Skocz do zawartości

Ile za malowanie wewnętrzne?


Recommended Posts

Cytat

Jestem na etapie wykańczania domu pod Łodzią. Dostałem propozycję ceny 8zł/m2 ścian na gotowo i 10zł/m2 za sufity. Czy to są stawki do przyjęcia? Ściany i sufity są w gładziach, po gruncie i "zabiałkowaniu". Pzdr.



śląsk 7 zł/m2 wszystko na czysto
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
cena zazwyczaj oznacza dwukrotne malowanie i dobra farba kryje, na płytach często 3 krotnie. Jeśli malujecie cieszynką to wykonawca ma obowiązek doliczenia dodatkowych kosztów do kolejnych malowań!!!.
ktoś tam napisał 12 zł gładź z malowaniem- żałosna wycena, wolontariat otwórzcie.

Gładź to 7-8 różnych warstw pajace.
grunt, gips, gips, gips, szlif, grunt,farba, farba- 12 zł / metr na serio to jest niszczenie rynku. Edytowano przez hooverdam (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Pohamuj troszkę swoje zapędy niesienia jedynego słusznego kaganka oświaty.
Toć to wpis z przed ponad roku.

Cytat

Jeśli malujecie cieszynką to wykonawca ma obowiązek doliczenia dodatkowych kosztów do kolejnych malowań!!!.



A ten obowiązek wypływa z jakich aktów prawnych?
A jak nie doliczy, to czapa ?

Cytat

ktoś tam napisał 12 zł gładź z malowaniem- żałosna wycena, wolontariat otwórzcie.

Gładź to 7-8 różnych warstw pajace.
grunt, gips, gips, gips, szlif, grunt,farba, farba- 12 zł / metr na serio to jest niszczenie rynku.



Zważ na słowa „fachowcu” .
Z drugiej strony ilość warstw może być mniejsza – to nie jest dogmat. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
brzęczkowski wykończeniówki

Cytat

cena zazwyczaj oznacza dwukrotne malowanie i dobra farba kryje, na płytach często 3 krotnie. Jeśli malujecie cieszynką to wykonawca ma obowiązek doliczenia dodatkowych kosztów do kolejnych malowań!!!.
ktoś tam napisał 12 zł gładź z malowaniem- żałosna wycena, wolontariat otwórzcie.

Gładź to 7-8 różnych warstw pajace.
grunt, gips, gips, gips, szlif, grunt,farba, farba- 12 zł / metr na serio to jest niszczenie rynku.


Link do komentarza
Ilość warstw gipsu niemal zawsze wynosi 3, no chyba że chodzi o tynk gipsowy lub dobrze zatarty cementowo wapienny ale to się wycenia na początku. Farby zawsze 2 warstwy no chyba że w piwnicy gdzie nie ma światła.
Obowiązek - ironicznie napisałem bo jak widzę dziadowskie farby to mnie skręca, a takie się zdarzają i wydaje sie ludziom że bedzie taniej.
U nas nie ma kultury budownictwa, liczą się koszty i późniejszy płacz nad usterkami.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

cena zazwyczaj oznacza dwukrotne malowanie i dobra farba kryje, na płytach często 3 krotnie. Jeśli malujecie cieszynką to wykonawca ma obowiązek doliczenia dodatkowych kosztów do kolejnych malowań!!!.
ktoś tam napisał 12 zł gładź z malowaniem- żałosna wycena, wolontariat otwórzcie.

Gładź to 7-8 różnych warstw pajace.
grunt, gips, gips, gips, szlif, grunt,farba, farba- 12 zł / metr na serio to jest niszczenie rynku.


A kto pyta czemu tyle ,pytanie było ile za malowanie i nikt nie chce słuchać kto jest kim. Możesz brać za wykonaną swoją robotę miliony i mi nic do tego,ale wk...a mnie jak czytam taki tekst uświadamiający ile to trza brać aby robota była wykonana dobrze.A co mało zamówień,że piszesz o niszczeniu rynku - chyba Twojego. Moi przedmówcy trafnie opisali i ocenili wypowiedź hooverdam - nie ma co drugiego TB się dochowaliśmy na forum icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...