Skocz do zawartości

pepsiana na klawiaturze


Barbossa

Recommended Posts

wybuchła mi pepsiana i polało po klawiaturze laptopa
szczerze, zdziwiłem się że przeżył bo było tego multum
(galopem go do góry nogami, wyjąłem baterię i żyje)

niestety klawisze się kleją i to mocno, chodzi o nacisk i odpuszczanie przycisków
i tak już z 3 tygodnie, może ktoś ma pomysł jak tego się pozbyć?
Link do komentarza
Pod klawiaturą jest folia, zabezpieczająca "bebechy" komputera przed takimi - wbrew pozorom nierzadkimi - przypadkami. Trzeba rozkręcić (trzeba wiedzieć jak), "wyprać" (trzeba wiedzieć jak) i skręcić do kupy (trzeba wiedzieć jak) icon_biggrin.gif
Widziałem jak się to robi, ale sam, osobiście, nie próbowałbym, chociaż niektórzy zwą mnie ZŁOTA RĄCZKA icon_biggrin.gif i znalazłbym odpowiednie narzędzia icon_biggrin.gif
Chociaż z drugiej strony nie święci garnki lepią icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

wybuchła mi pepsiana i polało po klawiaturze laptopa
szczerze, zdziwiłem się że przeżył bo było tego multum
(galopem go do góry nogami, wyjąłem baterię i żyje)

niestety klawisze się kleją i to mocno, chodzi o nacisk i odpuszczanie przycisków
i tak już z 3 tygodnie, może ktoś ma pomysł jak tego się pozbyć?


Miałeś szczęście. Ja kilka lat temu ugrobiłem w ten sposób laptopa na wieki wieków icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Miałeś szczęście. Ja kilka lat temu ugrobiłem w ten sposób laptopa na wieki wieków icon_sad.gif



ja na szczęście znając swoją zgrabność słonia w składzie porcelany - nie stawiam nic do picia przy laptoku ..
znaczy na sąsiedniej szafce stoi zawsze to co trza .... icon_lol.gif
z autopsji .... niedawno zabiłam swoją komórę w szklance z sokiem .... i odtąd ograniczam bliski kontakt ciał płynnych z drogą elektroniką... icon_redface.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Wymyślili takie fajne pianki w sprayu.
Właśnie do elektroniki, kompów i monitorów.
Można by delikatnie popróbować.
Wypiankowałbym solidnie jaką ściereczkę!
Potem TAKĄ ściereczką - jak piana siądzie a zostanie "wilgoć" - przetarłbym co trzeba na tej klawiaturze.
Po monitorze czy budzie zwykłego "biurowca" to można polecieć pianą bez obaw.
Adam M.
Link do komentarza
Cytat

Ktoś mi kiedyś wspominał o czyszczeniu klawiatury benzyną ekstrakcyjną - ale to i tak trzeba było wyciągnąć klawiaturę z laptopa, przepłukać ją benzyną i dobrze wysuszyć. Nie testowałem tego sposobu tylko o nim słyszałem ale wydaje się sensowny bo benzyna dobrze wyparowywuje. Ktoś próbował już takie manewry ?




A broń Cię, Panie Boże!!!
Nigdy w życiu!!!
Do czyszczenia uzywa się specjalnych środków, a na domowo - tylko alkoholem!!! (oczywiście plastiki), żadnej benzyny!!!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Sprawdź ile kosztowałoby wyczyszczenie u speca, sprawdź ile kosztowałaby nówka i kalkuluj co się opłaca. Możesz zawsze próbować sam, a nóż się uda i będzie good icon_smile.gif


Kolego to było trzy lata temu! Jakby autor tematu czekał na Twoja poradę to by mu laptop zakwit icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...