Skocz do zawartości

ściany wspólne w szeregówce


Recommended Posts

Witam
Jestem jestem tu nowy i od razu proszę o poradę.
Kupiłem dom w zabudowie szeregowej w stanie surowym i nie mam ścian dzielących od sąsiadów. (Trzeba postawić)
Sąsiad powiedział, że nie ma zamiaru nic robić i nie będzie się dokładać. Czy jest jakiś paragraf na to aby zapłacił 50% za tą ściankę wspólną. Bo nie mam zamiaru stawiać mu za frajer.
Pozdrawiam
zaga27
Link do komentarza
Cytat

Witam
Jestem jestem tu nowy i od razu proszę o poradę.
Kupiłem dom w zabudowie szeregowej w stanie surowym i nie mam ścian dzielących od sąsiadów. (Trzeba postawić)
Sąsiad powiedział, że nie ma zamiaru nic robić i nie będzie się dokładać. Czy jest jakiś paragraf na to aby zapłacił 50% za tą ściankę wspólną. Bo nie mam zamiaru stawiać mu za frajer.
Pozdrawiam
zaga27


Dziwi mnie ten stan surowy bez ścian. Rozumiem, że skoro jest to szeregówka to brakuje 2 ścian od strony 2 sąsiadów, chyba, że masz mieszkanie końcowe. W każdym razie dziwna sprawa. A czy sprawdzałeś czy ta ściana nie jest czasem ścianą konstrukcyjną - wszystkiego bym się spodziewała przy takim developerze.
Ja bym przetrzymała sąsiada - w końcu w pewnym momencie i jemu będzie zależało icon_wink.gif
Link do komentarza
Gmina sprzedała zabudowę w stanie surowym otwartym dzieląc cały budynek na cztery domy (po 200mk) w zabudowie szeregowej bez ścian wewnątrz (docelowa budowa miała inny charakter). Obecnie "1" domek się wykańcza "2" i "4" ma jeden właściciel ja mam "3". Po rozmowie z właścicielem 2 i 4 domku poinformował mnie ze nie wiąże żadnych planów i inwestycji na najbliższe miesiące. Jeżeli chcę wykończyć sobie domek to muszę postawić ściany. W ten sposób postawię gościowi darmowe ścianki. Obie ścianki jak liczyłem to koszt 10-13 tyś dlaczego mam pokryć wszystko skoro to część wspólna? Czy jest jakieś prawo na takich??
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

A może powinienem popatrzyć z innej strony. A może sama konstrukcja w tym przypadku zabudowy szeregowej wymusza na postawieniu ścian międzymieszkaniowych na środku granicy?




Postaw ścianę 12 cm na swojej części domu + materiał wygłuszająco-ocieplający 5cm przyklej do ściany od strony sąsiada po co masz jeszcze potem się męczyć z hałasem i stratami z centralnego ogrzewania jak sąsiad będzie leciał w kulki .
Link do komentarza
Witam
Sprawa rozwiązała się w połowie. Jeżeli sąsiad nie wyraża chęci na dopłacenie do ściany to postępuje się tak:
-geodeta wyznacza granicę w budynku
-stawiam na swojej części sciankę
-jeżeli sąsiad będzie się budował i nie postawi swojej ściany to wtedy żądam połowy od niego lub przed sądem a na to już są przepisy na moją korzyść.
W taki sposób trzeba to załatwić jestem po rozmowie z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego.
Ale będę jeszcze sąsiada namawiał na jedną ściankę zobaczymy.
Link do komentarza
Cytat

"Fajnego" masz sąsiada!!! Zastanów się dobrze, czy naprawdę chcesz tam mieszkać?


Swiete słowa! Ja wybudowałem ścianę sam. Sąsiad ani myslał się dołożyć. I tak zostało. Jak się później okazało to trafiłem na straszne bydło za ścianą. Wstawili pianino i córeczka uczyła się grac. Moje apele o wygłuszenie sciany pozostały bez echa. Coż po kilku latach sprzedaję ten dom i buduję wolnostojacy - mam dość.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...