Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

poddasze z widocznymi więźbą drewnianą


Recommended Posts

no właśnie. Normalnie między bele (przepraszam za te niefachowe nazwy) wkładamy warstwę wełny (gruuubo) na to najczęściej płyty GK i poddasze gotowe.
Ale jak zrobić, jak ocieplić żeby większość konstrukcji dachowej była widoczna? Strasznie mi się podobają takie poddasza. Ale kompletnie nie wiem jak się to ociepla? Czy w ogóle jest to możliwe żeby takie poddasze było bardzo ciepłe?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam takie "cóś"

Przykładowy układ warstw izolacji wykonanej nad krokwiami będzie wyglądał następująco: pełne deskowanie przybijane do krokwi; folia dachowa lub papa pełniące funkcję paro- i wiatroizolacji; materiał termoizolacyjny, np. w postaci płyt styropianowych; ruszt z łat i kontrłat; materiał pokryciowy. Ten sposób izolacji, choć może nietypowy, pozwala na całkowite odsłonięcie krokwi we wnętrzu przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości izolacji termicznej, pozbawionej dzięki temu mostków termicznych. Przestrzeń między krokwiami obudowuje się od wewnątrz zazwyczaj płytami gipsowo-kartonowymi. Na poddaszach zaleca się stosować ich odmianę ogniochronną

i fotka ...

Brak obrazka
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóś pięknego. Właśnie o coś takiego mi chodzi. Z tego co piszesz, to cenowo wychodzi drożej tylko o pełne deskowanie, tak? Czy taki dach nadaje się do domów bardzo ciepłych (pasywnych) ? Jest możliwe ocieplenie go w takim stopniu?
Właśnie o tym mówię, co zapodałeś na fotkach icon_smile.gif SUPER
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te płyty, których używa się do takiego ocieplania są z pianki polistyrenowej. A taka pianka jest b. ciepła. ze strony producenta np. 156 mm wartość współczynnika U ( W/m2K) = 0,24 czyli ciepło. Jakbym znalazł post barbossa...podawał u wg przepisów dla poszczególnych przegród.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam jeszcze ostatnie pytanie. Czy taki dach jest równie odporny na wiatr/wichury jak dach w tradycyjnej technologii? Czy nie jest tak, że jak dachówka leży na takiej grubej warstwie ocieplenia, to nie jest bardziej podatna na zerwania?
Jestem zupełnym laikiem, więc dlatego może moje pytanie jest głupie...
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...