Skocz do zawartości

DLA KOGO POMOC z pieniędzy zebranych ?


Recommended Posts

Ponieważ Redakcja finansuje całość imprezy - pomyślałam, że jednak powinniśmy dać coś od siebie .....
Rewelacyjny pomysł podsunął mi jeden z forumowiczów . To obowiązkowa zbiórka pieniążków (np. po 20zł od osoby ) która byłaby gwarantem uczestnictwa w imprezie .
Pieniążki każda osoba musiałaby przelać na konto wybranej przez forumowiczów wspólnie placówki , a dowód wpłaty przesłać mi na maila - a ja w tym momencie piszę w liście obecności przy nazwisku: ZAPŁACONO co jest jednoznaczne z ostatecznym potwierdzeniem uczestnictwa .
Redakcja zatwierdziła ten pomysł.
Pozostaje wybór placówki ..... i tu moja prośba :
jeśli ktoś ma u siebie w pobliżu placówkę która potrzebuje pomocy - proszę dać propozycję tu na forum , forumowicze zatwierdzą i ..... pozostaje zdobyć numer konta i wpłacać icon_biggrin.gif
Możemy dobrze się bawić na imprezie a jednocześnie dać coś od siebie innym .
Jeśli ktoś jest przeciwko lub ma inny pomysł ..... proszę pisać.... w tym celu założyłam ten wątek .

Link do komentarza
Cytat

Wielkie wyrazy uznania za ten pomysł!!!



też tak pomyślałam, kiedy TEN forumowicz podsunął mi ten pomysł ...
nie pierwszy raz ma zresztą fajne pomysły ... często pytam Go o radę w sprawach różnych i nigdy mnie nie zawiódł icon_biggrin.gif

Ponieważ czasu mało - bardzo proszę o propozycje jak najszybciej ......




Link do komentarza
Zastanawiam sie co zrobić z ta sprawą, bo odezw żaden ...
naprawdę kochani nie macie jakiegoś znajomego ośrodka potrzebującego pomocy który ucieszyłby się z tych kilkuset złotych ?
dom dziecka , fundacja - może być ze wskazaniem na konkretną osobę , potrzebujące pomocy chore dziecko , schronisko dla bezdomnych zwierzaczków ....
cokolwiek ....
czekam do końca tygodnia na propozycje , potem zrobimy sondaż jesli będzie więcej propozycji ...
jeśli do końca tygodnia nie będzie odzewu - znajdę sama i podam gotowca do wpłat ...
Link do komentarza
Cytat

Zastanawiam sie co zrobić z ta sprawą, bo odezw żaden ...
naprawdę kochani nie macie jakiegoś znajomego ośrodka potrzebującego pomocy który ucieszyłby się z tych kilkuset złotych ?
dom dziecka , fundacja - może być ze wskazaniem na konkretną osobę , potrzebujące pomocy chore dziecko , schronisko dla bezdomnych zwierzaczków ....
cokolwiek ....
czekam do końca tygodnia na propozycje , potem zrobimy sondaż jesli będzie więcej propozycji ...
jeśli do końca tygodnia nie będzie odzewu - znajdę sama i podam gotowca do wpłat ...




Daga ja proponował bym dla Frania. Zebrać na zlocie do puszki i Przelać Agnesce na konto tak jak to robiliśmy ostatnio podczas licytacji. Co ty na to? Zgadzacie się?
Link do komentarza
Cytat

To znaczy na co?
Bo np. mnie trochę na kominek brakuje, a to bardzo budowlana potrzeba ....



Mnie też na przykład na schody icon_smile.gif


Została podjęta decyzja że na jakąś fundację albo potrzebujących a Franek potrzebuje tego do życia bo urodził się wcześniakiem i każdy grosz dla niego to szansa na życie (rehabilitacje, zabiegi i inne)
Link do komentarza
Cytat

Zebrać na zlocie do puszki .....



