Skocz do zawartości

Odrolnienie , plan zagospodarowania , droga dojazdowa


plantex

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Proszę o pomoc w kilku kwestiach .

Rodzice posiadają działki oznaczone litera A na załączonej mapie (B,C,D to moi sąsiedzi i ich działki) jest to stara mapa z 2007

Druga mapa z 04.2010 pokazuje dokładnie to samo tyle ze jest okraszona wszelakimi mediami itp.

Trzeci plik to mapa z planu zagospodarowania ze stycznia 2005 i opis do niej.

Sugerowane lokalizacje dla ewentualnego postawienia domu to X lub Y.

1) Czy na podstawie załączonych plikow ktoś może określić czy przekształcenie działki z rolnej (pastwiska) w budowlana w miejscu x lub y jest możliwe ?

2) Która lokalizacja jest ewentualnie lepsza X czy Y patrząc ze względu na bliskość mediów ?

3) Co powinienem zrobić w następnej kolejności ? Spróbować zdobyć warunki zabudowy ? czy wysyłać wnioski o ewentualne przekształcenie w budowlana jak będą uchwalać nowy plan ? ( a może dać sobie spokój icon_sad.gif)

4) Na którym etapie załatwiania spraw wchodzi kwestia drogi i ewentualnego dojazdu do działki ? ( czy lokalizacja Y ma w ogóle szanse powodzenia na budowę domu ?

Na mapie zaznaczyłem na zielono drogę której używa sąsiad D a na niebiesko odcinek gdzie nie ma drogi tylko pole należące do D

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Może źle widzę, ale lokalizacja Y (P3-14RP) nie za bardzo wchodzi w grę biorąc pod uwagę ten plan, który przedstawiłeś. Lokalizacja X jest możliwa (P3.-MN10-U)

Czy ten plan z 2005 roku to jest obowiązujący MPZP? Jeżeli tak to najłatwiej wziąć z gminy wypis z plany dla konkretnej działki. Przy planowaniu zabudowy pamiętać należy, że są wyjątki dla gospodarstw rolnych.
Link do komentarza
Dlatego mówię, że najłatwiej wziąć wypis z planu, bo po samej mapie trudno rozgraniczyć. Y na pewno leży w 14 RP, a co do X mam wątpliwości, dla mnie może leżeć w MN.
A opisu dla MN autor wątku nie przedstawił.

Opis załączony przez autora wątku dotyczy tylko terenów oznaczonych symbolem RP, a o ile mnie oczy nie mylą MN też są, a więc może ale nie musi istnieć możliwość zabudowy
Link do komentarza
Cytat

Dlatego mówię, że najłatwiej wziąć wypis z planu, bo po samej mapie trudno rozgraniczyć. Y na pewno leży w 14 RP, a co do X mam wątpliwości, dla mnie może leżeć w MN.
A opisu dla MN autor wątku nie przedstawił.

Opis załączony przez autora wątku dotyczy tylko terenów oznaczonych symbolem RP, a o ile mnie oczy nie mylą MN też są, a więc może ale nie musi istnieć możliwość zabudowy



Witam ponownie.

Załączam opis dla MN - z tego co tam napisano dla MN istnieją warunki zabudowy.

Jesli chodzi o jakosc mapy to rzeczywiscie jest ona kiepska i trudno z niej odczytac ktora dzialka lezy w danym obszarze.

Mysle niestety iz kolega bajbaga ma racje - wszystkie te dzialki leza jakby w 3.14 RP icon_sad.gif

3.10 MN o którym pisała Ciril to obszar po lewej stronie i mnei nie dotyczy - obym sie mylil.


Po waszysch sugestiach rozumiem iz powinienem udac sie do Wydziału Urbanistyki, Architektury, Strategii Rozwoju Miasta i Spraw Lokalowych i po numerze danej działki dowiedziec sie w ktorym obszarze jest ona polozona ?

Pytanie/ prosba do Ciril - Jesli brac pod uwage wariant pesymistyczny tzn wszystkie moje dzialki znajduja sie w obszarze RP z jakich "wyjatków" dla gospodarstw rolnych moglbym skorzystac aby ruszyc z tematem budowy?

Aha - zeby uscislic sprawa dotyczy terenu miejskiego konkretnie Knurów woj.śląskie. Dla obszaru gdzie znajduje sie moj dom MPZP pochodzi z 2005 natomiast dla pozostałych obszarow mojego miasta ostatnia aktualizacja to 25.02.2009 ale to inny rejon.

Z gory dzieki za odpowiedz.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Dobra... widzę gdzie jest cmentarz. Przyglądam się i przyglądam temu planowi, a nawet już weszłam na stronkę Twojego miasta i proszę Cię o wypis z MPZP dla działeczki X. Jak dokładnie będę wiedziała, na terenie o jakim przeznaczeniu ona leży i co jest wpisane w uchwałę dla tego terenu to można powalczyć.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...