Skocz do zawartości

kuć jaspis i robić nową wylewkę?


Recommended Posts

Na pewno jest to jaspis ?

Bo jest to ( cyt. z wikipedii)

Cytat

Jaspis - nazwa pochodzi od greckiego słowa iaspis - cętkowany kamień. Skała osadowa, zbita, drobnoziarnista, zbudowana z chalcedonu i kwarcu ? występują one w zmiennych proporcjach. Zawiera różne minerały spełniające rolę domieszek są to: hematyt, goethyt,magnetyt, mangan, chloryty, aktynolit, epidot, zoisyt. Związki żelaza nadają jaspisom barwę brązową, żółtą, czerwoną lub zieloną



Jest on używany głównie w jubilerstwie
Link do komentarza
hm...to mnie państwo zaszokowali. Tak mi powiedział znajomy, znajomego, "fachowiec". Owszem ma to kamyczki. Mnie bardziej przypominało lastryko, ale ja nie jestem specem. Dlatego pytałem innych. A jeśli to lastryko, to czy mogę skuć tylko te popękane fragmenty, resztę jeśli jest dobra zostawić, a potem zrobić tylko w paru miejscach wylewkę?
Link do komentarza
lastryko.jpg
jak wyglada tak to wg. mnie lastryko, może być też szlifowane.
Jak chcesz skuwać to przygotuj się na duzo brudu i potu icon_wink.gif Chociaż jak juz jest popękana to może odchodzić wielkimi kawałkami. Może po prostu skuj to co odchodzi a potem(jeśli chcesz kłaść płytki) zastosuj jakiś klej typu "płytka na płytkę" np. Atlas ATLAS CAL N i ATLAS PROGRES MEGA "W związku z tym, że są zaprawami upłynnionymi, nie pozostawiają pod klejoną płytką pustek powietrznych, co zapewnia pełny kontakt płytki z podłożem. " jeśli oczywiście tego co skujesz nie edzie za dużo icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

hm...to mnie państwo zaszokowali. Tak mi powiedział znajomy, znajomego, "fachowiec". Owszem ma to kamyczki. Mnie bardziej przypominało lastryko, ale ja nie jestem specem. Dlatego pytałem innych. A jeśli to lastryko, to czy mogę skuć tylko te popękane fragmenty, resztę jeśli jest dobra zostawić, a potem zrobić tylko w paru miejscach wylewkę?



Tak , można skuc tylko popękane fragmenty . Delikatnie ostukaj młotkiem pozostałe . Głuchy odgłos swiadczy o odspojeniu od podloza . Jak bedziesz chciał przykleic na to plytki , to uzyj grunt specjalny Ceresit CN-94 . Bedzie stanowił warstwę wczepna dla kleju .
Link do komentarza
Już skułem. Teraz pozostaje wymienić odpływ, położyć wylewkę (podobno zwykłą, tzn. nie samopoziomującą, bo tą można położyć do 2mm). Teraz zastanawiam się co na wylewkę: płytki? Ale jakie, nie chce takich banalnych, lśniących i jednokolorowych, bo mi się z masarnią kojarzy. Co proponujecie?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Kuchnia jest wąska z oknem na końcu. Po lewej stronie od wejścia będą stały wszystkie sprzęty i szafki (w kolorze białym lub kremowym). Po drugiej stronie składany stolik w kolorze blatu (nie wiem jaki kolor?). Płytki chcę położyć między blatem a podwieszanymi szafkami - taki pas wielkości 60-70 cm i o długości do dwóch metrów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...