Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Zgodnie z technologią budowlaną aby nałożyć tynk mineralny cienkowarstwowy na lamperie z farby olejnej farbę tą należy usunąć. Jeśli zleceniodawca nie chce usunąć lamperii, należy zmatowić farbę grubym papierem ściernym bardzo dokładnie - używając najlepiej szlifierki, następnie odpylić i zagruntować grutem głębokopenetrującym GREINPLASTU rozcieńczonym w stosunku 1:3.
W kolejnym kroku należy utworzyć warstwę kontaktową - czyli przeszpachlować powierzchnię klejem GREINPLAST K lub GREINPLAST PE. Po nałożeniu kleju należy zagruntować i nakładać tynk cienkowarstwowy zgodnie z technologią podaną na opakowaniu. Nadmieniam jednak że jest to rozwiązanie zastępcze.

Jeśli zleceniodawca chce położyć tradycyjny tynk mineralny (cementowo-wapienny) należy bezwzględnie usunąć farbę olejną.

Łukasz Zieliński
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załączona porada w zasadzie jest słuszna, chociaż lamperia traktowana jest jako szczególnie niebezpieczne podłoże. Trzeba odpowiednio ocenić jej przyczepność. Jeśli lamperia jest naprawdę silnie związana z podłożem to można zrobić tak jak radzono – odpowiednio ją zmatowić, oczyścić, zagruntować preparatem ATLAS GRUNTO-PLAST zgodnie z jego sposobem użycia. Zgodnie z kartą techniczną po zagruntowaniu GRUNTO-PLASTem można wykonać tynki.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

[...]
zagruntować grutem głębokopenetrującym GREINPLASTU rozcieńczonym w stosunku 1:3.
[...]


Jak i gdzie grunt ma "głęboko penetrować", skoro zalecasz tylko zmatowić - nawet DOKŁADNIE - przecież dalej zostaje warstwa farby, a pod nią pewnie podkład ze szpachli olejnej, a te warstwy nie przepuszczą nawet najlepszego, najgłębiej penetrującego gruntu icon_eek.gif Tu pomóc może TYLKO warstwa sczepna, a takową zapewnia ATLAS GRUNTO-PLAST (takiego używam!) albo preparat o podobnych właściwościach...
Ostatnio widziałem firmę, która na lamperię olejną, pod Goldbanda, jako warstwę sczepną zastosowała cieniutką warstwę CM17 Ceresitu icon_twisted.gif
jaki będzie efekt, nie wiem icon_eek.gif prace trwają icon_rolleyes.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 5 lata temu...
Cytat

Witam serdecznie. Mam problem, ponieważ na lamperii mam farbę olejną, nie chcę jej zdrapywać a chcę położyć na to tynk mineralny. nie wiem co zrobić żeby to po czasie nie odpadało. Uprzejmie proszę o poradę. Pozdrawiam.


czytam wątki i mam taki sam problem "farba olejna" mi za to powiedziano bym nic nie zdrapywała tylko użyła śmig a2 ewentualnie pod niego dała grunt k 15, czy jest ok? nie wiem producent potwierdza a ja dopiero za tydzień zaczynam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...