Wcześniejsza wpłata będzie przypieczętowaniem chęci uczestnictwa - po otrzymaniu przeze mnie zeskanowanego dowodu wpłaty 20zł na wybrane przez nas konto .... wpisuje na liście przy nicku " ZAPŁACONE- PEWNIAK" icon_biggrin.gif


acha ... jętka - rozumiem że uczestniczysz w zlocie ? wpisywać na listę?
Link do komentarza
A więc moja propozycja na kogo zbieramy wpisowe pieniążki za udział w Zlocie Budujemy Dom w Ruścu.

Napiszę krótko to co przekazała nam Mama Frania Aga

Franiu urodził sięw ciężkiej zamartwicy 9 miesięcy temu, na świat przyszedł 2,5 mies za wcześnie - w 30 tygodniu ciąży jako wcześniak hipotroficzny z wagą 1010 gramów. Po urodzeniu walczył z sepsą, zapaleniem płuc, licznymi infekcjami wewnątrzszpitalnymi, zespołem zaburzeń oddychania (na respiratorze spędził w sumie 2 miesiące, potem dość długa tlenozależność), po jednej z reanimacji doszło do wylewów dokomorowych, rozwinęła się retinopatia III stopnia (jest po zabiegu laserowym ratującym jego wzrok). Do dziś maluszek zmaga się z niegokrwistością (miał już 5 transfuzji masy erytrocytarnej), z dysplazją oskrzelowo-płucną, jest po operacji przepukliny. Franiu ma zdiagnozowany zespół zaburzeń koordynacji nerwowej, jest zagrożony dziecięcym porażeniem mózgowym i dlatego musi być intensywnie rehabilitowany. Rehabilitacja przynosi pierwsze efekty! Dwa tygodnie temu Franek wreszcie obrócił się z pleców na brzuch:) Mimo tych wszystkich traumatycznych przejść jest on bardzo pogodnym dzieckiem.


Tak wyglądał zaraz po urodzeniu

Brak obrazka

A tak wygląda teraz dzięki staraniu Jego Rodziców, Lekarzy i dobrych ludzi. Bądźmy takimi dobrymi ludźmi dla Franka i pomóżmy

Brak obrazka

Czekam na odzew z Waszej strony



Link do komentarza
Generalnie - ja od początku miałam na myśli pomoc komuś potrzebującemu : dom dziecka , fundacja czy też konkretne dziecko ....
Forumowicze uczestniczący w imprezie i wpłacający pieniążki mają decydujący głos w sprawie ....
Prosze o wypowiedzi , ewentualnie kolejne sugestie i propozycje .... czas do końca tygodnia jak napisałam wcześniej ...
Link do komentarza
Cytat

Rozważałam opcję i byłam przychylna, ale okazało się, że Ci na których liczyłam też nie jadą. Tak więc i ja zrezygnowałam icon_sad.gif



wielu z tych na których ja liczyłam także nie jedzie .... z wielu powodów .... przeważnie życiowo-losowych typu coś tam (urlop, impreza w rodzinie) zaplanowane wcześniej ....
ale .... przecież ja to ja a Oni to Oni .... oczywiście przykro mi bardzo , że nie będę mogła się z nimi spotkać ponownie tudzież poznać tych których jeszcze nie poznałam osobiście .... ale.... jadę i zamierzam bawić się rewelacyjnie .... jak i wszyscy obecni ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

W zasadzie nie powinnam się wtrącać (nie mogę być na zlocie), ale wg mnie to pieniążki przelewane na fundację bez konkretnego wskazania osoby są... hmmm mało skuteczne??? Nawet trudno mi określić to moje niedowiarstwo icon_wink.gif




Nie przelewamy na fundację tylko na konkretną osobę. Na Franka już kilka razy była robiona zbiórka i zaproponowałem taką opcję.
Link do komentarza
Cytat

Przypominam ....
czas do dzisiejszego wieczora na zgłoszenie "potrzebujących pomocy" - dla których przelejemy pieniążki z tytułu uczestnictwa w zlocie ....
Jeśli nie będzie więcej propozycji - przelejemy dla Frania ......



Na co tu czekać ?

Dyktuj procedurę i lejemy .

Pisałaś coś o skanowanym dowodzie wpłaty.

