Skocz do zawartości

Skąd projekt?


Recommended Posts

Witam
Chcesz zabrać się z budowę a tak olewatorsko podchodzisz do sprawy? icon_confused.gif:
Przecież jest mnustwo możliwości, najprostrza to podejść do bjura projektowego i oglądnąć ich typowe projekty icon_idea.gif , można kupić katalog domów, można go nawet najpierw oglądnąć w np. EMPIK-u, można poszukać w internecie...
Masz tyle możliwości, a ty zadajesz pytanie na forum, dziwne icon_eek.gif tak naprawdę nikt za ciebie nie znajdzie Ci domu, tą decyzje musisz podjąć sam, każdy ma inne upodobania.
pozdrawiam
Link do komentarza
Moja skromna wskazówka - polecam przejść się do biura, które sprzedaje projekty i wypożyczyć kilka katalogów. Wcześniej możesz zajrzeć na strony internetowe pracowni projektowych i pooglądać, ale naprawdę dopiero w katalogu można czegoś sensownie poszukać.
I jeszcze jedna uwaga: po obejrzeniu projektów z kilkunastu pracowni na pewno wyrobisz sobie zdanie, które się Tobie podobają - odpowiadają stylem, zagospodarowaniem przestrzeni itp. Każde biuro (architekt) ma swój styl. Zacznij np. od nowydom.onet.pl
Link do komentarza
standartowe projekty nie zmieniły się od 15 lat. Izolacja i wentylacja jest zgodna z normą, czyli najgorsza jak tylko można. Domy takie zużywają 200 kWh/m2 rocznie, a już w niektórych krajach zaczyna obowięzywać 40 kWh/m2 na rok. Jeżeli budujesz dom na 5 lat to słuchaja Pana S... i W.... jeżeli masz zamiar w nim dłużej mieszkać szukaj projektu domu ze skuteczną izolacją i wentylacją.
Link do komentarza
Witam
Jak widać projekty wg. Pana TB od 15 lat się nie zmieniły i są to domy na 5 lat, czyli ludzie którzy budowali się 15 lat temu w zasadzie powinni już 10 lat temu swoje domy zbużyć i wybudować je na nowo, Ciekaw zjawisko tylko jest w nim mały haczyk, ci ludzie ciągle mieszkają w tych domach i pewnie będą w nich mieszkać do końca życia, a ponich będą w nich mieszkać następni i następni....
A Pan TB jak zwykle próbuje zwabić do siebie klienta, aby mu sprzedać rekuperator, elektroniczny złom i inny szmelc, wciskając mu że ma najlepsze i że lepiej już nie można.
Pewnie że izolacja jest ważna, ale nie na etapie szukania projektu, Tomaszek najpierw znajdź dom który ci siępodba, potem zainteresuj się rozmieszczeniem pomieszczeń, następnie z czego go wykonać i jak zaizolować, potem jak ogrzewać i jak zapewnić odpowiednią wymianę powietrza itd......
Pamiętaj, że każde biuro projektowe dokona zmian na twoje życzenie za jakąś dopłatą.
pozdrawiam
Link do komentarza
Mam dom, w którym są problemy z wentylacją, po rozmowach na Bartyckiej miałem kupić rekuperator w Tanim Grzaniu u Pana Brzęczkowskiego, czy to naprawde są złe centrale wentylacyjne? Którą wybrać jak te sprzedawane tam to szmelc. Mam nawiewniki ale niewiele dają i zdecydowałem się na rekuperator, tylko chciałbym dobry. To dla mnie ważne.
Link do komentarza
Panie Woltar, nie wiemy czy Pan dużo wie ale my z racji od wielu lat wykonywanego zawodu chyba jednak wiemy więcej. Bardzo łatwo jest szafować określeniem, że centrale wentylacyjne Pana T.B. czy jakiekolwiek inne to złom lub szmelc ale aby to wiedzieć trzeba wiedzieć jak działają, jakie są z tego korzyści itd. Wogóle, żeby móc się wypowiadać na jakiś temat trzeba coś o tym wiedzieć a nie tylko tępo icon_exclaim.gif tępić naprawdę zdrową konkurencję tradycyjnego modelu ogrzewania i wentylacji. Już od wielu lat w swoich projektach wykorzystujemy rekuperatory nie tylko od Pana T.B. i przykładamy wagę do prawidłowego zaizolowania domu. W związku z tym od wielu lat mamy możliwość obserwowania jak korzystnie wpływa to na atmosferę w domu, na samopoczucie jego mieszkańców i co bardzo ważne na oszczędności finansowe pozostające w ich portfelach. I jeszcze jedna uwaga ten szmelc jak Pan pisze i ta elektronika do tej pory nigdy nie okazały się zawodne czego o tradycyjnych rozwiązaniach powiedzieć nie można. Co do wyboru domu to nie jest prawda, że każdy architekt przerobi dowolnie wybrany projekt typowy. Po pierwsze nie każdy architekt na o tym jakieś pojęcie a autorzy projektów typowych w szczególności, a po drugie nie każdy projekt da się przerobić bo przy projektach typowych oznaczałoby to w większości wykonanie zupełnie nowego projektu. Jako architekci radzimy wbrew tym co dużo wiedzą, żeby wszyscy początkujący udali się na strony internetowe pracowni nie wykonujących projektów typowych lub poszukali znajomości i zamowili dom na miarę swoich marzeń i możliwości. TO SIĘ NAPRAWDĘ OPŁACA I NAPEWNO SIĘ ZWRÓCI.
Link do komentarza
Witam
Do "APOarchitekci" to że pod moim psełdonimem pisze dużo wie nie jest moim pomysłem, ani nie ja to tam umieściłem, jest to sprawka administratora, który w ten sposób określa aktywnie wypowiadającą się osobę, więc z takimi tekstami proszę kierować się w tamtą stronę.

