Skocz do zawartości

Rozbudowa domu sąsiada w granicy działki


Sławek68

Recommended Posts

Sąsiad podwyższa sobie dach z płaskiego na tradycyjny o pochyleniu 35 stopni.
Po uzgodnieniu na planie tak aby dach nie wystawał nad moją działkę czyli równo z murem oraz brak ocieplenia ściany domu sąsiada od strony mojej działki wyraziłem zgodę.

Teraz sąsiad wypuścił łaty dachu na 25 do 30 cm poza obrys ściany.
Na zwróconą przeze mnie uwagę, że tego nie ma w planie zostałem obrzucony "błotem".

Jak to wygląda od strony prawnej?
Link do komentarza
Na zminę konstrukcji dachu potrzebne jest pozwolenie na budowę wydane na podstawie projektu architektonicznego. Jeśli stan faktyczny odbiega od projektu, to inspektor nadzoru budowlanego powinien wstrzymać prace do czasu uzyskania nowego pozwolenia na te roboty. "Wejście" z dachem w obrys sąsiedniej posesji wymaga uzyskania zgody od jej właściciela i może Pan zablokować takie rozwiązanie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Bezwzględnie należy zawiadomić organ nadzoru budowlanego, który powinien przeprowadzić kontrole
Jak chodzi o wysunięcie konstrukcji dachu na działkę pytającego to nie jest to dopuszczalne?
Inwestor otrzymał zgodę na budowę domu w granicy wraz z zastrzeżeniami, co do budowy.
Nie uzyskał w żadnym wypadku zgody na wejście w teren i prowadzenie prac na działce sąsiada.
W przedmiotowym zakresie jest to samowola budowlana
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...