Skocz do zawartości

pustaki keramzytobetonowe


Recommended Posts

Cytat

O zaletach pustaków naczytałem się ale nie znalazłem uwag na temat wad tej technologii.


bobu62 a planujesz może zastosować taki materiał? Ja prawdopodobnie w tym tygodniu będę w fabryce, gdzie wykonuje się takie pustaki i można uda mi się napisać wtedy coś więcej.
Na początku planów budowalnych byliśmy nastawieni na ceramikę, teraz nie wykluczamy keramzytobetonu. Mam obiecany kontakt do osób, które postawiły domy z keramzytu 10-15 lat temu - może i do nich uda mi się dotrzeć i porozmawiać. Bo czytając opisy to każda technologia jest super a dopiero życie ją weryfikuje icon_wink.gif

http://www.optirocblok.pl/
Link do komentarza
Cytat

bobu62 a planujesz może zastosować taki materiał? Ja prawdopodobnie w tym tygodniu będę w fabryce, gdzie wykonuje się takie pustaki i można uda mi się napisać wtedy coś więcej.
Na początku planów budowalnych byliśmy nastawieni na ceramikę, teraz nie wykluczamy keramzytobetonu. Mam obiecany kontakt do osób, które postawiły domy z keramzytu 10-15 lat temu - może i do nich uda mi się dotrzeć i porozmawiać. Bo czytając opisy to każda technologia jest super a dopiero życie ją weryfikuje icon_wink.gif

http://www.optirocblok.pl/


No właśnie mam ostatni dzwonek na wybór materiału na ściany. Chciałem zastosować porotherm ale czytałem i słyszałem że problemy moga być ze zrobieniem głupiego otworu w scianie na powieszenie czegokolwiek bo jest to materiał kruchy i łamliwy. W tej chwili waham się pomiędzy keramzytobetonem a siporexem. Z siporexu mam obecny dom i przyznam że specjalnie nie mam uwag, ale może ten keramzytobeton jest na tyle lepszy na ile go pozytywnie opisują?
Link do komentarza
Cytat

Dlatego przytoczyłem dane producenta... 14 cm styro ma 0.27 z hakiem. Przekonali się też o tym "Lipińscy" w domu pasywnym pod Wrocławiem.



a zastsowali 14cm styro??
Mógłby Pan dokładnie na czym polega mechanizm przekonywania się Lipińskich? Rozumiem ze taraz odradzają kermazytobeton, firm |Prefa itd??
Link do komentarza
napisał Pan że się przekonali (rozumiem w sensie negatywnym) więc pytam w jaki sposób oznajmili Panu że mają negatywne doświadczenia z tym materiałem. Piszą gdzieś o tym? Dzwonili do Pana i opowiadali?

No niech Pan napisze jakieś konkrety nt negatywnych doswiadczeń Lipińskich. Ja nie posiadam takich informacji a jestem ciekawy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...