Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Interesują mnie ciepłe fundamenty (ale nie w wykonaniu TB). Zauważyłem na budowach jak ociepla się fundamenty z bolczków styropianem od zewnątrz (trochę rzadziej od wewnętrz). Jaki jest sens takiego ocielpania? mam wrażenie że ciepło byłoby odciągane fundamentem w dół do ławy (to może uproszczenie, ale w miarę obrazowe). Interesuje mnie czy można wykonać np. dwie górne warstwy fundamentów z bloczków keramzytowych, czy to stanowiłoby jakieś zabezpieczenie przed ucieczką ciepła? czy izolacje na poziomie gruntu można wykonać jeszcze w inny sposób jeśli tak to jaki? Gdzie szukać o tym informacji?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie w moim wykonaniu , a tak się poprostu robi www.isover.se/sw6406.asp www.isover.se/sw5675.asp
Bloczki keramzytowe to bardzo dobry przewodnik mogę wysłać materiały Keramzytu Mszczonów. (fax 022 5591081). Natomiast co do ciepłego fundamentu to szkoda na to energii. utrzymanie go w wyższej temperaturze niż otaczająca go ziemia to ogromny koszt.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ocieplenie scian fundamentowych poniżej poziomu gruntu w domach niepodpiwniczonych, w których podłoga na parterze znajduje się powyżej 0,5 m nad powierzchnią terenu nie wpływa znacząco na zmniejszenie strat ciepła. Istotny wpływ na ciepłochroność ma bowiem izolacja podpodłogowa, której grubość powinna wynosić ok. 10 cm. Natomiast warto nadziemną część fundamentu wykonać np. z keramzytowych bloczków fundamentowych lub pustaków betonowych z wkładką ocieplającą, co znacznie zmiejszy ucieczkę ciepła do gruntu przez te ściany.

Polecamy artykuł z Budujemy Dom dostępny pod linkiem https://budujemydom.pl/bd/artykuly/245/
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość panter
   No dobrze a pozniej sie tynkuje do sufitu albo nawet z odcieciem tynkarskim a po ugieciu sie stropu tynk i tak peka wiec gdzie tu jaks logika? Aktualnie borykam sie z takim problemem i zstanawiam się jak go rozwiązac
  • Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/a/884-jak-polaczyc-murowana-scianke-dzialowa-ze-stropem
  • Czy mogę prosić o polecenie nazwy środka chemicznego do usuwania pleśni / grzybów?
  • Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu przepisów ppoż. Planuję budowę domu jednorodzinnego na wąskiej działce, w granicy wybudowany jest sąsiad (budynek mieszkalny, 3 kondygnacje nadziemne) – ściana w granicy jest pełna, bez okien, ale nie jest ścianą ogniową. Wiem, że nie mogę od strony sąsiada postawić ściany z oknami, bo musiałabym odsunąć się o 8m, a na to nie pozwala już szerokość mojej działki.   Wariant 1: Przyklejam się do sąsiada garażem – ta część domu byłaby niska, o wiele niższa niż dom sąsiada – tylko jedna kondygnacja + dach dwuspadowy. Jak miałaby wyglądać w takim przypadku ściana ogniowa? Czy wystarczy wyprowadzić ją 30cm ponad dach (+oczywiście materiały niepalne)? Czy dach też musiałby spełniać jakieś dodatkowe wymagania oprócz pokrycia nierozprzestrzeniającego ognia?   Wariant 2: Nie przyklejam się do ściany sąsiada. Buduję dom w odległości ok. 3-4m. Dom byłby również budynkiem niższym niż dom sąsiada – 2 kondygnacje nadziemne. Spadek dachu byłby w stronę sąsiada. Jak w tym przypadku musi wyglądać ściana ogniowa? Czy obowiązkowe jest wyprowadzenie tych 30cm ponad dach i 30 cm do przodu od lica muru ściany sąsiedniej? Jeśli cały mój dom byłby wysunięty o 30-50 cm do przodu względem domu sąsiada, to czy załatwi to sprawę wysunięcia ściany ogniowej o tych 30cm od lica muru? Jeśli spadek dachu miałby być w tę stronę, to czy wystarczy by ściana spełniała materiałowo warunki ściany ogniowej  (bez wyciągania jej ponad dach) i dodatkowo ta połać dachu spełniałaby jakieś warunki ppoż? Czy można w takiej sytuacji zrobić okap i jakoś go zabezpieczyć?
  • Nie od spodu jest równiutko. Tak jak powiedziałem, niecka była widoczna już następnego dnia przy podlewaniu a przecież pod spodem był szalunek. Nie, ale pokorą przyznaję że mało widziałem dlatego pytam:)
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...