Skocz do zawartości

Optymalna wielkość działki


MISTER

Recommended Posts

Cytat

mam pytania jaka w/d Was jest optymalna działka, na moim terenie sprzedają teraz działki 25x60 i 30x50 (1500m2), jak myślicie która jest lepsza opcja, szersza działka, ale krótsza, czy też na odwrót.


Wg mnie najlepsze proporcje działki przy powierzchni 1500m2 to dwa kwadraty: na pierwszym stawia się domek a drugi kwadratowy plac pozostaje na ogród. Z tych dwóch o których piszesz wybrałabym 30x50m.
Przy działkach powyżej 3000m2 najlepiej sprawdzają się działki kwadratowe.
Link do komentarza
Cytat

Wg mnie najlepsze proporcje działki przy powierzchni 1500m2 to dwa kwadraty: na pierwszym stawia się domek a drugi kwadratowy plac pozostaje na ogród. Z tych dwóch o których piszesz wybrałabym 30x50m.
Przy działkach powyżej 3000m2 najlepiej sprawdzają się działki kwadratowe.


Jętka ma rację - Jeżeli miałabym wybór wybrałabym działkę 30x50m.Często te 5 m w szerokości jest bardzo ważne
Link do komentarza
Szersza działka ma jeden zasadniczy plus. Mamy możliwość takiego ustytuowania domu aby jego ściany nie były zacieniane przez budynki sąsiednie. Przy szerokości 30m można postawić na działce dom o powierzchni 200m2 w parterze i nadal mieć wygodne podwóreczko.
Minus to kwestia droższego ogrodzenia frontu. Jednak biorąc pod uwagę cenę większej intymności na działce, warto zapłacić więcej za te 5mb icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
W przypadku ustalonej linii wolałbym ustawić część intymną jak najdalej od drogi. W przypadku drogi ruchliwej, często uczęszczanej dobrze jest wyraźnie się od niej oddzielić domem. Sprawdzają się wtedy działki dlugie i wąskie oraz projekty w wyjściem na taras po stronie przeciwnej niż droga.
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego?


Działka 3000m2 przy założeniu kwadratu ma 55x55m. Można na niej postwić praktycznie każdy dom w przeróżnych konfiguracjach i powiązaniach funkcjonalnych.
Możesz to sprawdzić wycinając z papieru prostokąty: 20x150, 30x100, 40x75 i 55x55. Do tego domek powiedzmy 150m2, czyli 15x10m. Dodatkowe prostokąciki na sad, ogród, oczko wodne, strefę wejściową, itp. - wg uznania i potrzeb. I teraz zabawa w puzzle icon_smile.gif
Im bliżej kwadartu tym będzie lepiej.
Choć oczywiście przy szerokości 55m i powierzchni powyżej 3000m2 każda działka będzie "ustawna" icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Działka 3000m2 przy założeniu kwadratu ma 55x55m. Można na niej postwić praktycznie każdy dom w przeróżnych konfiguracjach i powiązaniach funkcjonalnych.
Możesz to sprawdzić wycinając z papieru prostokąty: 20x150, 30x100, 40x75 i 55x55. Do tego domek powiedzmy 150m2, czyli 15x10m. Dodatkowe prostokąciki na sad, ogród, oczko wodne, strefę wejściową, itp. - wg uznania i potrzeb. I teraz zabawa w puzzle icon_smile.gif
Im bliżej kwadartu tym będzie lepiej.
Choć oczywiście przy szerokości 55m i powierzchni powyżej 3000m2 każda działka będzie "ustawna" icon_wink.gif


