Skocz do zawartości

IZOLACJA POZIOMA FUNDAMENTÓW


Recommended Posts

Mam problem z izolacją pomiędzy ścianami fundamentowymi z bloczków a ściana właściwą budynku. W projekcie stoi, że trzeba zaizolować w poziomie papą termozgrzewalną. Ekipa budowlana chce użyć folii hydroizolacyjnej/papy IZOPREX i położyć ją tylko na szerokości ściany. Czy taka folia/papa spełni swoje zadanie? Jest o wiele tańsza.

Co powinniśmy zastosować?
Link do komentarza
Cytat

Mam problem z izolacją pomiędzy ścianami fundamentowymi z bloczków a ściana właściwą budynku. W projekcie stoi, że trzeba zaizolować w poziomie papą termozgrzewalną. Ekipa budowlana chce użyć folii hydroizolacyjnej/papy IZOPREX i położyć ją tylko na szerokości ściany. Czy taka folia/papa spełni swoje zadanie? Jest o wiele tańsza.

Co powinniśmy zastosować?



Na rynku jest wiele produktów (jak modeli samochodów icon_smile.gif i wszystko zależy ile masz kasy. Ja mogę Ci powiedzieć, jak zrobiłem u siebie w chałupie. Używałem wyłacznie izolacji z takiej grubej folii chyba z PCV (nie pamietam jak to sie nazywa), jest gruba i znacznie mniej podatna na przerwanie. Niestety jest też droga. Kładłem ją nie na szerokość ściany, lecz szerszą, tak, by zachodziłajakieś 30 cm do środka budynku. Na dalszym etapie budowy ukłądałem tą folie na podłodze za zakładkę, potem styropian i wylewka betonowa. Dzieki temu miałem ciągłość izolacji poziomej od fondametów z jednej strony chałupy, poprzez podłogę, do fundamentów z drugiej strony chałupy.

Pozdrawiam,

Jarek
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...