Może być potwierdzenie przelewu jako PDF ?

to by sporo ułatwiło...
Link do komentarza
Cytat

Daga czekam na dane! Prześlę Ci później PDF w załączniku do maila, bo mi się hapek w domu popsuł, a w robocie nie mam skanera. Więc najłatwiej będzie w załączniku icon_smile.gif



Czekam na dane do przelewu - ma mi przesłać coolibeer który zaproponował Frania .
Jak tylko otrzymam dane , zaraz wyślę wszystkim na priv.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Kochani,

przede wszystkim przepraszam, że tak późno tutaj dotarłam. W sumie już prawie tydzień temu wróciłam z krasnalem z IMiDz, ale..czas.. jakoś nie chce być z gumy icon_wink.gif
Chciałam Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować, wielu nie pierwszy raz zresztą. Dzięki takim ludziom jak Wy możemy zagwarantować Frankowi najlepsze leczenie i zrobić wszystko, by nie zaprzepaścić żadnej szansy. Możemy też normalnie funkcjonować jako rodzina nie obciążając się kolejnymi kredytami. Chcę Was zapewnić, że każdy grosz zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitacje Frania. Już za 3 tygodnie jadę z krasnalem na 2tygodniowy turnus rehabilitacyjny a zaraz potem czeka nas kolejna, trzecia od marca, hospitalizacja w IMiDz. Dzięki rehabilitacji Franula zrobił już duuuże postępy - od miesiąca obraca się z pleców na brzuszek! W drugą stronę jeszcze nie daje rady, ale..wszystko przed nami:)

Pozdrawiam Was serdecznie i jeszcze raz dziękujęicon_smile.gif
Agnieszka
Link do komentarza
Aguś ..... witam Cię serdecznie .
Cieszę się , że Franio robi postępy ..... że ma taką odpowiedzialną i kochającą rodzinę i przede wszystkim mamę - która każdą chwilę poświęca na to , żeby Franiowi zapewnić jak najlepszy rozwój i opiekę. Wiem, ile kosztuje Was opieka , rehabilitacja , lekarze .... nie są to małe pieniądze .... od nas tutaj to nie będą zbyt duże pieniądze , ale mam nadzieję, że grosik do grosika - i te się przydadzą icon_smile.gif
Pozdrawiam i ucałuj Frania icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cześć , Agusia icon_biggrin.gif
Fajnie Cię znowu poczytać icon_wink.gif .
Ciesze się, ze Franio robi takie postępy ..... wiem jaki ogrom pracy , czasu i finansów cała Twoja rodzina wkłada w to, aby rozwój Frania w tych najważniejszych dla Niego miesiącach życia był jak najwłaściwszy.
Życzę powodzenia Franiowi w walce o dalsze postępy .... a Tobie , Glizdeczce icon_wink.gif i mężowi dużo zdrowia icon_smile.gif
Pozdrawiam i ściskam icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

bez urazy Retro ale wiesz - celownik optyczny pwduje że nie ma rannych i nikt nie cierpi.
Wszyscy zabici!
Jolka3 - sie nie uraź czasami


Ale tylko snajperzy policyjni zabijają pierwszym strzałem. Wojsko działa inaczej! Tam snajperzy "produkują" rannych. Bo im jest ich więcej, tym więcej trzeba ludzi do znoszenia ich z pola walki. Pytanie kim jest Jolka3 - policjantem, czy żołnierzem icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale tylko snajperzy policyjni zabijają pierwszym strzałem. Wojsko działa inaczej! Tam snajperzy "produkują" rannych. Bo im jest ich więcej, tym więcej trzeba ludzi do znoszenia ich z pola walki. Pytanie kim jest Jolka3 - policjantem, czy żołnierzem icon_wink.gif


Ale informacje... Strach się bać! icon_smile.gif Mam nadzieję Mathir, że do nikogo teraz nie mierzysz icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale tylko snajperzy policyjni zabijają pierwszym strzałem. Wojsko działa inaczej! Tam snajperzy "produkują" rannych. Bo im jest ich więcej, tym więcej trzeba ludzi do znoszenia ich z pola walki. Pytanie kim jest Jolka3 - policjantem, czy żołnierzem icon_wink.gif


A może killerem? icon_smile.gif
Link do komentarza

To wątek pokojowy icon_biggrin.gif

Jolka, masz 1000% racji.
My przekonaliśmy sie, ilu przyjaciół mamy wokół siebie, na kogo możemy liczyć, na kogo niestety nie. Wot życie.