Dzięki! Bo też się zastanawiałem, tak jak edwl icon_smile.gif
Link do komentarza
Ja mam dzialke narozna 30x50 gdzie linia zabudowy wynosi 8m od drogi powiatowej i 6 od gminnej (powiatowa to ta odstrony szerokosci 30m). Planuje dom przy samej lini zabudowy aby miec jak najwieksza czesc ogrodu. I tak uwazam swoja dzialke za zbyt mala jak na moj wymarzony ogrod. Uwazam, ze optymalna dzialka jak dla mnie to 3000m2. Wybor wielkosci dzialki uwazam za bardzo indywidulany i zalezny od potrzeb. Moja znajoma ma tylko 500m2 w trapezie i i tak twierdzi ze gdyby miala wiecej to nie "obrobilaby jej" ;D : "A kto by tyle trawy kosil?" icon_biggrin.gif
Gdybym miala mozliwosc wyboru 25X60 to na pewno bym wlasnie te wybrala aby zmniejszyc odleglosc bokow domu od bocznych granic dzialki a tym samym zwiekszyc czesc intymna.
Link do komentarza
ja jestem na etapie kupna działki ponad 1600 m2
jak dla mnie o zdeka dużo ale cena atrakcyjna, ponieważ ma ona kształt trójkąta prostokątnego
a mi nie zależy jaki kształt ma działka
szerokość od drogi ponad 40m
linia zabudowy 12m od drogi
szukaliśmy działki do 1000 m2 ale przeważnie mają kształt kwadratu lub prostokąta i dwa razy większą cenę od naszej
Link do komentarza
Cytat

ja jestem na etapie kupna działki ponad 1600 m2
jak dla mnie o zdeka dużo ale cena atrakcyjna, ponieważ ma ona kształt trójkąta prostokątnego
a mi nie zależy jaki kształt ma działka
szerokość od drogi ponad 40m
linia zabudowy 12m od drogi
szukaliśmy działki do 1000 m2 ale przeważnie mają kształt kwadratu lub prostokąta i dwa razy większą cenę od naszej


Każda zmora znajdzie swojego amatora icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Ja także jestem właśnie na etapie poszukiwania działki i generalnie rozglądam się za 30x30 ale są one dość drogie, dlatego także rozglądam się nad ciut większymi za to w innym kształcie.

Generalnie dwie godzinny dziennie spędzone przed monitorem na poszukiwaniach i łatwo nie jest... :/
Link do komentarza
Cytat

Ja także jestem właśnie na etapie poszukiwania działki i generalnie rozglądam się za 30x30 ale są one dość drogie, dlatego także rozglądam się nad ciut większymi za to w innym kształcie.

Generalnie dwie godzinny dziennie spędzone przed monitorem na poszukiwaniach i łatwo nie jest... :/



Ja tez tak szukalam przez prawie dwa lata az wkoncu wsiadlam w samochod i pojeździłam po gminach w powiecie, ktory mnie interesowal i tak w koncu w ktorejs z kolei dali mi nr do gospodarza sprzedajacego wlasne dzialki dopiero co przerobione na budowlane. Czesto rowniez w gminach mozna duzo taniej w przetargu kupic taka dzialke. Moi znajomi zakupili wlasnie od gminy.

Polecam wszystkim taki sposob szukania. Ludzie ustawiaja znaki "sprzedam" z nr telefonu wiec warto wybrac sie w teren na poszukiwania.
Link do komentarza
ja pokochałam działkę taką jaka mi się trafiła icon_biggrin.gif , mam wąską na 25 m za to długąąąą na 125. Teraz mi gra dom od ulicy mam cofnięty na odległość około 20m. czyli spory wjazd i jakiś tam ogród ,za to za domem mam strefę prywatną dużo zieleni "boisko"do siatki ,nogi ,oczko wodne i przede wszystkim przestrzeń.Jedyna wada -to taka ,ze jak wybieralismy projekt byliśmy ograniczeni szerokością działki ,i nie wszystkie projekty się mieściły .Ale znaleźliśmy swój projekt i jesteśmy zadowoleni icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Wiecie jak my szukaliśmy? Wjeżdżalismy do wsi i szukaliśmy domu sołtysa. Sołtys wie wszystko kto i gdzie sprzedaje. Naprawdę sprawdzony sposób



my też tak znaleźliśmy działkę
dostaliśmy od sołtyski listę z nr telefonów do ludzi sprzedających działki
można też pojeździć i popytać ludzi
tak obejrzeliśmy kilka działek
lepsze to niż siedzenie przed kompem i szukanie ofert z biur
Link do komentarza
Cytat

a 25x28 srednio 850metrow jest optymalne? Jak myslicie? Linia zabudowy od drogi 4m chyba. Narozna. Z 1 strony asfalt z drugiej ubita droga




