nie stać nasz na tanie rzeczy .
Dzisiaj większość ludzi chce położyć fugę w kolorze płytek .
A ile czasu jasna fuga na podłodze będzie ładna , 1 , 2 , 3 lata .
A epoksyd będzie miał kolor taki sam cały czas taki sam .
Poza tym jest odporny na wszystkie plamy , zabrudzenia .
Jak kupuje się płytki za ileś tam złotych + do tego dobry klej ( na ogrzewanie podłogowe najlepiej s1 ) to koszty fugi epoksydowej są minimalne .
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacznę od tego, że niczego nie polecam a jedynie wskazuję różnicę w cenach fug epoksydowych i cementowych na przykładzie ATLAS. Wybór należy do Państwa. Biorąc pod uwagę zużycie materiału i powierzchnię w łazience/kuchni do fugowania nie odczujemy tak bardzo wzrostu poniesionych kosztów.

Na rynku jest wielu producentów chemii budowlanej i z pewnością można znaleźć kompromis między nazwijmy to "jakością/przywiązaniem do marki" a ceną.

Bez wględu na markę zauważymy pewną prawidłowość w stosowaniu fug - epoksydowe są dedykowane do stosowania w miejscach szczególnie zagrożonych agresją różnych substancji. Nie będę tu przytaczał kart produktów.

Nikt jednak nie zabroni nam zastosowania fug epoksydowych w naszym mieszkaniu.

Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja racja, nikt nikomu nic nie wmusza a jedynie mówi, że to albo to ale po co przepłacać. Faktycznie jak się remontuje mieszkanie w bloku np. to lazienka, wc i załóżmy kuchnia to raptem kilka m2 i tu można z fugą epoksydową zaszaleć ale jak ktoś ma salony to wątpię żeby tak lekką ręką wydał kupę kasy na epoksyd. Tu kasa, tam kasa i każdy wie co dalej.

Zwróćcie moi drodzy uwagę, że przykłady fug MAPEI podane przez REDAKCJĘ wcale nie są epoksydowe. MAPEI ma natomiast ten dodatek do "ulepszenia" fug i to tez ciekawa sprawa. Generalnie jak kilka osób poleca markę to coś w tym musi być. Edytowano przez gites (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż to - cenna uwaga przedmówcy icon_smile.gif
Ja wrócę jeszcze do fug Sopro. Z gamy fug elatycznych tego producenta można wybrać te oto produkty: Sopro Saphir? 5 Fuga perłowa 1-5 mm, Sopro Brillant? Fuga perłowa 1-10 mm, Sopro FL-S Fuga szeroka elastyczna 2-20 mm, Sopro FL Fuga szeroka elastyczna z trasem 2-20 mm. Maja one szerokie spektrum stosowania, sa odporne na zabrudzenia, daja satysfakcjonujące efekty wizualne itd. Sopro FL-S i Sopro FL można stosowac na podłogach ogrzewanych

Producent ten ma w swej ofercie również fugi epoksydowe, ale tu potwierdza sie teza, że to są fugi specjalistyczne i "wybitnie" specjalistyczne, więc w zasadzie stosowanie ich w łazience, kuchni etc. nie ma zbytniego sensu.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 9 miesiące temu...
 • 2 miesiące temu...
Cytat

Właśnie? Czym?
Specjalistyczna - określenie użyte w celu uzmysłowienia pewnego faktu - nie wszędzie jest sens stosowania najdroższych technologii (dedykowanych przeważnie do aplikacji w szczególnych miejscach) - jaki jest sens stosowania fugi epoksydowej tam, gdzie zagrożenie pewnymi substancjami chemicznymi nie istnieje?

Analogicznie - nie ma sensu stosować betonu wodoszcelnego na fundamenty domku jednorodzinnego. Ktoś powie - "to jest beton specjalistyczny". POTOCZNIE.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 tygodnie temu...
 • 2 miesiące temu...
 • 3 tygodnie temu...
 • 7 miesiące temu...
Cytat

Kolego co za brednie wypisujesz?
To skoro juz tak konkretnie Kolega się wypowiada o najgorszym syfie, to moze dla równowago Kolega zdradzi tajemnicę najlepszego wyboru. Natura lubi równowagę a forumowicze chętnie skorzystają.

