Skocz do zawartości

dachówka - jaka? czemu?


Recommended Posts

dziękuję za wszystkie porady. Wybraliśmy w końcu dachówkę Roben monza antracyt (jak w linku parę postół wcześniej). Zdecydowaliśmy się na nią, ponieważ różnica między tą ceramiczną dachówką, a rozważaną cementową była w granicach 2,5oozł - nie była to dla nas na tyle istotna różnica aby zostać przy cementówce.
Link do komentarza
Cytat

dziękuję za wszystkie porady. Wybraliśmy w końcu dachówkę Roben monza antracyt (jak w linku parę postół wcześniej). Zdecydowaliśmy się na nią, ponieważ różnica między tą ceramiczną dachówką, a rozważaną cementową była w granicach 2,5oozł - nie była to dla nas na tyle istotna różnica aby zostać przy cementówce.




No i brawo ...!

A poza tym ceramiczna ma o 30 lat dłuższą żywotność od cementówki .....
a Roben ma naprawdę solidne wyroby ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
tak sobie myślałem ze wybierając dachówkę cementową a nie ceramiczną pieniądze uzyskane z tej różnicy zainwestuje w dobre rynny miedziane,są mocne i trwałe,nie wymagają wielu zabiegów nie trzeba ich malować,nie będę się tez martwił ze rdzewieją,lub przeciekają-moim zdaniem będą dobre(jeśli cena mnie nie przydusi ).rynny z pcv ?moi rodzice maja takie-zima lato,i zawsze maja coś do poprawki, lub wymiany-postaram się tego uniknąć
Link do komentarza
Cytat

tak sobie myślałem ze wybierając dachówkę cementową a nie ceramiczną pieniądze uzyskane z tej różnicy zainwestuje w dobre rynny miedziane,są mocne i trwałe,nie wymagają wielu zabiegów nie trzeba ich malować,nie będę się tez martwił ze rdzewieją,lub przeciekają-moim zdaniem będą dobre(jeśli cena mnie nie przydusi ).rynny z pcv ?moi rodzice maja takie-zima lato,i zawsze maja coś do poprawki, lub wymiany-postaram się tego uniknąć




Ale będziesz musiał je pilnować icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

tak sobie myślałem ze wybierając dachówkę cementową a nie ceramiczną pieniądze uzyskane z tej różnicy zainwestuje w dobre rynny miedziane,są mocne i trwałe,nie wymagają wielu zabiegów nie trzeba ich malować,nie będę się tez martwił ze rdzewieją,lub przeciekają-moim zdaniem będą dobre(jeśli cena mnie nie przydusi ).rynny z pcv ?moi rodzice maja takie-zima lato,i zawsze maja coś do poprawki, lub wymiany-postaram się tego uniknąć


mam od 10 lat rynny z PCV i nic się z nimi nie dzieje. Moim zdaniem jest wiele lepszych celów doskonalenia domu niz rynny miedziane - no przepraszam chyba że mamy dużo kasy do dyspozycji - a to tak.
Link do komentarza
Cytat

mam od 10 lat rynny z PCV i nic się z nimi nie dzieje. Moim zdaniem jest wiele lepszych celów doskonalenia domu niz rynny miedziane - no przepraszam chyba że mamy dużo kasy do dyspozycji - a to tak.



Rynny miedziane mogą działać jak uszkodzona instalacja odgromowa bez zwodu i uziomu.
Link do komentarza
[quote name='ashantess' post='101903' date='20.05.2010, 12:00 ']My mamy - jak w projekcie - dachówkę ceramiczną.
Firmy Erlus.
http://www.bst-dachprofi.de/images/musterton.jpg[/img] na obrazku - taka granatowa po prawej, w czwartym rzędzie od góry. Same plusy, a że dachów takich w Polsce nie uświadczysz to i zniżka spora icon_wink.gif

Piękną reklamę Pani zrobiła a dali choć jakiś upust na to icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Cytat

My mamy - jak w projekcie - dachówkę ceramiczną.
Firmy Erlus.
http://www.bst-dachprofi.de/images/musterton.jpg[/img] na obrazku - taka granatowa po prawej, w czwartym rzędzie od góry. Same plusy, a że dachów takich w Polsce nie uświadczysz to i zniżka spora icon_wink.gif


