Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Pękające ściany

Recommended Posts

Gość
Problem pojawił się po około 3 latach mieszkania. Dom stoi w odległości oko. 100 m od torów kolejowych. Pojawiły widoczne rysy na ścianach, narożnikach i pękająca podłoga (!).
Na podłożu najpierw usypaliśmy żużel, potem wylewka betonowa, styropian 10 cm i wylewka 10 cm. Na to płytki ceramiczne.
W tej chwil, po czterech latach mieszkania płytki są pęknięte na połowie długości kuchni (od okna do drzwi) i ta rysa się pogłębia.
Teraz pozostaje mi wymienić te płytki na nowe, tylko czy ta sytuacja się nie powtórzy za 3 lata? Ile ewentualnie trzeba odczekać, żeby to się nie powtórzyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, osiadanie budynku może trwać 5-10 lat (zależnie od warunków gruntowych). Linia kolejowa z pewnością też jest nie bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bliskość linii kolejowej wymaga odpowiedniego fundamentowania domu i wzmocnienia jego konstrukcji, gdyż drgania wywołane przejazdem pociągu przenoszą sie przez grunt na posadowienie domu. Prawdopodobnie podczas budowy nie uwzględniono te czynnika i stąd biorą się problemy związane z pękaniem ścian i podłogi. Wyeliminowanie wpływu drgań na budynek wymaga przeprowadzenia fachowej ekspertyzy technicznej i opracowania projektu wzmocnienia ścian i fundamentów. Należy bowiem liczyć się z tym, że z czasem uszkodzenia będą się powiększać, zwłaszcza wtedy, gdy zwiększy się intensywność ruchu pociągów bez modernizacji torowiska. W takiej sytuacji wymiana pokrycia podłogi nie wyeliminuje przyczyny powstawania pęknięć i prawdopodobnie po pewnym czasie pojawią się one ponownie. Ewentualna naprawa powinna bowiem polegać na wymianie podkładu podłogowego na zbrojoną płytę betonową oddylatowaną od ścian domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...