Skocz do zawartości

wasze rośliny w ogrodach


kropeczka_ns

Recommended Posts

To ja się pochwalę moimi tulipankami icon_smile.gif

kropeczka_ns nie wiem jakie jest Twoje doświadczenie z roślinami ale świerki conica z czasem stają się bardzo problematyczne, tak jak tuje. Póki są małe wyglądają ładnie a potem dopada je jakaś choroba, obsychają miejscowo i trzeba je pryskać. Ja mam 2 sztuki około 10-letnie i wiem, że na nowej działce już się na nie nie zdecyduję. Jutro jadę do znajomego ogrodnika zapytać o nazwę tego środka i jak będę znała to podam.
A jałowce to bardzo dobra decyzja icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Jakie macie rośliny? Może pokażecie zdjęcia? Z jakimi macie problemy a które rosną bez kłopotów?



u mnie najpiekniej rosną 2 modrzewie przywiezione 5 lat temu z Bieszczad.
Nawet coroczne grzybobranie maślaków (niemałe) mam pod nimi.
Mają dzisiaj na oko jakieś 7 metrów wysokości i pięknie się zielenią.
Jodła syberyjska śmiga, jałowiec.....
Ale kilka drzewek, po bezskutecznym wyczekiwaniu - przesadziłem w inne miejsca.
Pomogło.
Niestety z kilku musiałem zrezygnować, pomimo odpowiedniej PH ziemi i nawożenia.
Nie bo nie - i już
Wszystkie bukszpany w cieniu są ogromne, a te na bardzo nasłonecznionych częściach - nie i już
Spróbuję powklejać zdjęcia i pokazać te którym się podoba u mnie -icon_smile.gif
Link do komentarza
Ja w sobotę w moim sadzie pod każdym drzewem owocowym ( sad jest młody,dopiero drugi rok jak go założyłam)
Posiałam maciejkę,ciekawe,czy będzie to fajnie wyglądało ,a chciałam wytworzyć sobie fajny nastrój.

jak to połączenie roślin zda egzamin to być może będę ją nasiewała corocznie.

Przepraszam,ale chyba nie bardzo trafiłam w odpowiedni dział ogrodniczy z tym moim postem
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

tak ze 7 metrów mają
i tak - podeprzeć mogę ale to pewnie za mało.
Jakieś liny z drugiej strony?
no muszę do pionu je jakoś przywrócic tylko kurcze wielkie są.
Ale jak przyjdzie wichura porzadna + deszcze znów od poniedziałku i strace go. kurcze



No duże, ale nie znów ogromne.
Masz dwa wyjścia- podeprzeć (3 drągi takie ze 4m) Kładziesz je jeden na drugim, przebijasz (warto nawiercić) krokwiakiem w cienkim końcu
Stawiasz takowy "trójnóg i przywiązujesz , aby czym miękkim i coś podłożyć, żeby się nie ocierał. Rajstopy dobre do wiązania icon_biggrin.gif
Drugie wyjście- odciągi- też trzy.
Zjawisko typowe- modrzew, zwłaszcza na cięższej glebie ma słaby system korzeniowy- a rośnie jak głupi- jakby korzenie nie nadążały i jest podatny na wywały. Jeszcze 2-3 lata i nic go nie ruszy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...