Skocz do zawartości

Zepsuta pralka objawy


Recommended Posts

Może ktoś pomoże mi naprawić pralkę . Ma już z 8 lat , wada nie jest duża , ale przeszkadzająca .
Polega na tym , ze z pojemniczka na płyn do płukania nie odpływa woda . Musze ręcznie wyciągać szufladkę i wylewać , żeby zalać płyn do kolejnego prania . Mam nadzieje , ze mogę to jakoś we własnym zakresie naprawić z Wasza pomocą .
Link do komentarza
ja dość często muszę czyścić pojemnik ( mam pralkę polar - ładowaną od góry ) po prostu sie zapycha,wyjmuję wówczas cały pojemniek rozkładam go na części pierwsze i dokładnie czyszczę.

Wiem,jest ot dość uciążliwe,bo płyn do płukania miesza sie z wodą i jest bardzo rozcieńczony przy końcowym płukaniu,a jak sie go da więcej to miesza sie z proszkiem do prania.

W innych typach pralek podejrzewam,że też jest możliwość demontażu tegoż pojemniczka i dokładnego wyczyszczenia
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Przypuszczam, że wężyk, którym płyn spływał do bębna gdzieś się zawęził i dlatego płyn spływał, po otwarciu elekrtozaworu, zbyt wolno.
Drugi elektrozawór, który otwiera dopływ wody do pojemnika z płynem otwiera się na określony czas, zgrany z otwarciem elektrozaworu uwalniającego płyn.
Kiedy płyn spływa wolniej niż dopływa wypłukująca go woda efekt będzie taki, że płyn owszem, zdąży spłynąć, bo jest pierwszy w kolejce, ale woda już nie.
Płyn, jako gęstszy często powoli zwęża średnicę kanału spływowego. Gorąca woda rozpuszcza ten skrzep.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 5 lata temu...

Jeżeli woda zostaje w dozowniku to na pewno coś się przytkało. Wszystko zależy od tego czy jest to pralka ładowana od góry czy od przodu. W tych ładowanych od przodu zdarza się, że zatyka się wąż dozownik-zbiornik (najczęściej z nadmiaru proszku albo jest zatkany mydłem.... ). Jeśli chodzi o pojemnik na płyn do płukania to tam ma być woda! Płyn do płukania musi się wymieszać z wodą zanim trafi do zbiornika i do tego służy właśnie taki dziwny pojemnik w którym stoi woda.
Co do pralek ładowanych od góry to już zależy od budowy dozownika ale generalnie tam też może się coś zatkać :icon_smile:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...