Skocz do zawartości

Jaki jest koszt utrzymania jacuzzi?


Recommended Posts

Nie napiszę jaka to suma, bo problem znam z drugiej ręki. Znajomy ma! Ale wiem od niego, co brać pod uwagę. Koszt chemii stosowanej do utrzymania wody w czystości (różny u różnych producentów) + prąd zużywany do utrzymywania wody w określonej temperaturze (nie jest to dużo, gdy jacuzzi się przykrywa izolowaną pokrywą) i "bąbelkowania". A jeśli chodzi o konkrety, czyli ceny... to też chętnie się dowiem, bo kolega nie chce powiedzieć, a ja... chcę go zaskoczyć icon_smile.gif
Link do komentarza
W tym miejscu muszę zadać prozaiczne pytanie:

... a co autor miał na myśli pisząc jacuzzi ?

1) ... bo jeśli wannę typu SPA (sądząc z wymiarów i codziennego użytku to tak może być) ... to nie zajmuję się takimi produktami i znacznymi kosztami ich eksploatacji,
2) ... wannę firmy Jacuzzi (włoski producent uznanej marki ... prekursor w dziedinie wanien z hydromasażem) ... to należy zwrócić się do przedstawiciela tej firmy w Polsce,
3) ... wannę z hydromasażem ... to zależy od konkretnego rozwiązania producenta i zastosowanych funkcji higienicznych ... no i tu mógłbym coś na ten temat powiedzieć.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Myślę,ze autorowi tematu chodziło o wannę typu spa,taka którą można wstawic do więszej łazienki. Jeżeli chodzi o koszty z tym związane to nie sa one duże,wszystko zależy jak często korzystasz z jacuzzi.



W kwestii konkretów to sprawa wygląda następująco. Do swojego Spa będziesz potrzebował z pewnością chemii do wanien Spa, najskuteczniejszą "mieszanką" jest zastosowanie tabletek tlenu aktywnego, wkłada się je do skimmera lub do pływaka ( ważne !!! nie mogą być one wrzucone bezpośrednio do wanny ponieważ mogą spowodować odbarwienie akrylu )
koszt 85 zł + aktywator tabletek koszt około 75 zł, dodatkowo jony srebra wkładane do filtra, jak wiemy srebro pełni funkcję dezynfekującą, koszt około 130 zł, ponadto należy kupić paski do sprawdzania PH w wodzie + środek klarujący wodę ale to so niewielkie koszty 20-30 zł. Najwyższy koszt to prąd użyty do utrzymania temperatury w spa jeżeli korzystamy codziennie. Z pewnością koszt utrzymania takiej wanny wynosi kilkaset zł miesięcznie, ale nie są one też takie aby rzucić na kolana( w końcu wanny takie kupują Ci Klienci których stać na dobry produkt oraz jego utrzymanie )
Należy przede wszystkim poszukać dobrego i markowego produktu, jeżeli szukamy taniego Chińskiego Spa to raczej odradzam ponieważ występuje ciągle problem z elektroniką i trwałością dysz, chyba że mają markową elektronikę oraz inne komponenty a są również takie na rynku.
W razie dodatkowych zapytań pozostaje do dyspozycji.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...