Skocz do zawartości

Planowanie budowy - organizacja pod kątem oszczędności


Recommended Posts

Mam pytanie do osób doświadczonych w budowaniu dla siebie systemem gospodarczym. Zakładam, że nie budujemy szybko i że mamy czas na planowanie - a przez to i możliwość oszczędności. Na szczęście w Polsce ceny materiałów budowalnych zależą od sezonu i warto to wykorzystać. Ztąd moje główne pytania:
Co i kiedy kupować żeby płacić jak najmniej?
Jak zabezpieczać i magazynować wcześniej zgromadzone produkty?
Link do komentarza
Ja co prawda systemem gospodarczym nie budowałam, ale wiem, że pustaki ceramiczne wyszły mi gdzieś o 30 % taniej tylko dlatego, że były kupione na przełomie grudnia stycznia, a co do magazynowania to producent przetrzymał u siebie (powiedzmy, że my zapłaciliśmy wcześniej, a oni realizowali zamówienie w terminie naszego odbioru).
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie do osób doświadczonych w budowaniu dla siebie systemem gospodarczym. Zakładam, że nie budujemy szybko i że mamy czas na planowanie - a przez to i możliwość oszczędności. Na szczęście w Polsce ceny materiałów budowalnych zależą od sezonu i warto to wykorzystać. Ztąd moje główne pytania:
Co i kiedy kupować żeby płacić jak najmniej?
Jak zabezpieczać i magazynować wcześniej zgromadzone produkty?



Najlepszy okres zakupów materiałów budowlanych to m-ce zimowe zwłaszcza gdy mamy odczynienia z długą i uciążliwą zimą z mrozem ,brak zbytu w hurtowniach wymusza układanie się z inwestorem i stosowanie większych upustów .

Jeżeli to możliwe należy kupować w takich hurtowniach które dowożą większe ilości materiałów na budowę bezpłatnie

Można też zaoszczędzić w iny sposób icon_smile.gif

Nie polecam kupowania cementu na zapas okres trwałości to 3 m-ce a w miesiącach o podwyższonej wilgotności potrafi się kawalić szybciej .

Wszystkie materiały rozprowadzane wodą takie jak farby np. emulsyjne , unigrunty ,dysperbit itd należy chronić przed zamarznięciem bo ulegną zepsuciu .
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Co masz animus na myśli? I czy jest to niekaralne? icon_biggrin.gif




Zdanie wyrwane z kontekstu .Pełna treść poniżej .


Można też zaoszczędzić w iny sposób

Nie polecam kupowania cementu na zapas okres trwałości to 3 m-ce a w miesiącach o podwyższonej wilgotności potrafi się kawalić szybciej .

Wszystkie materiały rozprowadzane wodą takie jak farby np. emulsyjne , unigrunty ,dysperbit itd należy chronić przed zamarznięciem bo ulegną zepsuciu .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...