Skocz do zawartości

Dziennik PeZeta


Recommended Posts

Cytat

Cza uważnieć. Jezdemy obserwowane. icon_biggrin.gif


Oj, tak, wspólniku. icon_biggrin.gif

BTW,
Od chwili zgubienia komórki prowadziłem z bok-iem orendżu emocjonującą korespondencję,
w której usiłujowałem im wytłumaczyć, że po kija mi serwis on-line, skoro mogę z niego skorzystać
wyłącznie mając przy sobie telefon.

Odpowiedzi, krótko mówiąc:
odp 1: dziękujemy za zainteresowanie; są różne formy weryfikacji w zależności czego klient chce; zapraszamy
odp 2: dziękujemy za odpowiedź; oprócz serwisu on-line polecamy numer *500, gdzie też można różne rzeczy robić.
odp 3: w końcu ktoś zaczął myśleć; można przysłać maila.

* * *

Kupiłem jeszcze 3,5mp brzozy. W klockach. Do porąbania.
Pytanie mam: rąbać na 4 czy na 6?
Skąd dylemat? Chodzi o to, by szybciej wyschła. Wiadopmo, na 6 rąbana wyschnie szybciej, tylko nie wiadomo czy o wiele szybciej wyschnie, czy też o niewiele. Bo rąbiąc na 6 narobić trzeba się lekko bardziej.

I pytanie drugie: kawałki mniejsze, w pierwszym wrażeniu do przerąbania tylko na pół - rąbać tylko na pół czy na cztery? Takie o średnicy do 10cm.
Link do komentarza

Cytat

Możesz rąbać jak Ci wygodniej. Na kiedy ma byc to drzewo? Kiedy chcesz go palić?

PS. Na 4 czy na 6 niewielka różnica.



Stachu, jakkolwiek to zabrzmi, obecnie palę podłogą sąsiada, za jakieś 2 tygodnie podłoga się skończy.
Mam podsuszoną osikę, suszy się dąb.
Brzoza w trakcie rąbania dobrze by wyschła na grudzień, styczeń, no! luty.
Szybko ma schnąć. Wiater duje w brzózkę nieustająco od wczoraj,
a po suszonych w ten sposób ka-wałkach sosny widzę, że to działa:
po miesiącu suszenia sosny we wietrze widać, że jest o niebo są suchszejsza. Lżejsza.



Cytat

Piotrek a po co takie 10 cm średnicowe ???
Ma to jakoweś specjalne zastosowanie??? icon_eek.gif



Po co? Do palenia. CIęli, cięli, pocięli i przywieźli.
Zastosowanie? Grzać.

Cytat

Ja mam takie 25 cm średnicy i pale w całości bez rąbania bo i po co?



Nooo, ja to w kozie palę, to mi kawałek o średnicy 25cm nie wlezie,
a raczej wlezie, ale ni czorta palił się nie będzie. Mało miejsca=powietrza=żaru.
Link do komentarza
A tak na marginesie, brzoza to taki gatunek drzewa, który pali się nawet wtedy gdy jest mokre...

Wspólniku, im drobniejsze, tym szybciej schnie.
Ale zbyt drobne, zbyt szybko się pali.

Cytat

Ja mam takie 25 cm średnicy i pale w całości bez rąbania bo i po co?


\
\To zależy od pieca. Do kominka i w piecu c.o. moze być.
do kuchennego się nie nadaje.
Link do komentarza
Cytat

* * *

Kupiłem jeszcze 3,5mp brzozy. W klockach. Do porąbania.
Pytanie mam: rąbać na 4 czy na 6?
Skąd dylemat? Chodzi o to, by szybciej wyschła. Wiadopmo, na 6 rąbana wyschnie szybciej, tylko nie wiadomo czy o wiele szybciej wyschnie, czy też o niewiele. Bo rąbiąc na 6 narobić trzeba się lekko bardziej.



ja zostawiam kloce najgrubsze jakie sie da.
Ale suszę cały sezon - nie 2 miesiące.
Wczoraj przez cały dzień ze średnim rąbałem i zwoziłem do drewutni - ale na taką pryzmę która musi poleżeć i czekać.
Na tę zimę - mam wysuszone 2 letnie - na przyszłą zimę te poukładane z przed roku icon_smile.gif


Cytat

A tak na marginesie, brzoza to taki gatunek drzewa, który pali się nawet wtedy gdy jest mokre...



