Skocz do zawartości

Domek murowany na fundamecie obrys 400x600 cm


Recommended Posts

Witam wszystkich!
Jestem tu nowy... Chcę wykonać przeróbkę dachu płaskiego na dach dwu-spadowy z użytkowym poddaszem. Strop z belek drewnianych. Wymiary domku to 6000x4000 grubość ścian to 160mm.
Moje pytania:
Czy niezbędne jest wylanie wieńca z betonu i stali zbrojonej pod drewniany strop?
Czy taki sam wieniec musi być na końcu ściany kolankowej wys.ok 1000mm ?
Jak najprościej taki wieniec wykonać ?

Stan obecny przed przeróbką w załączonym obrazku

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich!
Jestem tu nowy... Chcę wykonać przeróbkę dachu płaskiego na dach dwu-spadowy z użytkowym poddaszem. Strop z belek drewnianych. Wymiary domku to 6000x4000 grubość ścian to 160mm.
Moje pytania:
Czy niezbędne jest wylanie wieńca z betonu i stali zbrojonej pod drewniany strop?
Czy taki sam wieniec musi być na końcu ściany kolankowej wys.ok 1000mm ?
Jak najprościej taki wieniec wykonać ?

Stan obecny przed przeróbką w załączonym obrazku




Przecież odpowiedzi na swoje pytania będziesz miał w projekcie technicznym, który musisz mieć jako załącznik do wystąpienia o pozwolenie na budowę.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich!
Jestem tu nowy... Chcę wykonać przeróbkę dachu płaskiego na dach dwu-spadowy z użytkowym poddaszem. Strop z belek drewnianych. Wymiary domku to 6000x4000 grubość ścian to 160mm.
Moje pytania:
Czy niezbędne jest wylanie wieńca z betonu i stali zbrojonej pod drewniany strop?
Czy taki sam wieniec musi być na końcu ściany kolankowej wys.ok 1000mm ?
Jak najprościej taki wieniec wykonać ?

Stan obecny przed przeróbką w załączonym obrazku



Mi się wierzyć nie chce, że taki temat ktoś założył. Mniej więcej tak jakby ktoś napisał, chciałbym malucha przerobić na mały autobus dla siedmiu osób i czy sądzicie, że dwa ostatnie miejsca powinny mieć pasy bezpieczeństwa?
Dobra rada - zwróć się do konstruktora, on Ci opowie co do jest rozpór z dachu i jakie siły będą działały na Twój nowy domek.
Link do komentarza
Ten domek z rys fizycznie stoi już na działce ROD (tam nie trzeba mieć zezwoleń ani profesjonalnie wykonanych projektów) . Teraz czeka go przebudowa. Zakładając ten temat na TYM FORUM myślałem że otrzymam odpowiedź od praktyka, który nie jedno takie poddasze zbudował. Fundament jest 50cm więc dodatkowe obciążenie w postaci nowego dachu w/g mnie powinien wytrzymać. Domki drewniane o podobnych gabarytach nie mają wieńców a stoją i mają się dobrze.
Oczekuję od fachowca budowlańca odpowiedzi. Czy mają to być 2-wieńce czy jeden. .A może wybrałem niewłaściwe forum....
Link do komentarza
Cytat

Ten domek z rys fizycznie stoi już na działce ROD (tam nie trzeba mieć zezwoleń ani profesjonalnie wykonanych projektów) . Teraz czeka go przebudowa. Zakładając ten temat na TYM FORUM myślałem że otrzymam odpowiedź od praktyka, który nie jedno takie poddasze zbudował. Fundament jest 50cm więc dodatkowe obciążenie w postaci nowego dachu w/g mnie powinien wytrzymać. Domki drewniane o podobnych gabarytach nie mają wieńców a stoją i mają się dobrze.



Nie mówię abyś robił projekt. Jakikolwiek konstruktor uświadomi tylko zagrożenia błędnego wykonania niektórych elemntów, doradzi jak zwieńczyć ściankę kolankową i tyle. Praktyk na drugim miejscu. Miałem wrażenie że chcesz to zrobić w domu mieszkalnym, stąd moje zdumienie. Nie przeszkadzam zatem.
Link do komentarza
Przejeżdżam codziennie obok ogródków i mam okazję przyjrzeć się im także w trakcie budowy. Domki mają albo nie mają wieńca. Większość z działkowiczów stara się po prostu wybudować swoje domeczki jak najprościej. I nie muszą mieć projektów, chyba, że inaczej stanowi regulamin POD.

Ale pooglądaj sobie tą stronę: http://www.mitek.pl/stropydrewniane.pdf
Ja na rys nr 4 wcale nie widzę wieńca a rozpiętość stropu znaczna.
Kieruj się zdrowym rozsądkiem oraz myślą o swoim i rodziny bezpieczeństwie.
Wieniec wydaje się trudny do zrobienia, a wcale tak nie jest. Trochę desek, parę gwoździ, betonu i zbrojenia, które kupisz nawet w Castoramie.
Niestety najprostsze U i L kształtki do wieńców, które upraszczają ich wykonanie, mają wielkości od 24cm. Jedyne mniejsze, które znalazłem to:
http://www.kb-blok.cz/pl/produkty/ksztaltk...-wiencowe.shtml

Pooglądaj sobie też łączniki ciesielskie:
http://www.multigrip.pl/okucia_do_drewna/index.htm
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...