To zależy. Dla typowego blokersa to "świat i ludzie" bo i tak więcej nie widział. Ale tak naprawdę działki to zaczynają się od 1500 metrów w górę. Wtedy można już zrobić prawdziwy ogród itp
Link do komentarza
Cytat

To zależy. Dla typowego blokersa to "świat i ludzie" bo i tak więcej nie widział. Ale tak naprawdę działki to zaczynają się od 1500 metrów w górę. Wtedy można już zrobić prawdziwy ogród itp


Bingo! Wielkość działki zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb. Jeśli ktoś wyprowadza się z bloku, gdzie całe dnie spędzał przed telewizorem i odpowiadał mu taki styl życia, powinien wybrać możliwie jak najmniejszą działkę. Byle zmieścił się dom. Na działce 850m2 można pomarzyć o intymności, choć jej utrzymanie wymaga sporo pracy. Działka 1500m2 z szerokim frontem (od 30m w górę) daje już poczucie prywatności i można ją zaaranżować tak aby wymagała tyle samo pracy co ta 850m2.
Ja jestem zwolenniczką działek 3000m2 ale znalezienie takiej w mojej okolicy, przy założeniu frontu powyżej 30m, okazało się niemożliwe. Mam niecałe 2000m2 i brakuje mi miejsca na sad (będzie minisad - po jednym drzewku każdego gatunku), nie mówiąc o jakimś stawiku.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Bingo! Wielkość działki zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb. Jeśli ktoś wyprowadza się z bloku, gdzie całe dnie spędzał przed telewizorem i odpowiadał mu taki styl życia, powinien wybrać możliwie jak najmniejszą działkę. Byle zmieścił się dom. Na działce 850m2 można pomarzyć o intymności, choć jej utrzymanie wymaga sporo pracy.
Ja jestem zwolenniczką działek 3000m2 ale znalezienie takiej w mojej okolicy, przy założeniu frontu powyżej 30m, okazało się niemożliwe.


Niestety warunki finansowe nie pozwalają czasami poszaleć icon_wink.gif
Też bym wolał działkę 1500m.kw zamiast 780m.kw ale niestety za tak dużą w naszej okolicy trzeba zapłacić 200-300tys.zł a za mniejszą tak do 100tys.zł powinno dać radę icon_smile.gif
Zapłacić 300tys.zł lub więcej za samą działkę to trzeba być obrzydliwie bogatym icon_wink.gif
Rolnych jak na lekarstwo ale i tutaj działki duże pow.3000m.kw z ceną 80-90zł/m.kw... Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Bozzzsssssss ale bzdura. Sory. Wychowalam sie na wsi rodzice mieli 4 hektary w tym hektar (tak 100 arów..) ogrodu! Na olbrzymiej przestrzeni. Mam dzialkę 1300 m. Jest dla nas troche za duża. To naparwde DUZA dzialka nawet jeśli stoi na niej nasz spory dom. Bo dzialkę trzeba ogrodzic- a koszt ogrodzenia dzialki np 3000 m jest już gigantyczny. Potem tą dzialkę trzeba urządzic. Olbrzymia praca i znów koszty - i nie mówię o sytuacji kiedy kogos stac wynając firmę- wtedy koszty robią sie juz kosmiczne. (mam nadzieje że każdy z was bierze to pod uwagę..) Ja to pisze z pozycji osoby od marca poswięcającej wolne chwile (nieliczne..) na prace na dzialce. A już jest czerwiec i jeszcze duuzo przed nami... lubię prace w ogrodzie ale w życiu nie poswiece na nie calego czasu! Ile zajmuje wykoszenie 3000 m2? Ile czasu chcecie poswiecic na koszenie? Ile macie tygodniowo wolnego czasu?
Dla mnie- a tak jak pisalam jestem wychowana na wsi (no tak ale potem 6 lat bylam beznadziejnym blokersem heheh)dzialka to kawalek zieleni przy domu gdzie mozna wyjsc, usiasc , posadzic troche ladnych roślin, zrobic dzieciom piaskownice i teren do zabawy. A na to 1300 m to dużo. 1000 wystarczy. Za moimi oknami jest pasmo Radziejowej. Kilometr od domu zaczynaja sie szlaki turystyczne i rowerowe. Ja mam sobie tworzyc swiat na dzialce? Jesli ja od lat kazdy weekend spędzalam o ile nie padalo w górach, na rowerach, na nartach jak no tego typowy blokers icon_biggrin.gif
Przemyślcie dobrze decyzję kupienia dużej dzialki. Na maly dom naparwde 800-900 m jest ok. Na wiekszy 1000-1200 Dużo wazniejsza jest lokalizacja, otoczenie, widoki. Dzialka wcisnieta miedzy zabudowe jest mniej fajna niz otwarta na przestrzen. Odradzilam koledzie kupienie 2600 m i kupil 1400- bardzo mi za to potem dziękowal.
Link do komentarza
Z działką jak z domem... co kto lubi, jak kto lubi i na co kogo stać...

