Skocz do zawartości

ciepłe fundamenty


Recommended Posts

Interesują mnie ciepłe fundamenty (ale nie w wykonaniu TB). Zauważyłem na budowach jak ociepla się fundamenty z bolczków styropianem od zewnątrz (trochę rzadziej od wewnętrz). Jaki jest sens takiego ocielpania? mam wrażenie że ciepło byłoby odciągane fundamentem w dół do ławy (to może uproszczenie, ale w miarę obrazowe). Interesuje mnie czy można wykonać np. dwie górne warstwy fundamentów z bloczków keramzytowych, czy to stanowiłoby jakieś zabezpieczenie przed ucieczką ciepła? czy izolacje na poziomie gruntu można wykonać jeszcze w inny sposób jeśli tak to jaki? Gdzie szukać o tym informacji?
Link do komentarza
Nie w moim wykonaniu , a tak się poprostu robi www.isover.se/sw6406.asp www.isover.se/sw5675.asp
Bloczki keramzytowe to bardzo dobry przewodnik mogę wysłać materiały Keramzytu Mszczonów. (fax 022 5591081). Natomiast co do ciepłego fundamentu to szkoda na to energii. utrzymanie go w wyższej temperaturze niż otaczająca go ziemia to ogromny koszt.
Link do komentarza
Ocieplenie scian fundamentowych poniżej poziomu gruntu w domach niepodpiwniczonych, w których podłoga na parterze znajduje się powyżej 0,5 m nad powierzchnią terenu nie wpływa znacząco na zmniejszenie strat ciepła. Istotny wpływ na ciepłochroność ma bowiem izolacja podpodłogowa, której grubość powinna wynosić ok. 10 cm. Natomiast warto nadziemną część fundamentu wykonać np. z keramzytowych bloczków fundamentowych lub pustaków betonowych z wkładką ocieplającą, co znacznie zmiejszy ucieczkę ciepła do gruntu przez te ściany.

Polecamy artykuł z Budujemy Dom dostępny pod linkiem https://budujemydom.pl/bd/artykuly/245/
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...