Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Piasek sypany był jako warstwa wyrównująca i żaden grunt go nie zwiąże. Przed obsypywaniem zabezpieczy utworzenie rynienki - wciśnięcie szpachelką  zaprawy wzdłuż krawędzi, ułożenie przewodu w peszlu i wypełnienie całości zaprawą. 
    • To wada fabryczna profilu -  do reklamacji. Z czasem może się powiększać, ale wiać nic nie będzie. 
    • Zamieszczam kilka zdjęć ukazujących problem oraz wykonanie komina. Widać na nich pęknięty uszczelniacz dekarski, lekkie ubytki w fudze. Tyle, że nie wiem czy to może być źródłem problemu. Mogę podesłać dodatkowe zdjęcia, ale musiałbym wiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę. Co jeszcze:  dwie lub trzy najwyższe warstwy komina wykonane są z pełnej cegły. Czapa nie wiem co ma pod sobą, ale na coś ten beton musiał zostać wylany. Pewnie deski bo jakoś nie kojarzę, żeby była mowa o jakieś blasze. Sposób w jaki woda wycieka wskazywałby raczej na to, że woda przedostaje się dziurami cegły od strony, która jest pokazana na zdjęciach.
    • Witam. Mam dom podpiwniczony, obecnie jestem na etapie smarowania ścian piwnicy, przed zasypaniem. Licznik będę miał w piwnicy. Chciałbym oczywiście mieć wodę gospodarcza do podlewania na drugim liczniku i zastanawiam się jak zrobić przyłącze. Oczywiście najprościej by było wykuć w ścianie piwnicy przepust nad poziomem gruntu i zamontować kran na ścianie, jednak w tym miejscu gdzie będę miał licznik, na parterze będzie kuchnia, obok taras i nie za bardzo będzie to estetycznie wyglądało. Czy można to zrobić poprzez np. umieszczenie przepustu niżej np. 1 m w ziemi żeby nie zamarzło i puścić rurę pe32 w ziemię na działce i tam wyprowadzić jakiś kran stojący? Jest coś takiego w ogóle czy to raczej moja fantazja?
    • Gość Gregor
      Beznadziejna gładź. Nie nadaje się do szlifowania maszynowego! Szlifować ją można choćby samą ręką, maks bardzo drobnym papierem na gąbce. Maszyna 2 warstwową powierzchnię od razu zdarła do gołego tynku. Z dala od tego Finisha. Goście muszą mi teraz całe mieszkanie jechać ręcznie jak w latach 80" !!! Z dala o tego produktu bo to strzał w kolano.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...