Skocz do zawartości

kredyty


Recommended Posts

  • 6 miesiące temu...
Cytat

a czy ktos sie orientuje jak jest z kredytem ,czy mozna wziasc jeden kredyt na zakup dzialki i budowe domu?




oczywiście jest taka możliwość ale bank może zarządać od ciebie dodatkowego zabezpieczenia, pytanie też jaki planujesz wkład własny bo biorąc kredyt musicie się liczyć z tym że jeśli nawet bank udzieli kredytu na 100% wartości nieruchomości to będzie to droższy kredyt niestety. w razie pytań jestem bankowcem jakby co:)
Link do komentarza
Cytat

Co może byc wkładem własnym? akt własności działki (umowa kupna) ? koszt projektu? Koszt podłączenia mediów? Oczywiście wszystko na fv.




A więc wkładem własnym może być między innymi:
- nieruchomość czyli na przykład działka na której chcemy budować czy lokal mieszkaniowy do sprzedaży
- udziały w funduszach inwestycyjnych
- środki poniesione na inwestycję czyli na przykłąd dotychczas wykonane prace i materiały wbudowane oraz pozostałe do wbudowania
- włąty dokonane na rzecz dewelopera, spółdzielnie mieszkaniowe, wykonawców
- nieudokumentowana gotówka

czyli odpowiadając na pytanie to co napisałeś/łaś to generalnie powinno być akceptowalne jako wkład własny:)

Cytat

W sumie świetnie się złożyło.
Nie zapomnę o Tobie fasolko1982 na wiosnę, gdy być może będę potrzebował fachowej porady icon_smile.gif




Nie ma problemu, te tematy mnie kręcą, a sprzedawcą nie jestem więc namawiać na jakiś konkretny bank nie będę bo nie napędzam sobie sprzedaży więc można na mnie liczyćicon_smile.gif))
Link do komentarza
Cytat

normalnie.
Wyciągasz skarpetkę, pokazujesz zawartość, chowasz z powrotem do reklamówki - i już
PS:
w domu oczywiście do zamrażarki w kuper kurczaka -icon_smile.gif sie chowa.
skarpetkę i zawartość...............




no na przykład masz te oszczędności w tzw skarpecie a nieudokumentowana to znaczy że nie musisz do banku przedstawiać dowodu na to że masz te pieniądze ale haczyk jest taki że nie może być tego więcej niż trzykrotność miesięcznych dochód netto wnioskodawcy
Link do komentarza
dzięki za uszczegółowienie.

A jak jest z zabezpieczeniem? Czy zabezpieczeniem może być działka budowlana? Ale jeśli wartość ziemi jest mniejsza od wartości kredytu?

Oraz jak podchodzi bank do takiej rzeczy. Inwestor jest osoba prywatna , mniejsza cześć przyszłej budowli będzie wykorzystywana do działalności gospodarczej? Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

dzięki za uszczegółowienie.

A jak jest z zabezpieczeniem? Czy zabezpieczeniem może być działka budowlana? Ale jeśli wartość ziemi jest mniejsza od wartości kredytu?

Oraz jak podchodzi bank do takiej rzeczy. Inwestor jest osoba prywatna , mniejsza cześć przyszłej budowli będzie wykorzystywana do działalności gospodarczej?




rozumiem że dotyczy zabezpieczenia kredytu na budowę domu.jeśli tak to wiadomo że działka ma mniejszą wartość niż kredyt na budowę, ale przyjmuje się jako wartość do zabezpieczenia końcową wartość inwestycji czyli działka plus wybudowany dom, który jest przedmiotem kredytowania. tą wartość ustala przed naszym podjeciem decyzji tzn banku rzeczoznawca majątkowy w operacie szacunkowym i my na tej podstawie ustalamy wartość zabezpieczenia.
Co do drugiej części pytania to jest taka możliwość ale przynajmniej u mnie w banku nie może być to więcej niż 30% powierzchni całkowicej budynku chyba że przedmiotem zabezpieczenia będzie inna nieruchomość i wtedy do 50%.
Link do komentarza

Witam-fasolka 1982.Jestem emigrantem(europejskim),mam skredytowane mieszkanie ktore splacam(w Europie),jestem tu legalnie i mam stala prace,buduje dom w Polsce za gotowke(pozostalosci z wyplaty oraz sprzedaz kilku nieruchomosci wczesniej zakupionych u nas w kraju)czy jest taka mozliwosc aby bank w Polsce udzielil mi kredytu na zakup innej nieruchomosci(ziemia rolna lub stare hale magazynowe) na podstawie papierow z pracy w kraju w Europie.Jesli to zbyt zagmatwane to przepraszam nie bylo pytania...Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam-fasolka 1982.Jestem emigrantem(europejskim),mam skredytowane mieszkanie ktore splacam(w Europie),jestem tu legalnie i mam stala prace,buduje dom w Polsce za gotowke(pozostalosci z wyplaty oraz sprzedaz kilku nieruchomosci wczesniej zakupionych u nas w kraju)czy jest taka mozliwosc aby bank w Polsce udzielil mi kredytu na zakup innej nieruchomosci(ziemia rolna lub stare hale magazynowe) na podstawie papierow z pracy w kraju w Europie.Jesli to zbyt zagmatwane to przepraszam nie bylo pytania...Pozdrawiam




