Skocz do zawartości

Historia edycji

animus

animus

Dnia 7.05.2017 o 15:59, PeZet napisał:

Zdjęcia moich krawędzi wiatrowych. Kłopot jest, bo mam je obite papą. Pod papą są takie oto sytuacje, jak na poniższym ujęciu:

A poniżej - opapowana sytuacja z wystającymi poza krokiew deskami:
Sprawa kolejna to papa wchodząca do rynny. Pytanie moje brzmi, co z tym zrobić? Obcinać, nie obcinać? Montować pas podrynnowy z blachy czy może nie trzeba. bo jest ta papa? Wygląda to następująco:
I ostatnie zdjęcie, na którym widać i papę i krawędź wiatrową bardzo wysuniętą poza krokiew. Jak ten boczek obrobić?
gallery_23095_703_101316.jpg

Wyjąć łapką zbędne papiaki, obciąć nożem papę równo z krokwiami, deski wystające również uciąć pilarką , pomiędzy kontrłaty brzegowe i papę włożyć uszczelkę  (przykleić taśmy montażowe dwustronne piankowe do kontrłat przed montażem) .

Sama papa może być , dociąć ją do odpowiedniej długości .

Boczek z bardzo wysuniętymi  deskami można obciąć do ostatniej krokwi, lub dorobić skrajną ślepą  krokiew, która powinna opierać się na murłacie i wchodzić do środka połaci dachowej połowę długości wystającej na zewnątrz, ostatecznie robiąc podbitkę przybić pionowo grubszą deskę. 

animus

animus

Dnia 7.05.2017 o 15:59, PeZet napisał:

Zdjęcia moich krawędzi wiatrowych. Kłopot jest, bo mam je obite papą. Pod papą są takie oto sytuacje, jak na poniższym ujęciu:

A poniżej - opapowana sytuacja z wystającymi poza krokiew deskami:
Sprawa kolejna to papa wchodząca do rynny. Pytanie moje brzmi, co z tym zrobić? Obcinać, nie obcinać? Montować pas podrynnowy z blachy czy może nie trzeba. bo jest ta papa? Wygląda to następująco:
I ostatnie zdjęcie, na którym widać i papę i krawędź wiatrową bardzo wysuniętą poza krokiew. Jak ten boczek obrobić?
gallery_23095_703_101316.jpg

Wyjąć łapką zbędne papiaki, obciąć nożem papę równo z krokwiami, deski wystające pilarką również uciąć, pomiędzy kontrłaty brzegowe i papę włożyć uszczelkę  (przykleić taśmy montażowe dwustronne piankowe do kontrłat przed montażem) .

Sama papa może być , dociąć ją do odpowiedniej długości .

Boczek z bardzo wysuniętymi  deskami można obciąć do ostatniej krokwi, lub dorobić skrajną ślepą  krokiew, która powinna opierać się na murłacie i wchodzić do środka połaci dachowej połowę długości wystającej na zewnątrz, ostatecznie robiąc podbitkę przybić pionowo grubszą deskę. 

×
×
  • Utwórz nowe...