Piękną reklamę Pani zrobiła a dali choć jakiś upust na to icon_smile.gif



W sumie mogę im robić reklamę i na koszulce icon_razz.gif
Dali upust genialny, może nie mówmy ile dokładnie ale jakieś 40% około icon_smile.gif
I to właśnie dlatego, że pierwsza taka dachówka w Polsce, bo granatu nikt od nich jeszcze nie brał.
Link do komentarza
Cytat

Dali upust genialny, może nie mówmy ile dokładnie ale jakieś 40% około icon_smile.gif
I to właśnie dlatego, że pierwsza taka dachówka w Polsce, bo granatu nikt od nich jeszcze nie brał.



A mogło tak być,że towar niechodliwy i dając upust pozbyli sie go z placu,by nie "zagracał" im miejsca...

A upusty do 40 % są normalne przy dachówkach,ale tylko na dachówkę podstawową,za wykończeniówkę płaci sie znacznie drożej i upusty są znacznie mniejsze ....

Ot prawa rynku icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

A mogło tak być,że towar niechodliwy i dając upust pozbyli sie go z placu,by nie "zagracał" im miejsca...

A upusty do 40 % są normalne przy dachówkach,ale tylko na dachówkę podstawową,za wykończeniówkę płaci sie znacznie drożej i upusty są znacznie mniejsze ....

Ot prawa rynku icon_biggrin.gif



Nie było co zagracać, bo ona jeszcze nie zrobiona ;d
Ceny mam z wykończeniem obniżone icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

W sumie mogę im robić reklamę i na koszulce icon_razz.gif
Dali upust genialny, może nie mówmy ile dokładnie ale jakieś 40% około icon_smile.gif
I to właśnie dlatego, że pierwsza taka dachówka w Polsce, bo granatu nikt od nich jeszcze nie brał.


ashantess z takimi wypowiedziami jak nic zostaniesz maskotką forum icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

bo i my zrobiliśmy. Trochę w ciemno icon_confused.gif
możesz napisać jak to u ciebie biegnie z dachu?


To się ździwiłam i poszłam męża pytać. Nie wiem czy o tym samym mówimy.U nas ta bednarka nie biegnie z dachu i wogóle z dachem nie ma nic wspólnego. To jest taki zwój stalowej taśmy z jednego końca połączony ze zbrojeniem w fundamencie, a z drugiego końca będzie przyłączony do tablicy rozdzielczej. Nie będzie pełnił roli odgromowej.
Link do komentarza
Cytat

To się ździwiłam i poszłam męża pytać. Nie wiem czy o tym samym mówimy.U nas ta bednarka nie biegnie z dachu i wogóle z dachem nie ma nic wspólnego. To jest taki zwój stalowej taśmy z jednego końca połączony ze zbrojeniem w fundamencie, a z drugiego końca będzie przyłączony do tablicy rozdzielczej. Nie będzie pełnił roli odgromowej.


i do tej bednarki podłącza sie zwody instalacji odgromowej.
Link do komentarza
Cytat

To się ździwiłam i poszłam męża pytać. Nie wiem czy o tym samym mówimy.U nas ta bednarka nie biegnie z dachu i wogóle z dachem nie ma nic wspólnego. To jest taki zwój stalowej taśmy z jednego końca połączony ze zbrojeniem w fundamencie, a z drugiego końca będzie przyłączony do tablicy rozdzielczej. Nie będzie pełnił roli odgromowej.



aa no to jestem w domu icon_smile.gif
tylko mój majster mi namieszał, bo pierwszy raz robił, a że budowa stanęła to chwilowo nie jestem w temacie icon_smile.gif
jakoż i u nas będzie podobnie icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Uważnie poczytałem ten wątek i tylko raz wspomnieliście o dachówkach Meyer-Holsen. Wiele dobrego słyszałem o tych wyrobach ale czy nie ma w nich jakiegoś "haczyka"? W sumie to mało mnie obchodzi co będzie z dachem za 50 lat to już zmartwienie moich spadkobierców icon_biggrin.gif
Co do wyceny - bo słyszałem głosy, że droga - to wypadła niemal identycznie z modelem Premion Creaton'a.
Jeśli macie jakieś uwagi do Meyer'a to z chęcia o nich poczytam
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Pełne deskowanie dachu
podklad
Można samemu pokryć dach
Żywotność ok.25 lat .

