Skocz do zawartości

Wykończenie oczka wodnego bez kamieni-czy możliwe?


DWORCIA

Recommended Posts

Witam!
Mam pytania, które nie pozwalaja mi spać po nocy- będę wdzięczna jeśli ktoś mi pomoże... Mam działkę na terenie podmokłym, gdzie po zrobieniu wykopu przez wiekszą część zeszłego, wilgotnego roku stała woda. Nawet próbowalam robic na tej bazie naturalny zbiornik wodno-blotny, poznosilam mnostwo roslin rosnacych naturalnie w okolicy...Niestety jak na zlosc kiedy to zrobilam poziom wydy spadl- jest juz tylko na samym dnie...Mam więc zamiar zrobić oczko wodne, które będzie przypominało naturalny staw, wyłozone folią. Jest głębokie na około 180 cm, o wymiarach niereguralnych w przyblizeniu 3 /5 m. Nie chcę obrzeży jego wykładać kamieniami, one tam zupełnie nie pasują... ale z tego co czytałam nie powinno sie pozwalać roslinnosci brzegowej rosnąć na folii czy na polozonej na niej ziemi.. Czy to prawda? Bardzo chcialam by roslinnosc brzegowa łączyłą sie niepostrzezenie z roślinnoscią wodną i mieszala sie z nią... Mam dośc gleboki wykop i myslalam, czy można by folię wetknąć mocno w szparę zobioną w ziemi gdzies na 2/3 wysokości, lu wyżęj a pozostalą część dość pionowych przeważnie scian mojego "stawu" obsadzic roslinami umieszczonymi w kieszeniach materialowych powieszonych od góry, lub wzmocnić klockami z gałęzi? Najbardziej podoba mi się wykończenie stawu drewnem, tak jak wzmacniane są często brzegi naturalnych stawów i jezior (przyklad na zdjeciu w tym linku :
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://...0%26tbs%3Disch: )
Będę wdzięczna za jakąś pomoc i poradę. Dodam jeszcze że od stawu odchodzi niby rzeczka(mały rów) ktory obsadzony jest wodno blotnisą roslinnoscia i nie bedąc wcale podlewany utrzymuje wystarczającą wilgotność aby te rośliny utrzymać przy zyciu-kaczeńce wlasnie tam kwitną a kosaćce zaczynają kiełkować.
Link do komentarza
dworcia - bentonit kupuje się w matach, jak folię. Taki sypany jest trudny do ułożenia, trzeba mieć doświadczenie.

Dlaczego nie robi się z gliny małych oczek? Bo glina jest materiałem tanim, ale kosztownym w przewozie i układaniu. Dlatego przelicznik wykonania na m2 małego oczka wychodzi drogo ale przy dużych realizacjach już mniej.
Link do komentarza
Cytat

dworcia - bentonit kupuje się w matach, jak folię. Taki sypany jest trudny do ułożenia, trzeba mieć doświadczenie.

Dlaczego nie robi się z gliny małych oczek? Bo glina jest materiałem tanim, ale kosztownym w przewozie i układaniu. Dlatego przelicznik wykonania na m2 małego oczka wychodzi drogo ale przy dużych realizacjach już mniej.


A jakieś wskazówki... jak to ugryźć? Jakiś link, albo coś?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...