Skocz do zawartości

Podział działki


Kasiulka

Recommended Posts

Witam serdecznie mam pytanie do Państwa a zarazem prośbę o pomoc. Kupiłam działkę rolną 25arów (IVa klasa ziemi) w kształcie prostokąta 90x27 jest to działka ze spadkiem nieznacznym ale niestety ma spadek przy drodze jest wyższa a im dalej tym niżej. (działka składa się z dwóch działek- nr 72 i 71- cienkich pasków które kupiłam jako całość, mam to pod jedną księgą wieczystą) Chciałabym tą działkę podzielić, na 2 lub nawet trzy działki wydzieliłabym na tej swojej działce drogę. I tak np. wyobraźcie sobie Państwo prostokąt po prawej stronie na granicy z czyjąś działką byłaby droga wjeżdżałoby się wprost na działkę nr 1 (ta byłaby największa) po bokach od lewej działka nr 2 i jeśli dałoby rade działka nr 3 tu wjazd mógłby być od głównej drogi lub od tej którą wydzieliłabym z działki. Pytanie mam takie od czego powinnam zacząć by dokonać takiego podziału złożyłam już do gminy wniosek o ustalenie warunków zabudowy (gmina nie posiada planów zagospodarowania przestrzennego) . Nie pisałam nic w nim o tym że chciałabym działkę podzielić. Co teraz powinnam zrobić czekać na decyzje i wtedy składać kolejne podania o podział działki czy musze 2 działki (dwa numery działek 71 i 72) które są pod jedną księgą najpierw połączyć i dopiero myśleć o podziale?? A co jeśli okaże się że dostanę np. warunki zabudowy na środku w miejscu planowanego przeze mnie podziału działek?? Bardzo proszę o pomoc i poradę każdy mówi co innego geodeta swoje w urzędzie swoje  a niestety robię coś takiego pierwszy raz nikt z moich znajomych niemiał z czymś takim do czynienia więc proszę o poradę. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

IMG_0001.pdf

IMG_0001.pdf

Link do komentarza
Cytat

Pytania mam:
1. Działki są w mieście czy na wsi.
2.Jest studium zagospodarowania?
3. Jakie jest najbliższe sąsiedztwo?
4. Bliskość mediów?
5. Jakie było przeznaczenie w starym palnie zagospodarowania przestrzennego?




Ad1 Działki są we wsi
Ad2 Niebardzo rozumiem (jest to grunt rolny)
Ad3 Po Lewej stronie działki: jest sad, jeszcze na działce (druga działka wczesniej) stoi tam stodoła obydwie dzialki sa to takie cienkie paski. Po prawej stronie od moich działek jest działka pusta (cienki pasek) na którym stoi słup elektryczny, druga działka w kolejności rosną porzeczki
Ad4 Na działce obok stoi słup elektryczny, ogólnie wszyscy we wsi maja wykopane szamba.
Ad5 Nie było wogle planu zagospodarowania przestrzennego.
P.S wszystko jest chyba widoczne na mapce którą załączyłam.
Dziękuję bardzo za odzew.
Link do komentarza
Biorąc pod uwagę ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym:
Art. 61. 1. Wydanie decyzji o warunkach zabudowy jest możliwe jedynie w przypadku łącznego spełnienia następujących warunków:
1) co najmniej jedna działka sąsiednia, dostępna z tej samej drogi publicznej, jest zabudowana w sposób pozwalający na określenie wymagań dotyczących nowej zabudowy w zakresie kontynuacji funkcji, parametrów, cech i wskaźników kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym gabarytów i formy architektonicznej obiektów budowlanych, linii zabudowy oraz intensywności wykorzystania terenu;


możesz mieć problem z uzyskaniem warunków zabudowy, wyjątkiem od tej zasady w przypadku budownictwa jednorodzinnego stanowi:

art.61.4. Przepisów ust. 1 pkt 1 nie stosuje się do zabudowy zagrodowej, w przypadku gdy powierzchnia gospodarstwa rolnego związanego z tą zabudową przekracza średnią powierzchnię gospodarstwa rolnego w danej gminie.

W razie decyzji odmownej ludziska robią tak, że:
- orientują się w Urzędzie Gminy o średniej wielkości gosp. rolnego (przeważnie raz na rok robią zestawienie)
- dokupują brakującą ilość ziemi rolnej,
- występują ponownie o warunki zabudowy.


Jeżeli chodzi o pkt. 2 z mojego zapytania - studium zagospodarowania przestrzennego do taki roboczy plan zagospodarowania przestrzennego nie mający mocy prawnej, to taki projekt, który później ulega uchwaleniu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...