Jeżeli z taką samą uwagą wykonuje Pan projekty jak i czyta wypowiedzi na forum to mogę tylko współczuć Pana klientom. Po pierwsze nigdy nie tępiłem dobergo ogrzewania, dobrej izolacji ani skutecznej wentylacji, Panie "APOarchitekci" oprócz jednej wypowiedzi wyrwanej z kontekstu trzeba przeczytać dyskusje od początku, a niekiedy i inne które są z nią powiączane, ale jak widac ma Pan z tym kłopot, czyta Pan wypowiedzi powierzchownie, a w związku z tym nigdy nie będzie Pan w stanie prawidłowo ocenić sytuacji. Pana wypowiedzi są bardzo zbiżone do wypowiedzi Pane TB wręcz sugeruję że jest Pan kolejnym fantomem, który pojawia się popiera Pana TB i znika.
Wracając do projektu, jeżeli ktoś znajdzie sobie projekt typowy, najbardziej mu odpowiadający i będzie chciał wprowadzić w nim kilka zmian, to napewno będzie mógł to zrobić, a jeżeli nie będzie chciał wprowadzić zmian jeden architekt to zrobi to drugi, w tej branży jest taka konkuręcja, że inwestor może przebierać.
Kupując projekt typowy zawsze się trzeba liczyć że jest on obarczony pewną liczbą błędów, lecz poddanie go analizie w dużej mieże ją ograniczy.
Projekty typowe mają jeszcze to do siebie że można w nich dokonać pewnych wyborów są opcjonalne i od inwestora zależy jaki rodzaj ściany wybierze (oczywiście nie ma tu możliwości zamiany z murowanego na szkieletowy, ale jeżeli ma ktoś taką ochotę zawsze może poszukać odpowiednika)..................
Nie będę się dalej rospisywał na temat jak postępować z wybranym przez siebie projektem, bo nie o to pytał autor.
pozdrawiam

[ Dodano: 20.09.2005, 22:13 ]
Witam
Do Janosika, Jeżeli masz problem z wentylacją to skonsultój go w kilku miejscach, osobiście po tym co Pan TB wypisuje na forum zaufanie do niego i jego wiedzy sprowadziłbym do "0", ale oczywiście jest to twój wybór, jednak obecnie sprzedawców rekuperatorów jest dużo i jeżeli masz chęć zainwestować kilka tysięcy to radziłbym odwiedzić kilku, a ponad to myślę że warto zapłacić parę złoty i zlecić wykonanie projektu naprawczego twojej wentylacji, ale uwaga dobrze poszukaj i dwa razy się zastanów komu to zlecisz, a najlepiej sprawdż wcześniej kwaflifikacje tego kogoś.
PS. Pan TB twierdził niejednokrotnie iż sprzedł mnustwo rekuperatorów, może zanim coś u niego kupisz sprawdz je w działaniu u jego klientów, radziłbym poprosić go o kilkadziesiąt adresów i losowo wybrać któryś (aby uniknąć ewentualnych kantów).
pozdrawiam
Link do komentarza
buduje teraz dom wykonuje mi go firma UNIBUD wentylacje i ogrzewanie polecil mi od pana Brzeczkowskiego kierownik budowy mowil ze wiele takich instalacii zrobil i wszystkie sie sprawdzaja
wziolem kredyt na 25 lat chcialem miec niskie koszty eksploataci zaizolowalem dom 30cm. warstwa welny podlogi i sciany
moja zona pracowala w firmie ktorej dyrektorem za jaj czasow byl pan Łojca 96' kupil on systemy w Tanim Grzaniu na Bartyckiej i do tej pory jest bardzo zadowolony

