Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Kasiulka

Podział działki

Recommended Posts

Witam serdecznie mam pytanie do Państwa a zarazem prośbę o pomoc. Kupiłam działkę rolną 25arów (IVa klasa ziemi) w kształcie prostokąta 90x27 jest to działka ze spadkiem nieznacznym ale niestety ma spadek przy drodze jest wyższa a im dalej tym niżej. (działka składa się z dwóch działek- nr 72 i 71- cienkich pasków które kupiłam jako całość, mam to pod jedną księgą wieczystą) Chciałabym tą działkę podzielić, na 2 lub nawet trzy działki wydzieliłabym na tej swojej działce drogę. I tak np. wyobraźcie sobie Państwo prostokąt po prawej stronie na granicy z czyjąś działką byłaby droga wjeżdżałoby się wprost na działkę nr 1 (ta byłaby największa) po bokach od lewej działka nr 2 i jeśli dałoby rade działka nr 3 tu wjazd mógłby być od głównej drogi lub od tej którą wydzieliłabym z działki. Pytanie mam takie od czego powinnam zacząć by dokonać takiego podziału złożyłam już do gminy wniosek o ustalenie warunków zabudowy (gmina nie posiada planów zagospodarowania przestrzennego) . Nie pisałam nic w nim o tym że chciałabym działkę podzielić. Co teraz powinnam zrobić czekać na decyzje i wtedy składać kolejne podania o podział działki czy musze 2 działki (dwa numery działek 71 i 72) które są pod jedną księgą najpierw połączyć i dopiero myśleć o podziale?? A co jeśli okaże się że dostanę np. warunki zabudowy na środku w miejscu planowanego przeze mnie podziału działek?? Bardzo proszę o pomoc i poradę każdy mówi co innego geodeta swoje w urzędzie swoje  a niestety robię coś takiego pierwszy raz nikt z moich znajomych niemiał z czymś takim do czynienia więc proszę o poradę. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

IMG_0001.pdf

IMG_0001.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytania mam:
1. Działki są w mieście czy na wsi.
2.Jest studium zagospodarowania?
3. Jakie jest najbliższe sąsiedztwo?
4. Bliskość mediów?
5. Jakie było przeznaczenie w starym palnie zagospodarowania przestrzennego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Pytania mam:
1. Działki są w mieście czy na wsi.
2.Jest studium zagospodarowania?
3. Jakie jest najbliższe sąsiedztwo?
4. Bliskość mediów?
5. Jakie było przeznaczenie w starym palnie zagospodarowania przestrzennego?
Ad1 Działki są we wsi
Ad2 Niebardzo rozumiem (jest to grunt rolny)
Ad3 Po Lewej stronie działki: jest sad, jeszcze na działce (druga działka wczesniej) stoi tam stodoła obydwie dzialki sa to takie cienkie paski. Po prawej stronie od moich działek jest działka pusta (cienki pasek) na którym stoi słup elektryczny, druga działka w kolejności rosną porzeczki
Ad4 Na działce obok stoi słup elektryczny, ogólnie wszyscy we wsi maja wykopane szamba.
Ad5 Nie było wogle planu zagospodarowania przestrzennego.
P.S wszystko jest chyba widoczne na mapce którą załączyłam.
Dziękuję bardzo za odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorąc pod uwagę ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym:
Art. 61. 1. Wydanie decyzji o warunkach zabudowy jest możliwe jedynie w przypadku łącznego spełnienia następujących warunków:
1) co najmniej jedna działka sąsiednia, dostępna z tej samej drogi publicznej, jest zabudowana w sposób pozwalający na określenie wymagań dotyczących nowej zabudowy w zakresie kontynuacji funkcji, parametrów, cech i wskaźników kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym gabarytów i formy architektonicznej obiektów budowlanych, linii zabudowy oraz intensywności wykorzystania terenu;


możesz mieć problem z uzyskaniem warunków zabudowy, wyjątkiem od tej zasady w przypadku budownictwa jednorodzinnego stanowi:

art.61.4. Przepisów ust. 1 pkt 1 nie stosuje się do zabudowy zagrodowej, w przypadku gdy powierzchnia gospodarstwa rolnego związanego z tą zabudową przekracza średnią powierzchnię gospodarstwa rolnego w danej gminie.

W razie decyzji odmownej ludziska robią tak, że:
- orientują się w Urzędzie Gminy o średniej wielkości gosp. rolnego (przeważnie raz na rok robią zestawienie)
- dokupują brakującą ilość ziemi rolnej,
- występują ponownie o warunki zabudowy.


Jeżeli chodzi o pkt. 2 z mojego zapytania - studium zagospodarowania przestrzennego do taki roboczy plan zagospodarowania przestrzennego nie mający mocy prawnej, to taki projekt, który później ulega uchwaleniu.
  • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×