Skocz do zawartości

Awaria na przylączu kto naprawia


Recommended Posts

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć kto w sytuacji którą opiszę powinien naprawić pękniętą rurę na przyłączu.

Wieś jest mała,wybudowana kiedyś dla pracowników PGR.I PGR-y podłączyły jakieś 30 lat temu do wszystkich domów wodę.PGR upadł i pobliska ziemia wystawiona została na dzierżawe.Pewna firma wydzierżawiła ziemię ale pod warunkiem że wydzierżawi też hydrofornie i tak zrobili.Nikt nie ma wodomierzy tylko płacimy za prąd który zostanie w hydroforni wykorzystany.Teraz pękła mi rura na przyłączu.I nie ma kto tego naprawić.Teraz mam pytanie kto to powiniem zrobić? Jestem przekonany że firma która dzierżawi hydrofornie.Gdyż nigdy nie płaciłem za podlączenie przyłącza,nie mam też żadnej umowy z nikim na dostarczanie wody.Proszę o jakieś porady co do tej sytuacji.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć kto w sytuacji którą opiszę powinien naprawić pękniętą rurę na przyłączu.

Wieś jest mała,wybudowana kiedyś dla pracowników PGR.I PGR-y podłączyły jakieś 30 lat temu do wszystkich domów wodę.PGR upadł i pobliska ziemia wystawiona została na dzierżawe.Pewna firma wydzierżawiła ziemię ale pod warunkiem że wydzierżawi też hydrofornie i tak zrobili.Nikt nie ma wodomierzy tylko płacimy za prąd który zostanie w hydroforni wykorzystany.Teraz pękła mi rura na przyłączu.I nie ma kto tego naprawić.Teraz mam pytanie kto to powiniem zrobić? Jestem przekonany że firma która dzierżawi hydrofornie.Gdyż nigdy nie płaciłem za podlączenie przyłącza,nie mam też żadnej umowy z nikim na dostarczanie wody.Proszę o jakieś porady co do tej sytuacji.



Jeżeli płacisz wyłącznie za prąd z hydroforni ,a nie płacisz za wodę oraz na konserwację hydroforni to z czego i dlaczego firma dzierżawiąca ten teren ma robić twój remont icon_smile.gif

Załóżcie wszyscy fundusz remontowy będziecie wpłacać co miesiąc jakąś kwotę na jedno konto na bieżące remonty i może się uzbiera trochę kasy zanim padnie hydrofornia icon_exclaim.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć kto w sytuacji którą opiszę powinien naprawić pękniętą rurę na przyłączu.

Wieś jest mała,wybudowana kiedyś dla pracowników PGR.I PGR-y podłączyły jakieś 30 lat temu do wszystkich domów wodę.PGR upadł i pobliska ziemia wystawiona została na dzierżawe.Pewna firma wydzierżawiła ziemię ale pod warunkiem że wydzierżawi też hydrofornie i tak zrobili.Nikt nie ma wodomierzy tylko płacimy za prąd który zostanie w hydroforni wykorzystany.Teraz pękła mi rura na przyłączu.I nie ma kto tego naprawić.Teraz mam pytanie kto to powiniem zrobić? Jestem przekonany że firma która dzierżawi hydrofornie.Gdyż nigdy nie płaciłem za podlączenie przyłącza,nie mam też żadnej umowy z nikim na dostarczanie wody.Proszę o jakieś porady co do tej sytuacji.


no musisz pokryc koszty w 100% za naprawe ,skoro przez tyle lat brało się wode prawie za darmo to teraz trzeba bedzie naprawiac ...
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...