Skocz do zawartości

20 cm na posadzkę - grubość warstw


Recommended Posts

Witam
Mam 20 cm na posadzkę, czy taka grubość jak poniżej będzie ok?
- papa termozgrzewalna 3-4 mm
- styropian dwie warstwy na mijanego 4 i 8 cm, a może 5 i 5?
- wylewka 6 - 7 cm (pod częścią podłogówka)
- podłoga panele, gres ok 1 - 1,5 cm?

Na pierwszej warstwie styropianu chce ułożyć instalacje wodne. Foli na papie nie liczę - 0,3 mm jest do pominięcia

Jeszcze jedno, czy ostatnią warstwę styropianu tam gdzie nie będzie podgłówki daje się jeszcze raz folię? Czemu to służy?
Link do komentarza
Cytat

... czy ostatnią warstwę styropianu tam gdzie nie będzie podgłówki daje się jeszcze raz folię? Czemu to służy?


są teoretycy którzy twierdzą, ze
- jastrych sie kurczy i rozszerza /coś a'la stal/
- jesli sie kurczy i rozszerza - to "jeździ" po styropianie
- jesli porusza się - to lepiej mu będzie to jakoś "umilić" /wygładzić i wymościć/
i stąd ta folia ...

ja rozumuję tak
- foli na styropian nie dawałem
- mieszkam juz kilka lat i nie zauważyłem skurczów i "jazd - ślizgów" posadzek i zadnych skutków ubocznych tego, ze nie połozyłem folii na styropian
- to czy jastrychowi slizga sie /o ile wogóle ktoś zauwazył to slizganie/ łatwiej czy trudniej - guzik mnie obchodzi
nie dbam o takie "wygody" i "umilanie"
- nawet gdybym miał posadzke ze stali /stal jak wiadomo kurczy sie na mrozie, a w cieple rozszerza/ tez nie dałbym folii na styropian dlatego, ze w pomieszczeniu jest temperatura w miare stała a styropian jest podatny na deformacje

p.s.
dylatacje posadzki od scian robi sie z cienkiego styropianu/ pianki/ i zadnych folii sie nie daje dodatkowo !
bo i po co ? icon_confused.gif
Link do komentarza
- papa termozgrzewalna - OK

- styropian jak najbardziej "na mijanego" musi być min. 10 cm

- folia między styropianem a wylewką - nie ma potrzeby

- w strefie gdzie ma być ogrzewanie podłogowe zazwyczaj montuje się specjalny ekran z foli aluminiowej który powoduje że ciepło "odbijane" jest do góry - do pomieszczenia - należy uwzględnić to w całej dostępnej grubości - Pytający dysponuje 20 cm!

- ważne jest aby wylewka w strefie z ogrzewaniem podłogowym była "odcięta" od wylewki bez ogrzewania - ze względu na różnice w skurczu obydwu wylewek.

- pozostały system OK (pamiętajmy o folii przeciw wilgoci oraz piance wyrównującej podłoże - dodatkowe 3 - 4 mm)

- jeśli w strefie z ogrzewaniem podłogowym w grę wchodzi również podłoga drewniana to - kleimy do podłoża.

- ważne aby podłoga drewniana w strefie z ogrzewaniem była oddzielona przerwą dylatacyjną od podłogi w strefie nie ogrzewanej

Product Manager
Wojciech Warchoła
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...