Skocz do zawartości

Budowa płyty fundamentowej rozpoczęta


Recommended Posts

Cytat

Stała się tragedia co to może być i od czego się to stało




Z załączonych zdjęć wynika, że drewno nigdy nie było impregnowane, przy okazji musiało być mokre podczas montażu, a po przykryciu folią wilgoć została zatrzymana. Warto przyjrzeć się całej konstrukcji domu, a szczgólnie elementom konstrukcyjnym, które w takiej sytuacji moga także ulec siniźnie. Firma budująca dom powinna w takiej sytuacji zareagować bardzo szybko i konkretnie. Zająć się drewnem i WILGOCIĄ W DOMU.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam Państwa
Od kilku lat wykonuje płyty dlatego też chciałbym Państwu zobrazować liczne błędy uwidocznione na zdjęciach

Żle wykonana podbudowa - tz po zdjęciu warstwy humus strukturę podłożą należy wzmocnić najlepiej zastosować kamień rzeczny o uziarnieniu 30-60 mm + piasek / minimalna zawartość kamienia to 40%/
Warstwa wyrównująca to chudy beton , można zastosować na podbudowę kamień po hutniczy lub inny materiał kamień nie stosować kamieni dolomitowych , coraz częściej stosuję się po wykonaniu podbudowy geowłókninę itp

Takie rozwiązanie wzmacnia strukturę podłoża oraz zabezpiecza warstwy izolacyjne przed możliwością uszkodzenia przed gryzoniami

Na zdjęciach już gotowej płyty widać ręczne zacieranie betonu , przy płytach konieczne jest zastosowanie listwy wibracyjnej w celu osiągnięcia odpowiedniego stopnia zagęszczenia betonu - inne rozwiązanie jest NIE DOPUSZCZALNE, wieńce należny dodatkowo wibrować wibratorem wgłębnym sama listwa zagęszcza beton max do 20 cm
Żle wykonane zbrojenie - pod sianami nośnymi wysokość płyty to min 25 cm szerokość 25 cm zbrojenie 4*12
Min grubość płyt to 10-12 cm mam na myśli grubość betonu

Termoizolacja na całej powierzchni płyty należy jako pierwszą warstwę izolacyjną ułożyć min 50 mm XPS a nie EPS 100 kolejne warstwy izolacyjne jak najbardziej mogą byc wykonane z EPS 100

EPS 100 nie można układać pod pod wieńcami - tak więc wieniec / pod ścianami zew oraz ścianami nośnymi MUSI BYĆ ułożony bezpośrednio na XPS

W przepadku wykonywania płyt na szkodach górniczych, gruntach niestabilnych np zalegające torfy , warstwy organiczne stosować podwójne zbrojenie krzyżowe stal 10 mm siatka 20 *20 grubośc płyty min 20 cm
W przypadku zalegania torfów itp w zależności od głębokości na jakiej one zalegają czasami należny wykonać częściową lub całkowita wymianę gruntu

w przypadku pytań proszę o email inz.kslaga@interia.pl




Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

kolejny dzień jeszcze stal fi 8 1400m 2048 zł rórki do ogrzewania to moja robota



Boki tylko ze stryropianu były robione i pociągniete klejem ?

Cytat

płyta zalana a to efekt poszło 3 gruchy po 9m +pompa ale pogoda fatalna co chwile padało
za robotę zapłaciłem 5.7 tys zł

na następne zdjęcia nie mogłem wstawić brak miejsca

Użyta przestrzeń dostępna dla załączników 97.2MB z 97.66MB



Po co oni te rowki robili (robotnicy) w płycie po wylaniu ?

Cytat

Witam Państwa
Od kilku lat wykonuje płyty dlatego też chciałbym Państwu zobrazować liczne błędy uwidocznione na zdjęciach

......
w przypadku pytań proszę o email inz.kslaga@interia.pl



Czy jest gdzieś instrukcja "płyta - krok po kroku" ?
Może napisałbyś taki materiał ?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
zamiarem było wybudowanie domu ciepłego w tym domu są dwa ogrzewania grzejniki i i podłogówka w płycie fundamętowej najpierw było uruchomione ogrzewanie grzejnikowe piec 65stopni a w domu sałna 35stopni szybko kupiłem danfosy danfosy na drugi zakres piec ustawiłem na 30% mocy pomogło w salonie i w pokojach 24 stopni i wrescie zaczołem włanczać podłogowkę po jednym opkoju dziennie i wyłanczanie grzejnikow po całkowitym włączeniu podłogówki i wyłonczeniu grzejnikow zostały tylko dwa garaż i kotłownia danfosy nz1 temperatura na zasilanu zaworu mieszającego 40 stopni a w domu upał no to zmiejszałem temperature zasilanu zaworu mieszającego na 24 stopni a wdomu 22.8stopni a na dworzu -5 czy podłogówkę idzie jakos wiłonczyć na sterowniku piec Ekologiczny, niskotemperaturowy kocioł c.o. na ekogroszek z podajnikiem typ EKO-GT KWP) 17 kw http://www.galmet.com.pl/cms/php/strona.php3?cms=cms_galme zawur mieszający Seria VRG 131 + siłownik Seria Ara 600 http://www.esbe.pl/ +Moduł sterujący zaworem trójdrogowym Expert 3D.
http://www.elster.w.com.pl/?expert,24 jak to wszysto zegrać e jedną całość aby działało dom ocieplony 15+5kżyrzowo wata+ 10styropian sofit 20 waty kubatura grzewcz 104metea kwadratowego
łazienke prawie skonczona

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...