Ciepełka nie daje bo tam teraz sama woda - która musi odparować w trakcie palenia - ale że ładnie wygląda jak się pali - potwierdzam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

ja zostawiam kloce najgrubsze jakie sie da.
Ale suszę cały sezon - nie 2 miesiące.
Wczoraj przez cały dzień ze średnim rąbałem i zwoziłem do drewutni - ale na taką pryzmę która musi poleżeć i czekać.
Na tę zimę - mam wysuszone 2 letnie - na przyszłą zimę te poukładane z przed roku Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">
Ciepełka nie daje bo tam teraz sama woda - która musi odparować w trakcie palenia - ale że ładnie wygląda jak się pali - potwierdzam Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">



Tak tak planować trzeba Bobiczek ma rację nie dość ze traci się w opale to jeszcze można uszkodzić sobie komin albo zalać pomieszczenie kondensatem. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Właśnie, Bobiczek, właśnie,
grzać ma.
Niestety, zagapiłem się, choć o zaopatrzeniu wcześniejszym myślałem od dawna, ze dwa lata temu, ze trzy, wiosną, latem.
A nie da się jakoś "podgonić"?
Sposoby może jakieś są?
Ułożyć obok komina, czy w przeciągu trzymać.




Jak masz zaprzyjaźniony tartak z suszarnią, to parę dni starczy.
Znajoma tak grzyby suszy (w tym roku jej nie wyszło).
Link do komentarza
Cytat

Właśnie, Bobiczek, właśnie,
grzać ma.
Niestety, zagapiłem się, choć o zaopatrzeniu wcześniejszym myślałem od dawna, ze dwa lata temu, ze trzy, wiosną, latem.
A nie da się jakoś "podgonić"?
Sposoby może jakieś są?
Ułożyć obok komina, czy w przeciągu trzymać.


Nie da się .Jak dasz do suchego (popieszczenia) pomieszczenia to zamkną się pory i wyschnie powierzchniowo.Musi na dworze powoli odparować .Zmagazynuj to na następną zimę się przyda ,a kup coś innego .


Do czego ma być ten opał jakiś piec ,kominek itd....



Cytat

Jak masz zaprzyjaźniony tartak z suszarnią, to parę dni starczy.
Znajoma tak grzyby suszy (w tym roku jej nie wyszło).



hahahaha............ Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mam teraz mało miejsca ,więc palę węglem - groszkiem nie ekogroszkiem tylko zwykłym .Do rozpalania używam tego ustrojstwa :



Animus, po kolei:
- palę w kozie.
- ewentualnie brykiet kupował będę, jak skończy się sąsiadowi podłoga, choć, świadectwo prawdzie by dać, sąsiad ma jeszcze ściany, które też go nic a nic nie interesują.
- e, z tym kondensatem to chiba lekka przesada.
- takim wynalazkiem rozpalać, szacoonek, jasne, jak człowiek zarobiony, to szkoda czasu na dyrdymały.

Wspólniku,
- tartaku z suszarnią zaprzyjaźnionego nie mam, czego ogromnie żałuję.

Animus,
z tymi porami do popieszczenia to lekuchna przesada. Część drewna trzymam w sprytnie wymurowanej szczelinie między kominem a ścianą.
Nie dość, że pory temu drewnu się nie zamykają, to wręcz przeciwnie - otwierają się tak, że drewno pęka w szwach, jakby w kroku.
Link do komentarza
Cytat

Animus, po kolei:
- palę w kozie.
- ewentualnie brykiet kupował będę, jak skończy się sąsiadowi podłoga, choć, świadectwo prawdzie by dać, sąsiad ma jeszcze ściany, które też go nic a nic nie interesują.
- e, z tym kondensatem to chiba lekka przesada.
- takim wynalazkiem rozpalać, szacoonek, jasne, jak człowiek zarobiony, to szkoda czasu na dyrdymały.


Załatw sobie jakieś odpady ze stolarni ,brykiety trocin albo z węgla brunatnego .

Cytat

z tymi porami do popieszczenia to lekuchna przesada. Część drewna trzymam w sprytnie wymurowanej szczelinie między kominem a ścianą.
Nie dość, że pory temu drewnu się nie zamykają, to wręcz przeciwnie - otwierają się tak, że drewno pęka w szwach, jakby w kroku.



Nadal jesteś w błędzie .