Hmmm no powiem ci że dosyć ciężki temat i nie chciałabym cię wprowadzać w błąd dlatego też polecam podejść do jakiegoś doradcy bankowego i po prostu wyłożyć temat:))
Przykro mi że nie pomogłam
Link do komentarza
Takich kredytów akurat nie udzielałam ale znalazłam dla ciebie fajną stronkę do poczytania, sama z ciekawości poczytałam bo jestem w podobnej sytuacji i dla mnie ten kredyt też byłby opłacalny ale z tego co wyczytałam to raczej nie można tak zrobić.
http://www.rodzinanaswoim.net.pl/program-r...a-na-swoim.html

Cytat

Takich kredytów akurat nie udzielałam ale znalazłam dla ciebie fajną stronkę do poczytania, sama z ciekawości poczytałam bo jestem w podobnej sytuacji i dla mnie ten kredyt też byłby opłacalny ale z tego co wyczytałam to raczej nie można tak zrobić.
http://www.rodzinanaswoim.net.pl/program-r...a-na-swoim.html




podam ci jeszcze link na naszym forum, też się toczy dyskusja:)
https://forum.budujemydom.pl/kredyt-rodzina...woim-t6940.html
Link do komentarza
Cytat

Tak myslalem,ze to nie jest taka prosta sprawa(tak sobie mysle ze ciezko bedzie-zwlaszcza w dobie kryzysu).
Mimo wszystko bardzo dziekuje za odpowiedz...Pozdrawiam




Kryzys tu nie ma nic do rzeczy w sumie bo banki trochę rozluźniły swoją politykę kredytową, a poza tym jak trafisz na dobrego doradcę to on na pewno coś wykombinuje:)
Życzę powodzenia:))
Link do komentarza
Podobnie jak wy chciałem zrobić icon_smile.gif
Doradca z mbanku - powiedział mi że biorę kota za ogon icon_smile.gif
Zresztą najbardziej kompetentny był - 40 minut rozmowy icon_smile.gif

Pozostałe 30 banków.. o kant potłuc - równie dobrze mogli by przysłać arkusz w excelu do wypełnienia - sam bym sobie ocenił moją zdolność kredytową icon_smile.gif. A dałem zapytanie tylko na stronę expander.pl - efekt tego jest taki, że nie odbieram juz telefonów z nieznanymi nr. telefonów. Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Doradca z mbanku - powiedział mi że biorę kota za ogon icon_smile.gif


Zanim kota złapiesz za ogon musisz go oswoić. Swojego kota złapałbym bez problemu icon_biggrin.gif

Jeśli chodzi o doświadczenie z doradcami, to mam o nich jak najlepszą opinię. I to bez względu na to, z którego byli banku.
Fakt, że trzeba się przygotować. Przed wizytą przetrzepałem w google wszystkie porównywarki, rankingi i część rad z forów tematycznych. Później odwiedziny w siedzibach czołówych banków z rankingu i z kartki zadawałem konkretne pytania dotyczące WSZYSTKICH opłat i warunków (nawet tych ukrytych). Na koniec prosiłem o symulacje - wszędzie ta sama kwota i ten sam okres spłaty w opcjach PLN i waluty obce.
Link do komentarza
Cytat

Zanim kota złapiesz za ogon musisz go oswoić. Swojego kota złapałbym bez problemu icon_biggrin.gif

Jeśli chodzi o doświadczenie z doradcami, to mam o nich jak najlepszą opinię. I to bez względu na to, z którego byli banku.
Fakt, że trzeba się przygotować. Przed wizytą przetrzepałem w google wszystkie porównywarki, rankingi i część rad z forów tematycznych. Później odwiedziny w siedzibach czołówych banków z rankingu i z kartki zadawałem konkretne pytania dotyczące WSZYSTKICH opłat i warunków (nawet tych ukrytych). Na koniec prosiłem o symulacje - wszędzie ta sama kwota i ten sam okres spłaty w opcjach PLN i waluty obce.



I to jest dobre podejście do tematu, bo doradca też człowiek i sama faktycznie spotkałam się z takimi którzy chyba minęli się z innym powołaniem bo doradztwo nim nie było:))Niestety klient przed rozmową z bankiem musi przyswoić sobie chociaż minimalną wiedzę żeby wiedzieć co ten doradca do niego mówi:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...