Nasza działka ma prawie 7000m kw i wcale ale to wcale nie jest za duża. Stoi sobie na niej już domek (pow. zabudowy 117mkw), będzie budynek gospodarczy (ok 30mkw), jest ponad 20 arów lasu, który małymi kroczkami zmienia się z dziczy w park,jest miejsce na ognisko, w planach jest nieduży staw, boisko do siatkówki, mały sad i ogródeczek warzywny... Koło domu kiedyś chyba będzie trawnik, krzaczki i kwiatki na rabatkach... tylko nie wiem kiedy i nie wiem czy koniecznie. Na razie jest niezbyt równy teren i jeszcze trochę bałaganu z którym mam nadzieję przez lato się uporamy. Generalnie w koło domu mam teraz łąkę kwietną- taką zupełnie naturalną i dalej w sumie z każdej strony las. Dla mnie jest cudnie icon_smile.gif Ptaszki śpiewają, motylki latają, żabki kumkają... Moje miejsce na ziemi icon_smile.gif

Życzę trafnych decyzji icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Z działką jak z domem... co kto lubi, jak kto lubi i na co kogo stać...

Nasza działka ma prawie 7000m kw i wcale ale to wcale nie jest za duża. Stoi sobie na niej już domek (pow. zabudowy 117mkw), będzie budynek gospodarczy (ok 30mkw), jest ponad 20 arów lasu, który małymi kroczkami zmienia się z dziczy w park,jest miejsce na ognisko, w planach jest nieduży staw, boisko do siatkówki, mały sad i ogródeczek warzywny... Koło domu kiedyś chyba będzie trawnik, krzaczki i kwiatki na rabatkach... tylko nie wiem kiedy i nie wiem czy koniecznie. Na razie jest niezbyt równy teren i jeszcze trochę bałaganu z którym mam nadzieję przez lato się uporamy. Generalnie w koło domu mam teraz łąkę kwietną- taką zupełnie naturalną i dalej w sumie z każdej strony las. Dla mnie jest cudnie icon_smile.gif Ptaszki śpiewają, motylki latają, żabki kumkają... Moje miejsce na ziemi icon_smile.gif

Życzę trafnych decyzji icon_smile.gif


O rany! ale Ci zazdroszcze! Ja marzylam o tym zeby miec hektar i wieksza czesc obsadzic roznymi gatunkami lesnych drzew losowo tak aby powstal sobie las. A wiadomo - lasu nie trzeba kosic bo sciolka sama sie wytworzy z opadajacych igiel czy lisci... No ale coz - bede musiala zaspokoic sie 1500m2 -na zaden las tam miejsca sie juz nie wygospodaruje...
Ile ludzi tyle pomyslow na zycie... (i na dzialke icon_wink.gif )
Link do komentarza
kropczeka_ns działka 3000m2 to nie 3000m2 trawnika do skoszenia!
U mnie z 2000m2 działki na trawnik zostanie prawdopodobnie 500-600m2 prostego kształtu bez wysepek w środku - a to jest największy problem na trawnikach. Taką powierzchnię kosi się w sobotnie "dopołudnie" raz na tydzień icon_wink.gif
Działka obok o tej samej powierzchni ale nieprzemyślanym ogrodzie z mnóstwem klombów, sklaniaczków, wodpospadzikiem i rzeczką to 2 całe dni koszenia... także nie można arumentu koszenia dużej działki uważać jako nadrzędnego.
Dla domatora duża działka zawsze będzie najrozsądniejszą decyzją icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