np. ISOLA



Mam pytanie odnośnie gontu , czy ma kolega doświadczenie w tej kwestii? Pytam sie bo zakupiłem na ganek gont z castoramy, ok 10m2, i w tym roku go sobie oglądam i na każdym goncie po kilka, kilkanaście takich wypustek. Efekt taki jakbym pod gont włożył ziarnko grochu i potem nadepnął. Jest tego bardzo dużo. Dach był odeskowany, nie było kładzionej papy podkładowej. Pojęcia nie ma dla czego sie tak stało.
Link do komentarza
Cytat

Podbijam temat - może pojawiły się jakieś nowości... Też jestem na etapie wyboru dachówki . Póki co kandydatem nr 1. jest Braas - celtycka ciemnoczerwona. Zastanawia mnie tylko, czy pokrycie Lumino to dobry pomysł. Pozostałe Braasa są z pokryciem Cisar... Czy rzeczywiście jest lepsze? Help!



Ja mam Meyer-Holsena (Ravensberger lava rot) i jestem zadowolony. Zdecydowałem się na MH po wielu wizytach w składach, po oględzinach wielu domów. Super wygląda na dachu, żadnych zastrzeżeń co do jakości - zostawia w tyle dachówki konkurencji, wystarczy popytać na składach. Gwarancji dają 50 lat na produkt, 30 lat na serwis i 20 lat gwarancji dostępności towaru. A jak się będzie sprawować pokażą najbliższe lata...
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
To i ja się podłączę do tematu:)

Po wielu wycenach i odwiedzinach różnych hurtowni budowlanych, do tego oglądanie dachów i szukanie po necie dachówki która bedzie spełniała moje oczekiwania, padło na Koramic E32 kolor grafit lub czarny lub Meyer Holsen Tandem grafit lub czarny z lini aktuell.

Co myślicie która będzie lepszym wyborem? Czy kierowac sie tylko względami estetycznymi:)

Dach koperta 300m2 Tandem - 34tyś, E32 -31tyś.

Ceny za kompletne pokrycie dachowe wraz z orynnowaniem oczywiście bez więźby:)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

To mąż sie realizował artystycznie....

Jakiś samodzielnie barwiony i wykonany tynk ( nie zdradził mi bym nie wypaplała ) a bruzdy wykrawane radełkiem.

Sprawia wrażenie kamienia.... już nie jeden dał sie nabrać icon_biggrin.gif



Piekny domek, a komin powala. Sam się nabrałem że to kamieńicon_smile.gif))



A wracając do tematu to ja wybrałem dachówkę Meyer-Holsen. Choć nawet i roben mi się podoba:)
Do cementowej mam chyba jakieś uprzedzenia i nawet nie zwracałem na nia uwagi podczas poszukiwań.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
No wkońcu mam dachówkę, jeszcze kilka zabrako ale już można fote wrzucićicon_smile.gif

Meyer-Holsen tandem Czerń nocy - dach koperta 300m2.

Dachówka+wszystkie dodatki około 36tyś + 9tyś za położenie.
Doliczając więźbę i cieśle około 31 tyś.
Dach wyszedł około 80tyś lub nawet więcej:( jeszcze dokładnie nie policzyłem i nie wiem czy mam ochotę liczyć;/


DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



A dlaczego taka dachówka a nie inna - po prostu podoba mi sięicon_smile.gif
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Ja osobiście polecam metalową dachówkę z posypką skalną firmy GERARD ROOFS. Produkt z Nowej Zelandii. Jakość i wygląd po paru latach dosłownie rewelka! Tłumi szum powstały przy silnych opadach deszczu, lekki i wytrzymały panel, można łazić po dachu bez obawy ześlizgnięcia się. Pięć lat minęło i dach wygląda jak nówencja! Zakupiłem w Słupsku w hurtowni Marbud i polecam tę hurtownię. Doradzą, wybiorą najkorzystniej dla klijenta.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...