Skocz do zawartości

Zebranie humusu


Recommended Posts

Witam ponownie,

Dziękuję za dotychczas udzielone rady i mam kolejne pytania związane ze sposobem prac proponowanym przez ekipę.

Na działce stawiany będzie budynek i garaż dwu stanowiskowy.

Ekipa stwierdziła aby spod budynku zebrać na całej powierzchni humus (ok 50 cm) i dalej oni następne 50 cm pod ławy sobie wykopią, natomiast pod garażem proponują abym po obrysie (fundament) zebrał tak samo 50 cm ale w środku (pod podłogą garaży) zebrać tylko darń.

Pytania:
1. czy to normalna praktyka że pod garaż zbiera się tylko darń a pod dom robi większy wykop
2. czy ziemia z wykopu może być wykorzystana do podsypania pod podłogą domu czy będzie tam zupełnie inny materiał
3. czy możecie mi przybliżyć jak wygląda taki wykop ? działka jest lekko pochyła więc wykopanie 50 cm wszędzie tworzyłoby pochyły wykop ??. czy mam wykopać to 50 w nawyższym punkcie lecz wtedy w niższym fundamet wyjdzie niedostaczenie głęboko, czy w najniższym ale wtedy ława w najniższym będzie za płytka.
4 (dodatkowe pytanie) czy przeciętny operator koparko ładowarki poradzi sobie z wykopem nie uszkadzając palików (wyznaczone są osie findamentów w odległości 2 m) czy muszę szukać poleconego i sprawniejszego magika od koparki.

Wiem że pytania są być może strasznie laickie ale dopiero się uczę i ilość wiedzy jaką muszę posiąść mnie przeraża. Sorki za 4 pytania w jednym poście ale nie chcę zakładać osobnych tematów.


Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...