ja jestem na etapie kupna działki ponad 1600 m2
jak dla mnie o zdeka dużo ale cena atrakcyjna, ponieważ ma ona kształt trójkąta prostokątnego
a mi nie zależy jaki kształt ma działka
szerokość od drogi ponad 40m
linia zabudowy 12m od drogi
szukaliśmy działki do 1000 m2 ale przeważnie mają kształt kwadratu lub prostokąta i dwa razy większą cenę od naszej


1600m to nie za dużo to w sam raz a kształt ma wielkie znaczenie, przekonasz się stawiając tam dom.
Link do komentarza
Cytat

1600m to nie za dużo to w sam raz a kształt ma wielkie znaczenie, przekonasz się stawiając tam dom.



jak dobrze pójdzie to będę miał działkę prostokątną
aktualna właścicielka załatwia zmianę WZ
jeden z sąsiadów zaproponował, że weźmie od nas kawałek działki od drogi
a nam da część swojej aby miał dojazd do swojej działki
więc jak dobrze pójdzie za bardzo dobrą cenę będę miał niezłą działkę
Link do komentarza
Cytat

Bozzzsssssss ale bzdura. Sory. Wychowalam sie na wsi rodzice mieli 4 hektary w tym hektar (tak 100 arów..) ogrodu! Na olbrzymiej przestrzeni. Mam dzialkę 1300 m. Jest dla nas troche za duża. To naparwde DUZA dzialka nawet jeśli stoi na niej nasz spory dom. Bo dzialkę trzeba ogrodzic- a koszt ogrodzenia dzialki np 3000 m jest już gigantyczny. Potem tą dzialkę trzeba urządzic. Olbrzymia praca i znów koszty - i nie mówię o sytuacji kiedy kogos stac wynając firmę- wtedy koszty robią sie juz kosmiczne. (mam nadzieje że każdy z was bierze to pod uwagę..) Ja to pisze z pozycji osoby od marca poswięcającej wolne chwile (nieliczne..) na prace na dzialce. A już jest czerwiec i jeszcze duuzo przed nami... lubię prace w ogrodzie ale w życiu nie poswiece na nie calego czasu! Ile zajmuje wykoszenie 3000 m2? Ile czasu chcecie poswiecic na koszenie? Ile macie tygodniowo wolnego czasu?
Dla mnie- a tak jak pisalam jestem wychowana na wsi (no tak ale potem 6 lat bylam beznadziejnym blokersem heheh)dzialka to kawalek zieleni przy domu gdzie mozna wyjsc, usiasc , posadzic troche ladnych roślin, zrobic dzieciom piaskownice i teren do zabawy. A na to 1300 m to dużo. 1000 wystarczy. Za moimi oknami jest pasmo Radziejowej. Kilometr od domu zaczynaja sie szlaki turystyczne i rowerowe. Ja mam sobie tworzyc swiat na dzialce? Jesli ja od lat kazdy weekend spędzalam o ile nie padalo w górach, na rowerach, na nartach jak no tego typowy blokers icon_biggrin.gif
Przemyślcie dobrze decyzję kupienia dużej dzialki. Na maly dom naparwde 800-900 m jest ok. Na wiekszy 1000-1200 Dużo wazniejsza jest lokalizacja, otoczenie, widoki. Dzialka wcisnieta miedzy zabudowe jest mniej fajna niz otwarta na przestrzen. Odradzilam koledzie kupienie 2600 m i kupil 1400- bardzo mi za to potem dziękowal.