W czasie naturalnego suszenia drewno wysycha nierównomiernie i bardzo długo. Szybciej odparowuje woda z zewnętrznych warstw drewna niż z warstw wewnętrznych. Powoduje to nadmierne kurczenie się warstw zewnętrznych, następnie ich zaskorupienie, a tym samym przerwanie przemieszczania wody z wnętrza drewna do jego warstw przypowierzchniowych i do otoczenia,a to powoduje występowanie nadmiernych i zróżnicowanych naprężeń, co jest przyczyną pękania drewna.


Po załadowaniu drewna do suszami poddaje się go wstępnemu parowaniu. Zabieg ten ma na celu usuniecie zaskorupienia występującego w warstwach przypowierzchniowych i przywrócenie przemieszczania wody z wnętrza drewna do otoczenia. Proces ten powtarza się kilkakrotnie w trakcie suszenia.

Link do komentarza
"(...) Powoduje to nadmierne kurczenie się warstw zewnętrznych, następnie ich zaskorupienie, a tym samym przerwanie przemieszczania wody z wnętrza drewna do jego warstw przypowierzchniowych i do otoczenia,a to powoduje występowanie nadmiernych i zróżnicowanych naprężeń, co jest przyczyną pękania drewna."

Z bólem serca i obrzydzeniem, trudno, przeboleję i będę palić drewnem popękanym.
Animus, odnośnie czego jestem w błędzie?
Że drewno przy piecu wyschnie szybciej niż to na dworze?


Cytat

Załatw sobie jakieś odpady ze stolarni ,brykiety trocin albo z węgla brunatnego .



Co to znaczy "załatw"?
Kup? Poproś? Sami pakują? Nie? Czyli worki. Transport. Składowanie w "suchym".
Odpada. Za dużo zachodu. Za drogo.
Węgla nie chcę. W ostateczności normalnym kamiennym będę palił.
Link do komentarza
Brutalnie rzecz ujmując, to drewnu jest „gance gal”, czy przed spaleniem będzie spękane, czy też gładkie jak skora niemowlęcia.
Ogień nawet woli takie popękane.

Drewno pocięte i najlepiej połupane (przełupane), sezonuje się (schnie) szybciej, a najszybciej właśnie koło komina (źródła ciepła) – już starożytni o tym wiedzieli i zawsze wokół komina składowali drewno.

Nawet jak ktoś przed rozpaleniem, ułoży „watrę”, to wady konstrukcyjne drewna, nabyte z powodu wadliwego wysuszenia, nie wpłyną na trwałość konstrukcyjną tejże.
Link do komentarza
Cytat

Z bólem serca i obrzydzeniem, trudno, przeboleję i będę palić drewnem popękanym.
Animus, odnośnie czego jestem w błędzie?
Że drewno przy piecu wyschnie szybciej niż to na dworze?
Tak wyschnie szybciej ale czy zaspokoi to twoje zapotrzebowanie + czas schnięcia do odpowiedniej wilgotności na pewno nie.


Co to znaczy "załatw"? -W moim rejonie lepsze odpady są zawsze trudniejsze do zdobycia już pocięte gotowe do włożenia do pieca z twardego drewna.
Kup? Poproś? Sami pakują? Nie? Czyli worki.worki, big begi ,luzem . Transport. Składowanie w "suchym".W sztaplu ,big begach, luzem na zewnątrz przykryte folią ,najważniejsze żeby pod spodem podłożyć palety .
Odpada. Za dużo zachodu. Za drogo.
Węgla nie chcę. W ostateczności normalnym kamiennym będę palił.



Cytat

Brutalnie rzecz ujmując, to drewnu jest ?gance gal?, czy przed spaleniem będzie spękane, czy też gładkie jak skora niemowlęcia.
Ogień nawet woli takie popękane.
Popękane powierzchniowo i nadal mokre .
Drewno pocięte i najlepiej połupane (przełupane), sezonuje się (schnie) szybciej i szybciej się spala bardziej rozdrobnione drewno , a najszybciej właśnie koło komina (źródła ciepła) ? już starożytni o tym wiedzieli i zawsze wokół komina składowali drewno.
Nie zaspokoi to jego zapotrzebowania.
Nawet jak ktoś przed rozpaleniem, ułoży ?watrę?, to wady konstrukcyjne drewna, nabyte z powodu wadliwego wysuszenia, nie wpłyną na trwałość konstrukcyjną tejże.


