Skocz do zawartości

Historia edycji

PeZet

PeZet

12 godzin temu, retrofood napisał:

Możesz znaleźć oznaczenia sterownika i pokazać gdzie jest podłączony?

Nie rozumiem o jakie oznaczenia Tobie chodzi i do czego miałby być podłączony?

Sterownik jest w innym pomieszczeniu niż rozdzielnica z bezpiecznikami i stycznikami.

Sterownik jest oddalony od rozdzielnicy o jakieś 5m

Sterownik stoi w pokoju obok kominka. Załączanie stycznika odbywa się przez optotriak i triak - czyli jest separacja galwaniczna między sterownikiem i obwodem stycznika.

Triak załącza obwód zasilania stycznika.

A stycznik jest w rozdzielnicy w innym pomieszczeniu.

 

Aha, stycznikiem załączam trzy fazy dla grzałki 3x2000W i neutralny chyba także załączam stycznikiem - nie pamiętam, ale tak coś mi się wydaje, że tak zrobiłem. Jeśli ma to znaczenie, to mogę zajrzeć....

Ach, przypomniało mi się, że też czytałem o zasilaniu mikrorpocesora i odszumianiu i stało jak byk, żeby dawać kondensatory, a ja ich nie dałem. Może więc po prostu tu jest pies pogrzebany: dać mały kondensator i dać duży kondensator. I już.

PeZet

PeZet

12 godzin temu, retrofood napisał:

Możesz znaleźć oznaczenia sterownika i pokazać gdzie jest podłączony?

Nie rozumiem o jakie oznaczenia Tobie chodzi i do czego miałby być podłączony?

Sterownik jest w innym pomieszczeniu niż rozdzielnica z bezpiecznikami i stycznikami.

Sterownik jest oddalony od rozdzielnicy o jakieś 5m

Sterownik stoi w pokoju obok kominka. Załączanie stycznika odbywa się przez optotriak i triak - czyli jest separacja galwaniczna między sterownikiem i obwodem stycznika.

Triak załącza obwód zasilania stycznika.

A stycznik jest w rozdzielnicy w innym pomieszczeniu.

 

Aha, stycznikiem załączam trzy fazy dla grzałki 3x2000W i neutralny chyba także załączam stycznikiem - nie pamiętam, ale tak coś mi się wydaje, że tak zrobiłem. Jeśli ma to znaczenie, to mogę zajrzeć....

Ach, przypomniało mi się, że też czytałem o zasilaniu mikrorpocesora i odszumianiu i stało jak byk, żeby dawać kondensatory, a ja ich nie dałem. Może więc po prostu tu jest pies pogrzebany. Daćmały kond i dac duży kond. I już.

×
×
  • Utwórz nowe...