Skocz do zawartości

Forumowy bazarek ogrodniczy


Recommended Posts

Co powiecie na taką propozycję?
Ja dysponuję bardzo dużą liczbą roślinek, którymi szczerze (a więc i z gwarancją ich przyjęcia się) mogę się podzielić - w formie wymiany na inne lub odsprzedaży w promocyjnej forumowej cenie icon_smile.gif
A więc możemy wrzucać do tego tematu zarówno propozycje do wymiany jak i zapotrzebowanie na roślinki.
Link do komentarza
Do tego wpisu, to Forum było bardzo przyjazne wobec mnie.
Niestety „spierdzieliłaś” mój spokój, ponieważ moja „ustawodawowczyni” nałożył na mnie dwa podstawowe zakazy;
- bywania w księgarniach,
- bywania w sklepach ogrodniczych (kwiaciarniach, szkółkach i wszelkich tego rodzaju „przybytkach”.
Zakaz obejmuje wszelkie możliwe „możliwości” zakupu, nabycia, itp.

Ale mimo to uważam, że pomysł jest przedni.
Link do komentarza
Cytat

Co powiecie na taką propozycję?
Ja dysponuję bardzo dużą liczbą roślinek, którymi szczerze (a więc i z gwarancją ich przyjęcia się) mogę się podzielić - w formie wymiany na inne lub odsprzedaży w promocyjnej forumowej cenie icon_smile.gif
A więc możemy wrzucać do tego tematu zarówno propozycje do wymiany jak i zapotrzebowanie na roślinki.



Jestem za a nawet przeciw icon_smile.gif

Co masz i co mogę ci dać icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Jestem za a nawet przeciw icon_smile.gif
Co masz i co mogę ci dać icon_wink.gif


Mam wrażenie, że mam... wszystko? :/ Dużo tego mam: głównie byliny, rozchodniki, funkie i wszystko co kwitnie. W zeszłym roku miałam zamiar zrobić spis ale na chęciach się skończyło. Planuję zrobić go w tym roku, po kolei jak będzie kwitło - bo inaczej nie mogę tego opanować.
Skoro powstał temat to postaram się wypisać albo najlepiej zrobić album na guglu icon_biggrin.gif
A co bym potrzebowała:
- ciemiernik ciemnofioletowy
- bergenia biała i ciemnoróżowa
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
No właśnie... Ludziska, sezon się zbliża!!!!!! icon_smile.gif
Ja bym jakieś ciekawe egzemplarze roślinek po znajomości/w promocyjnej cenie przytuliła icon_wink.gif
Jakieś bylinki by mi się na słoneczną rabatę przydały.

Już teraz trzeba się ogarniać z kwiatami, żeby w maju je w ogrodzie posadzić.
W pierwszej połowie maja możemy siać i sadzić te nie wrażliwe na przymrozki (kocanki, lwie paszcze, astry chińskie), a w drugiej połowie miesiąca (po ogrodnikach) - pozostałe (np. szałwia błyszcząca, aksamitki, żeniszki, lobelie).
icon_wink.gif

A jeśli chodzi o krzewy i drzewka to właśnie kwiecień jest odpowiednim czasem na sadzenie drzew i krzewów zimozielonych (iglaki, bukszpany itd), sprzedawanych z gołym korzeniem, balotowanych (mają obwiązany tkaniną korzeń) i wrażliwych na mróz.

Drzewka i krzewy kupowane w pojemnikach możemy sadzić w ogródku praktycznie przez cały sezon. Edytowano przez megg (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ludzie najpierw budują. Ogrody urządzają później. Może dlatego.


Ups... Właśnie odkryłem z przerażeniem:
Nie jestem człowiekiem! icon_eek.gif icon_surprised.gif icon_eek.gif
Cytat

(...)chciałbym kupić sadzonki świerka kłującego inaczej srebrnego. Może ktoś ma albo wie gdzie można w dobrej cenie kupić.


Mam nadwyżkę świerka kłującego, z tym, że moje sadzonki są już trochę podrośnięte - mają tak gdzieś od... 2m wzwyż.
Jeśli ktoś chętny - zapraszam icon_biggrin.gif
Wiosną tego roku przesadzałem 2 świerki ok. 5-metrowe. to był mój pierwszy raz z tak dużymi drzewami icon_biggrin.gif . Na razie żyją. Myślę, że mają duże szanse, bo wziął je człowiek, który wcześniej przesadził już ok. dziesięciu drzew i wszystkie się przyjęły, a zawsze brał rośliny mocno wyrośnięte icon_biggrin.gif .
Uprzedzam jednak, że im większy świerk tym większe ryzyko. Trzeba poświęcić im sporo uwagi.
Niestety znam też przypadki uschnięcia drzewek pół metrowych. Jest to dla mnie niewiarygodne, ale okazuje się, że jednak możliwe icon_wink.gif icon_lol.gif

Inne nadwyżki, które (na szybko) przychodzą mi do głowy:
- berberysy
- juka
- irysy
- rokitnik
- derenie
- irgi (siewki ok. 3cm icon_wink.gif )
- bukszpan
- trzmieliny
Pewnie jeszcze coś by się znalazło... icon_rolleyes.gif

...aha, zapomniałem dopisać gdzie icon_wink.gif - okolice Pabianic Edytowano przez Yeti1 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Więc tak ..... rośliny u mnie raczej pospolite , przeważnie byliny .... ogrodnikuję dopiero trzeci sezon , więc nie mam tego jakoś specjalnie dużo .... ale rozrosły mi się niskie bylinki na skalniak na przykład i mogę się podzielić sadzonkami icon_smile.gif
i kostrzewą siną też mogę się podzielić bo ma dużo sadzonek , a ja nie chcę zrobić z niej dywanu tylko kępki pojedynczo rosnące ... taką:
http://www.e-ogrody.com/a-144-kostrzewa-sina.html

wysłanie sadzonek w woreczkach z ziemią i wodą wchodzi w grę , ale jak się trochę ochłodzi ... icon_smile.gif

Cytat

A co polecacie na ogrodzenie z siatki leśnej ? Dzika róża się nada ?




może bluszcz?
albo wiciokrzew - pięknie kwitnie i szybko rośnie ... można przycinać.... icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam. Dzięki za odpowiedź, ile masz tych świerków. Tylko, że Pabianice daleko a transport może trochę kosztować i mogą po takiej podróży się nie przyjąć.
Pozdrawiam


Świerki mają już ok. 13-15 lat. Dlatego nic poniżej 2m wysokości na pewno się nie znajdzie, mimo, że rosną nierówno i niektóre były już przesadzane, co znacznie spowolniło wzrost.
Im wyższe, tym ich u mnie więcej.
Lepiej odwróćmy pytanie: ile potrzebujesz i jak duże?
...chociaż... jeżeli dobrze podejrzewam, że dzieli nas 350km, to i tak nic z tego nie wyjdzie icon_confused.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...