Skocz do zawartości

kurz po robotnikach na dachówce


Recommended Posts

Położyłem dachówkę angobonowaną ceramiczną roben moza plus. Robotnicy przy pracy zostawili na dachu dużo kurzu (po wierceniu, cięciu itd). moje pytanie brzmi: czy należy spłukać ten kurz wodą czy (zgodnie z moimi fachowcami) zaczekać na deszcz, który sam dopełni formalności? Czy ten "brud" nie "weżre" się; nie wejdzie w dachówkę pod wpływem temperatury słońca i nie pozostanie w niej na stałe? Z góry dziękuje za odp.
Link do komentarza
Cytat

Położyłem dachówkę angobonowaną ceramiczną roben moza plus. Robotnicy przy pracy zostawili na dachu dużo kurzu (po wierceniu, cięciu itd). moje pytanie brzmi: czy należy spłukać ten kurz wodą czy (zgodnie z moimi fachowcami) zaczekać na deszcz, który sam dopełni formalności? Czy ten "brud" nie "weżre" się; nie wejdzie w dachówkę pod wpływem temperatury słońca i nie pozostanie w niej na stałe? Z góry dziękuje za odp.



Jeżeli to tylko pył to takie zanieczyszczenia nie utrzymają się długo na dachu po kilku opadach deszczu zostaną spłukane i odłożą się w koszach oraz ordynowaniu dachu .Najlepiej po okresie pół rocznym lub przed zimą usunąć ten osad żeby zwiększyć drożność tych elementów .

Większe kawałki powinny być jednak usunięte po skończonym kryciu dachu i nie powinny zawieszać się w koszach czy zalegać w rynnach bo zmniejszają drożność systemu i utrzymują wilgoć w tych elementach .
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...