Ja np. jestem bardzo ciekaw, która fuga jest Kolegi zdaniem najlepsza - o ile taka wogóle istnieje.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Wykonawca chce wiedzieć gdzie zlokalizować przyłącze względem budynku. Nie jest to wymóg konieczny, ale jakieś wstępne ustalenia   lokalizacji domu i wjazdu  będą konieczne.
  • Największym problemem jest chyba grubość wylewki, obecnie ma ok. 4cm, a wylewając 3cm ponad rury, bo mówimy o podłogówce wodnej + 14mm rura, to już wychodzi 44mm, a gdzie izolacja od spodu? Brak. Nie wiem też, czy ogrzewanie podłogowe można wogóle kłaść bezpośrednio na stropie. Inna sprawa, że to dom z lat 70 ze stropem żerańskim i nie wiem, czy robiąc płynna wylewkę nie obciążę go zbyt mocno. Nie wiem też czy strop jest krzywy, czy tylko obecna wylewka na nim jest taka niedoskonała. Zakładam możliwe oba scenariusze. Dlatego biorę pod uwagę suchy jastrych, bo 25mm mają dwie płyty Knaufa i zostaje miejsce na ogrzewanie podłogowe, np. Purmo TS14R, który ma tylko 17mm, albo Sander System Renovation, który ma 18mm. W obu przypadkach podłoga na gotowo wynosi 42-43mm. Jeżeli w takiej grubości da się zrobić podłogówkę i wylać płynną wylewkę, która aż nadto nie obciąży stropu to jestem za. Poza tym, nie we wszystkich pomieszczeniach planuję podłogówkę i tam mógłbym dać 2cm płyty, aby choć troche oddzielić wylewkę od stropu i go z jednej strony (w niewielkim jednak stopniu) ocieplić, a z drugiej wygłuszyć.   Dom to kostka z lat 70, dwa piętra, w całości podpiwniczony. Jeżeli potrzeba więcej detali, to proszę napisać jakie informacje są niezbędne.
  • Potrzeba więcej informacji o tym budynku, żeby coś sensownie doradzić. Tak pozostaje zbyt wiele niejasnych spraw. Na przykład, skoro strop wymaga wyrównania, plan zakłada ułożenie na nim ogrzewania podłogowego i problemem nie jest wytrzymałość stropu, to zastanawiałbym się nad sensem układania suchego jastrychu zamiast wylewki.  Przede wszystkim jaki to ma być rodzaj ogrzewania podłogowego - wodne czy elektryczne? Wodne w połączeniu z suchym jastrychem wymaga ukrycia rur, a w związku z tym zastosowania płyt systemowych z wyfrezowaymi zagłębieniami na rury. Takie płyty są dość drogie, lecz pełnią równocześnie rolę izolacji cieplnej. W tym momencie bym się przede wszystkim zastanowił czy łączna grubość warstw takiej podłogi, po uwzględnieniu konieczności jej wyrównania, będzie w istotny sposób mniejsza niż grubość wylewki? Tym bardziej, że niektóre tego rodzaju mieszanki umożliwiają ułożenie cienkiej warstwy ok. 3 cm ponad rurami. A wylewką można od razu zniwelować różnice w wysokości stropu. I jeszcze jedno - jeżeli pomieszczenia po obu stronach stropu są ogrzewane do tej samej temperatury, to pod pewnymi warunkami można zrezygnować z układania izolacji cieplnej.
  • ... w temacie, można użyć styropianu podłoga/dach na fasadę, natomiast jest to nie ekonomiczne jak już było to wspomniane wcześniej. W odwrotnej sytuacji, fasade równiez można położyć na podłogę, natomiast trzeba wylać nieco grubiej betonem. Informacje uzyskane od jednej z firm budowlanych.      Pozdrawiam  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...