Przecież o drewno na spokojnie można spali za rok .To oszukiwanie samego siebie. icon_razz.gif

Cytat

Ale ja pytałem o grzyby!
Kwardy jezd,przeżyje, ja go znam!



W tym roku nie zbierałem w zeszłym był taki wysyp że ....


Zgadzam się to kawał zawziętego twardziela. icon_razz.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Rozkleiliście mnie, chopy, aż się popłakałem... icon_smile.gif

Jasne, że na spokojnie można spalić za rok. Rzecz w tym, by czymś się ogrzać w tym roku.
Buty są kaloryczne, folia. Mam opony... zresztą...
ZIMÓWKI DO MALUCHA, UŻYTKOWANE JEDEN SEZON, JAK NOWE - ODDAM.

We wrześniu zacząłem lekko "podpalać" starymi stemplami, z ogrodzenia.
Październik minął na paleniu stempli, ścinków z ławeczki i innych pierdółek.
Listopad to podłoga sąsiada.

A tu wciąż nie ma zimy.
Czekam na nią. Na śnieg. Będzie cieplej.
Link do komentarza
Cytat

Rozkleiliście mnie, chopy, aż się popłakałem... Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">

Jasne, że na spokojnie można spalić za rok. Rzecz w tym, by czymś się ogrzać w tym roku.
Buty są kaloryczne, folia. Mam opony... zresztą...
ZIMÓWKI DO MALUCHA, UŻYTKOWANE JEDEN SEZON, JAK NOWE - ODDAM.

We wrześniu zacząłem lekko "podpalać" starymi stemplami, z ogrodzenia.
Październik minął na paleniu stempli, ścinków z ławeczki i innych pierdółek.
Listopad to podłoga sąsiada.

A tu wciąż nie ma zimy.
Czekam na nią. Na śnieg. Będzie cieplej.


Ale śnieg się nie pali .

Kiedyś ludzie zbierali do palenia szyszki w lesie .

Jeżeli będziesz zimował tam sam możesz skoncentrować się na ogrzewaniu tylko pomieszczeń potrzebnych do życia.

Uszczelnij co się da ale nie zapominaj o wentylacji .

Przegrody z folii dają dobre efekty .

Szukaj po sąsiednich budowach jakiś odpadów budowlanych .

Wiadomo ze budując pod dach chatka wyciąga całą kasę .
Możemy złożyć się na opał dla Ciebie oddasz jak będziesz mógł . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ale śnieg się nie pali .

Kiedyś ludzie zbierali do palenia szyszki w lesie .

Jeżeli będziesz zimował tam sam możesz skoncentrować się na ogrzewaniu tylko pomieszczeń potrzebnych do życia.

Uszczelnij co się da ale nie zapominaj o wentylacji .

Przegrody z folii dają dobre efekty .

Szukaj po sąsiednich budowach jakiś odpadów budowlanych .

Wiadomo ze budując pod dach chatka wyciąga całą kasę .
Możemy złożyć się na pał dla Ciebie oddasz jak będziesz mógł .



Animus, doceniam, dziękuję. Będę w kłopocie, zgłoszę się.
Szyszki - dobre na rozpałkę są.

Wspólniku, pozbierałem się błyskawicznie, powodzi nie będzie.

Moje przygotowania do zimy:
- ocieplone ściany
- ocieplony strop - 20cm styropianu.
Pomieszczeń nie wydzielę, bo u mnie dół to w sumie jedna otwarta przestrzeń. Brak drzwi wewnętrznych.

W stanie surowym AD2008 było tak, z miejscem na opał za kominem z jednej...



...i z drugiej strony:



Wentylacja - jest, pod kontrolą.
Dopływ powietrza do paleniska - jest, osobnym kanałem, co równierż widać na powyższym zdjęciu.
Link do komentarza
Cytat

...i z drugiej strony:



Wentylacja - jest, pod kontrolą.
Dopływ powietrza do paleniska - jest, osobnym kanałem, co równierż widać na powyższym zdjęciu.


to ta dupna rurrrrra??????????? icon_eek.gif
Edit
już widzę przy filarku w głębi pola - ok jest icon_smile.gif

i jeszcze o paleniu.
Ja - jak potrzebowałem ciepełka dla kafelkarza - a stał surowy wkład kominka - kupiłem 30 worków brykietu.
Spalało się toto niestety intensywnie - ale dawało ogromną ilość ciepła.
Nie jest drogie u wytwórcy regionalnego - sprawdź.
Skuteczne bardzo jeśli chcesz mieć jako taką temperaturkę icon_smile.gif Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Animus, doceniam, dziękuję. Będę w kłopocie, zgłoszę się.
Szyszki - dobre na rozpałkę są.