Pooowolutku kończy sie rok 2010.
Chciałabym Wam wszystkim najserdeczniej podziękować za pomoc i wsparcie dla nas.
Każdy z was ma swój udział w postępach Frania. Mały był w tym roku aż na 5 turnusach rehabilitacyjnych, obok rehabilitacji ruchowej (NDT + PNF) włączyliśmy do jego terapii od 3 miesięcy neurosensomotoryczną integrację odruchów. Od tego czasu Franula wystrzelił do przodu jak rakieta:) Niestety jest to bardzo droga forma rehabilitacji, dlatego przyszłam tu, abyście - jeśli jeszcze nie macie określonego celu na 1% - pamiętali o naszym skrzacie w 2011. Lekarze twierdza, ze mały idzie jednak w mózgowe porażenie dziecięce, ale podkreślają też, ze dzięki ogromowi wykonanej dotychczas pracy jest szansa, że stopień tego porażenia będzie tak niewielki, że laik w ogóle nie będzie w stanie stwierdzić, ze Franiu ma mpd. My już nie patrzymy na prognozy lekarzy, wiemy, że musimy rehabilitować krasnala i tyle. Jeszcze tylko chwila strachu w 2011 r - kolejna, mamy nadzieję, że ostatnia, operacja Frania. I oby wreszcie zaczęło być w miarę normalnie. Bez szpitali.
Oto strona Frania w Fundacji: http://www.dzieciom.pl/10684
Jeszcze raz dziękujemy Wam bardzo za pomoc:)
A w nowym roku życzymy Wam przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyslności:)

6WuibIRQDwiOI9xteX.jpg

Link do komentarza
Cytat

Cześć , Agusia .
Kurcze ... przyznaję , że dawno nie zaglądałam do Twojego i Frania wątku .
Dlaczego czeka Frania kolejna operacja? Czy coś złego się stało? jest refundowana czy zbieracie pieniążki na ten cel?



Nieee, jest refundowana:). Operować będzie ten sam zespół, co ostatnio w IMiDz w Wawie. Znają juz Frania i jego "możliwości", mam więc cicha nadzieję, że tym razem nie dojdzie do powikłań jak ostatnio. Wtedy "źle" zareagował na kolejne znieczulenie i wylądował na OIOMie, więc..boje się strasznie.icon_sad.gif Zbieramy na turnusy i te tarapię neurosensomotoryczna. 5 dni terapii to koszt 3 tys a 1 turnus to 7.500 tys, więc piszę do kogo i gdzie mogę o 1%. Franula robi naprawdę ogromne postępy. Psycholog ocenia go na 3,5 mies do tyłu w stosunku do wieku urodzniowego, fizycznie jest jakieś 7 mies do tyłu.

I jeśli mogę tak przy okazji - od sierpnia na Allegro prowadzę aukcje charytatywne na leczenie i rehabilitacje Frania. Wszystkie wpłaty spływają na subkonto Frania w Fundacji. Serdecznie zapraszam:)
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=19263495
icon_smile.gif Edytowano przez AgaK (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Tutaj też jest informacja o Franiu .... w zakątku pomocnych dusz .... zaraz tam przekleję link do Twoich aukcji allegro i podam link do tego wątku ....

https://forum.budujemydom.pl/ZAKATEK-DOBRYC...IE--t13369.html

Trzymam kciuki za Frania .... faktycznie bardzo dobrze wygląda Jego rozwój mając w pamięci to jak było źle kiedy się urodził .... czyli że idzie cały czas ku dobremu ....i bardzo dobrze ....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...