Oczywiście, że koszt większej działki jest większy i utrzymanie jej kosztuje więcej pracy. Ale naprawdę można to urządzić tak aby było łatwo. Mając działkę 3000 metrów nie ma potrzeby robienia trawnika na całości. Trawnik robisz wokół domu, dalej pozwalasz rosnąć łące. Tylko wyrównujesz glebę i pryskasz tak aby skasować niepożądane rośliny. Sadzisz tam drzewka a pod nimi rośnie sobie trawka. Jak trzeba skosić to wjeżdżasz kosiarką rotacyjną. Nie żadną ręczną.

Dodatkowo ogród można planować "w zgodzie z naturą" Czyli sadzisz rzeczy które w naturalny sposób będą chciały rosnąć na danym gruncie i miejscu.

Ja mam kupioną działkę 1h i nie narzekam. Nie zabieram się do ręcznej pracy bo to byłaby głupota po prostu. Syzyfowa praca. Oprysk, kosiarko-rozdrabniacz, zaorać, przebronować, wyrównać i siewnik. Taka kolejność. Po tych zabiegach działka będzie się nadawać do dalszej obróbki.

Co do kosztów ogrodzenia. Nie musisz grodzić całości a nawet jeśli chcesz, to przecież część sadowniczą możesz mieć ogrodzoną płotem drewnianym takim jak dla koni. To jest tanie i bardzo fajnie się komponuje z drzewami i bardziej bujną trawą. Zresztą na pewno o tym wiesz.

Co do tego, że wypoczywa się aktywnie. Ja jeżdżę na rowerze kiedy się da, moja żona jeździ konno, mój 5 letni syn dzieli nasze pasje: uwielbia rower i zaczął naukę jazdy konnej. Córka jest za mała aby cokolwiek dzielić prócz miłości icon_smile.gif
Także my też lubimy się ruszać. Ale u siebie będę robił stajnię bo wyjazdy do stajni okolicznych to zawsze dodatkowa stracona godzina. Do tego zrobię sobie kort, bo lubię pograć i mam nadzieję, że dzieci też to pokochają. A miejsce na grill, ognisko to wszystko jest potrzebne. I owszem, można się mieścić na 1000 metrów, ale to przypomina mieszkanie w bloku w 60 metrach. Niby metraż niczego sobie a jednak wszyscy sobie chodzą po głowach. A ja tak nie chcę. Chce mieć wolność i przestrzeń. Chcę spacerować po działce a nie obejść ją całą w 2 minuty. Wreszcie chcę aby dzieci mogły się wybiegać, wyskakać i wybawić u siebie. I to tak aby mi to nie przeszkadzało. Na 1000 metrów to jest niemożliwe. No chyba, że dom postawiasz zaraz przy ulicy, ale za to to ja dziękuję.
Link do komentarza
SebastianK zauważ, że różni ludzie mają różne potrzeby
jednemu wystarczy 5 ar i będzie szczęśliwy, że ma swój kawałek świata
innemu mało będzie 5 h
niektórzy chcieliby większe działki ale nie każdego stać aby kupić wymarzoną działkę i jeszcze wybudować na niej wymarzony dom
ja miałem w planach całkiem inny dom, niż ten który projekt teraz jest na pierwszym miejscu
zrezygnowałem z darmowej działki
bo dla mnie to było za daleko
z tego względu musiałem wybrać inny dom, ponieważ część kasy muszę wydać na działkę
coś za coś, nie można mieć wszystkiego
nawet jak się jest obrzydliwie bogatym, to i tak człowiek ma potrzeby większe niż zasobność portfela
Link do komentarza
Cytat

Witam,

mam pytania jaka w/d Was jest optymalna działka, na moim terenie sprzedają teraz działki 25x60 i 30x50 (1500m2), jak myślicie która jest lepsza opcja, szersza działka, ale krótsza, czy też na odwrót.

pozdrawiam




zależy, jaki duży dom chcesz na niej postawić.. jeśli np. z podwójnym garażem, to lepsza będzie szersza działka. Jeśli cenisz sobie prywatność i chcesz postawić dom dalej od drogi, to przyda się działka dłuższa.

Moja ma wymiary 25x50m i na nasze potrzeby jest całkiem wystarczająca. Moi rodzice mają 18x50 i też nie narzekają. Wszystko bowiem zależy od tego, jaką masz wizję zagospodarowania działki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...