Wspólniku, pozbierałem się błyskawicznie, powodzi nie będzie.

Moje przygotowania do zimy:
- ocieplone ściany
- ocieplony strop - 20cm styropianu.
Pomieszczeń nie wydzielę, bo u mnie dół to w sumie jedna otwarta przestrzeń. Brak drzwi wewnętrznych.

W stanie surowym AD2008 było tak, z miejscem na opał za kominem z jednej...
...i z drugiej strony:
Wentylacja - jest, pod kontrolą.
Dopływ powietrza do paleniska - jest, osobnym kanałem, co równierż widać na powyższym zdjęciu.



Jak tyle miejsca chcesz ogrzewać to wjeżdżaj z tym całym drewnem opałowym do środka do budynku ułóż w stosy bardzo rzadko tak żeby jak najwięcej wysychało po całej chałupie.po jakimś czasie zorientujesz się że najbardziej suche będzie na wierzchu wszystkich sztapli będziesz zawsze podbierał do palenia z góry z nich.

Do pomieszczeń do ,których nie będziesz często zaglądał zabuduj folią .Robisz ramkę z deseczek z wyporkami w środku na całą szerokość i długość otworu naciągasz na nią folię wstawiasz w otwór przybijasz delikatnie 4 gwoździkami ramę zeby czubki gwoździ doszły do muru . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

to ta dupna rurrrrra??????????? icon_eek.gif
Edit
już widzę przy filarku w głębi pola - ok jest icon_smile.gif



Bobiczek,
to ta dupna rura jest pod kominek. Ta w głębi pola to kibel. Zresztą już jej tam nie ma, bo budując łazienkę zmieniłem układ.

Swoją drogą, Bobiczek, nadrobiłem ostatnio lekturę Twojej relacji wojny z demokratycznym państwem (link w stopce Bobiczka).
Jestem w nieustającym szoku, krew zalewa z poczucia niesprawiedliwości i bezkarności.

Animus,
to wszystko to jest super pomysł. Dzięki. Coś z tego wykorzystam.
Ciekawy patent z gwoździami.
Mam nadzieję, że demolki w chałupce nie będę musiał robić.
Narazie jest nieźle. Dom szczelny, nie wieje, ciepło nie ucieka zbyt szybko.

W sieni muszę założyć kotarkę, bo jak psy wołam do domu, to zimno z chałupy ucieka. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak się zastanawiam czy 5cm wylewki na podłogówkę wystarczy... A Ty już skończyłeś wylewki bo już nie pamiętam?



Pytanie - do czego ma wystarczyć. Żeby rurek nie pognieść?
5cm wylewki na podłogę to troszeczkę mało w świetle wytrzymałości, ale pewnie jak tyle zrobisz, to TEŻ będzie git, choć te 25mm nadbetonu to lekko mało.

Minimum to 4cm nadbetonu nad rurkami, czyli:
5mm pod rurkami (nie leżą na samym "dole")
+ 20mm rurki
+ 40mm nadbeton
----------------------
= 65mm

U mnie:
Mam 28cm miejsca na podłogę.
Zakładając że terakota wraz z klejem to 10mm, pozostaje 27cm.
20cm to grubość styropianu.
Pozostaje 7cm.
Będę musiał wyrównać podłogę pod styropian, jakim gipsem pewnie z 5mm.
I tak dochodzimy do 65mm.