wiec dlaczego uwaza pan te systemy za (zlom) a pana Brzeczkowskiego za zaro
Link do komentarza
Witam
Ludzie kto mi może wyjaśnić dlaczego wszystkie osoby popierające i chwalące Pana TB nie potrafią uważnie czytać icon_confused.gif: icon_lol.gif icon_confused.gif: icon_lol.gif icon_confused.gif:

Panie QQ to Pan pisze że Pan TB jest 0 ja pisałem że moje zaufanie do niego jest równe "0" a to jest bardzo wielka różnica.

PS. Jaki dom zaizolowałeś murowany czy szkieletowy?
Możesz załączyć jakieś zdjęcia?

Jeżeli nie jesteś Panem TB chętnie podyskutuje.
pozdrawiam
Link do komentarza
Witam
A jakiej odpowiedzi oczekujesz icon_confused.gif: Poradziłem ci abyś popytał byłych klientów Pana TB, a kupisz co będziesz chciał.
Znaczenie ma nie tylko firma i typ ale również jak zostaną poprowadzone kanały.

Odnośnie wyrazów złom i szmelc należy je czytać z resztą zdania "...wciskając mu że ma najlepsze i że lepiej już nie można."
To co Pan TB proponuje na łamach forum jest obarczone mnóstwem wad i nie jest to tylko moja opinia, Propozycje te są oderwane od rzeczywistych warunków, zawsze Pan TB proponuje to samo rozwiązanie(mówię tu o izolacji i wentylacji) niezależnie od tego co jest, ale niestety to rozwiązanie nie jest złotym środkiem na wszystko i stąd moje zdanie iż moje zaufanie do niego jest równe "0".
Link do komentarza
Panie Woltar Pan zgadnie o kim to pisała redakcja BUDUJEMY DOM w 1999 /12 roku :
"Autor od lat propaguje ideę koncentrowania uwagi w pierwszym rzędzie na dobrej izolacji termicznej domu, a dopiero potem na systemach jego ogrzewania. Można to ująć krótkim hasłem: IZOLOWAĆ ZAMIAST OGRZEWAĆ . Oszczędność i prostota tego stwierdzenia nieco się komlikują, jeśli zauważymy im bardziej szczelna izolacja, tym ostrzej rysuje się problem właściwej wentylacji. Dlatego punktem wyjścia do rozważań nad zastąpieniem centralnego ogrzewania izolacją jest odpowiednie rozwiązanie sprawy wentylacji, co stanowi temat tego artykułu." ?
Znalazłem to w starych wycinkach, zbieranych jak miałem "dylematy jak budować"
Link do komentarza
Szkoda pisać. Pan Woltar "zatrzymał" się na domach zużywających powyżej 150 kWh/m2 rocznie i na innych się nie zna, więc wydaje mu się że inaczej nie mozna. Trzeba to uszanować i nie przejmować się, bo 40 kWh/m2 rocznie i tak, chciał nie chciał będzie obowiązywało i zależy to od Pana Woltara.
Link do komentarza
Witam
Janosik co chciałeś dowieść tym tekstem icon_confused.gif:
Ktoś kiedyś wynalazł bombe atomową, potem był wyścig zbrojeń, a teraz jest rozbrajanie. (taka analogia do twojego tekstu) icon_razz.gif

Janosik jakbyś poczytał moje wypowiedzi w innych tematach to byś wiedział, że nie mam nic do ocieplania, a wszystkie dyskusje z Panem TB wynikały z tego jak, a nie czy to zrobić. icon_exclaim.gif
pozdrawiam

[ Dodano: 23.09.2005, 5:46 ]
Witam
Widzę że jak przychodzi do konkretów to nikogo nie ma icon_idea.gif czyli co znofu kolejne fantomy, pochwalą Pana TB i znikają i jak tu oprzeć się temu że te wszystkie pochwały pisze jedna osoba icon_lol.gif
pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...