Odi69, odpowiadając, choć już zasadniczo już Ci odpowiedziałem: nie, nie zrobiłem podłogi. Nie zdążyłem. W następnym sezonie zrobię.
Link do komentarza
ło jeżu - mam to całe przeczytać?

wiesz, ja wychodzę z założenia (albo chciałbym wychodzić), że im prościej tym lepiej, jakbym chciał się upierd..ć to wziąłbym łopatę i porył na ranczu, albo obejrzał Faraona (motyw jak gościu kopał łyżką kanał)

zupełnie nie rozumiem, po co ludzie lubią sobie komplikować życie, a raczej jego fragment związany z budową,
może dlatego, że to takie cudne, takie niepowtarzalne, dające pole do popisu i chwalenia się innym, co to się nie zrobiło (tu: w posadzce)

moim zdaniem b.dobrze, że robisz to styro, szybko i łatwo, bez zbędnego pie... się, jeżeli oczywiście ma być to "klasyczna" posadzka
a te pół centa wyrównywania to sobie odpuść, nie warte zachodu

en mi zjadło Edytowano przez Barbossa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Rzecz w tym, że spaliłem beton - chudziak - i mi się wykrusza po wierzchu. Robią się góry, doliny. Jak gdzie krzesło długo stoi, albo było rusztowanie warszawskie podczas tynkowania, to te dołki są. Ja wiem, że styropian się nie zapadnie, ale bo to ja wiem na pewno? A te dołki to bywa, że są głębokoś ci - jakby to porównać - jak prl-owskie spodki pod szlankę.

"zupełnie nie rozumiem, po co ludzie lubią sobie komplikować życie, a raczej jego fragment związany z budową,
może dlatego, że to takie cudne, takie niepowtarzalne, dające pole do popisu i chwalenia się innym, co to się nie zrobiło (tu: w posadzce)"

icon_smile.gif

Swoją drogą, ż..am już tą budową. Basta.

Zostało mi:
pokryć dach,
ocieplić dach,
zrobić podłogę parteru,
rzucić dechy na podłogę na poddaszu ,
i w d...e mam, kończę, więcej nie robię.
Ile można! Całe szczęście że bez kredytu, bo bym się powiesił.
Link do komentarza
Cytat

Swoją drogą, ż..am już tą budową. Basta.

Zostało mi:
pokryć dach,
ocieplić dach,
zrobić podłogę parteru,
rzucić dechy na podłogę na poddaszu ,
i w d...e mam, kończę, więcej nie robię.
Ile można! Całe szczęście że bez kredytu, bo bym się powiesił.


Tyż mam dosyć... tylko, że ja mam to w dodatku na kredyt... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Tyż mam dosyć... tylko, że ja mam to w dodatku na kredyt... icon_rolleyes.gif


He, he... to mnie pocieszyłaś.
A najlepsze jest to, że ludzie wolnych zawodów są wykluczeni społecznie.
Banki żądały ode mnie zaświadczeń dotyczących przyszłości.
Przyszłości!
Normalnie wróżki mi było trzeba.

edit: się powieliło Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
    • Tak tak wodę zbierać od razu bo jak będzie stała to wiadomo że żaden panel nie wytrzyma. Ja się jednak decyduje na panele.  
    • Prawda jest taka, że natychmiast po zalaniu trzeba brać za ścierki, ręczniki, czy też odkurzacz przemysłowy i zbierać wodę i maksymalnie wysuszać...
    • Wiem że jest opis ale co innego opis a co innego praktyka. Znajomy położył winyle w przedpokoju i się zdarły po niecalych 2 latach i też pisało że są niezniszczalne :-)   
    • No to masz przecież charakterystykę techniczną.   Panele podłogowe Dąb Wolta o klasie ścieralności AC5 wyróżniają się odpornością na stojącą wodę przez 24 godziny. Wygląd o strukturze synchronicznej, charakteryzuje się wyczuwalnym i widocznym układem słojów jak w prawdziwej desce. Zastosowanie v-fugi sprawia wrażenie osobnych desek i znakomicie odzwierciedla naturalną drewnianą podłogę. Dodatkową zaletą są krawędzie zaimpregnowane wodoodpornym lakierem chroniącym przed wnikaniem wody i zapobiegającym ich pęcznieniu. Do wykończenia górnej warstwy paneli została użyta technologia LLT anti scratch zapewniająca niezwykłą odporność na zużycie i mikrozarysowania, dzięki czemu stopień połysku lub matu, w zależności wykończenia pozostaje taki sam przez cały okres. Panele zostały pokryte specjalną warstwą antystatyczną zapobiegającą powstawaniu ładunków elektrycznych, odpowiedzialnych za elektryzowanie podłóg i tym samym gromadzenie kurzu. Podłogę z paneli Dąb Wolta można układać na powierzchni z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Gwarancja wodoodporności przez 24 godziny   3 Myślę, że spokojnie spełnią Twoje potrzeby.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...