Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jastrych suchy do podłogówki


Recommended Posts

Cytat

...rurki grzewcze umieszcza się w rowkach płyt polistyrenowych lub bezpośrednio mocuje do podłoża. Do wypełnienia przestrzeni między poprowadzoną instalacją używa się podsypki. Jednak musi być ona nadsypana mniej więcej 10 mm ponad górna krawędź elementów instalacji.


Czyli z tego wynika że jastrych suchy do podłogówki się nie nadaje. Co za różnica czy będę miał 3 cm podsypki, czy wylewkę.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Czyli z tego wynika że jastrych suchy do podłogówki się nie nadaje. Co za różnica czy będę miał 3 cm podsypki, czy wylewkę.
Raczej "Suchy jastrych nie nadaje się do moich potrzeb"
Ogólnie z powyższych linków podanych przez Super B wynika, że suchy jastrych nadaje się do podłogówki, jeśli producent elementów ogrzewania dopuszcza stosowanie go do suchych jastrychów icon_wink.gif
Popatrz jeszcze na ten link, strona 24 i 25 rysunek 3:
http://www.xella.pl/html/pol/pl/VA_Estrich-Elemente_PL_p.pdf

Może coś podobnego? Nad rurkami jest tylko posadzka.

Myślałem, ze może napiszą coś więcej icon_confused.gif??: http://www.xella.pl/downloads/pol/product/...m-FERMACELL.pdf
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
System suchej zabudowy UPONOR wiąże się ze specjalną matą systemową ze styropianu o grubości 2,5 cm, jako baza na stabilnym podłożu. Płyty styropianowe mają wyżłobione rowki, w które wkłada się specjalnie wyprofilowane blachy aluminiowe o tym samym profili. W rowek blach układa się pętle ogrzewania podłogowego z rury fi 14 mm- to jest cały system. Tak ułożona konstrukcja daje jednolitą płaszczyznę o wys. 2,5 cm jak na zdjęciu. Blacha rozgrzewa się do temp rury i wielokrotnie zwiększa wydajność cieplną. Na to układa się folię przeciwwilgociową i tzw. suchą wylewkę w formie płyt o różnych wymiarach i grubościach najczęściej 18-25 mm, łączonych na ?pióro wpust?, docinanych do wymiarów pomieszczenia.

Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwestia technologii ułożenia suchego jastrychu na instalacji ogrzewania podłogowego lezy po stronie dostawcy takiej technologii. Z tego co się orientowałem, np. firma KANUF zaleca wykonanie tzw. podsypki wyrównującej pod tzw. płyty, na rury wykłada się folię PE a następnie wykonuje podsypkę. Podsypka ma na celu wyrównanie powierzchni oraz zmniejszenie hałasów związanych z ruchami rur w styropianie (ocieranie się rur o płyty g-w). Płyty, w zależności od technologi łączy poprzez klejenie na tzw. zakładkach.

Takich technologi jest kilka w zależności od producentów takich płyt - polecam skonsultować temat z firmą KNAUF.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pod posadzkami jastrychowymi z suchego gipsu bardzo dobrze sprawdza się elektryczne ogrzewanie podłogowe, zarówno przewody jak i maty grzejne.

Montaż takiego ogrzewania jest o wiele prostszy niż ogrzewania wodnego, ponieważ przewody lub maty grzejne po ułożeniu zasypuje się podsypką wyrównującą a mieszczą się one znakomicie w jej standardowej grubości.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 lata temu...
Cytat

(...) jastrych suchy do podłogówki się nie nadaje. Co za różnica czy będę miał 3 cm podsypki, czy wylewkęJest dokładnie odwrotnie icon_smile.gif
Suchy jastrych świetnie się sprawdzi przy ogrzewaniu podłogowym.
Największymi zaletami gotowego rozwiązania jest jego niewielka waga (jest czterokrotnie lżejszy od wylewki na mokro) oraz bardzo szybki i prosty montaż.
Elementy jastrychowe fermacell nie potrzebują także specjalnego okresu schnięcia (co jest wymagane w przypadku tradycyjnych jastrychów) i nadają się do wykańczania już dobę po ułożeniu. Suchy jastrych można zakupić w sklepie, załadować na samochód i za chwilę samemu ułożyć. Jeżeli podłoga jest równa to nie ma w ogóle potrzeby stosowania podsypki wyrównującej.
Tak więc ogrzewanie podłogowe możemy jak najbardziej stosować w połączeniu z elementami jastrychowymi.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jak zrobić suchy jastrych (z płyt g-w) na ogrzewaniu podłogowym.
Chodzi mi o to co ma być przy rurach?Ogrzewanie podłogowe, w połączeniu z suchym jastrychem, można wykonać dwiema prostymi metodami:
1) Wężownice układa się w elemencie ze styropianu z gotowymi frezami. W zależności od producenta występują różne grubości elementów styropianowych. Po ułożeniu rur nakładane są arkusze blachy lub folii w celu równomiernego rozprowadzenia ciepła do góry na całej powierzchni podłogówki. Na wierzch układane są gotowe elementy jastrychowe fermacell o grubości 25 mm.

2) Najtańsze jednak rozwiązanie oparte jest na płycie fermacell o grubości 18 mm. W płycie wyfrezowane są kanały, w które wkładane są wężownice. Następnie całość jest zaszpachlowana masą szpachlową lub przykryta płytą fermacell o grubości 10 mm.

W obu przypadkach, jeżeli jest równe i pełne podłoże, pod wężownicami nie trzeba stosować podsypki. Suchy jastrych to trwała, wygodna i ciepła powierzchnia pod stopami.

DSC01446.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dokładnie, w tej chwili jest loteria, może to wszystko ebnąć z dnia na dzień, tak jak z dnia na dzień wszystko poszybowało do góry. 1kg świeżych malin 90zł/kg tak na marginesie. Ja mieszkam 25km od granicy Krakowa i tu już podobno są ceny 17tys za 1ar. Jak nie wyjdą jakieś cuda, o których pisze[mention=20489]animus[/mention] w 150tys z remontem powinieneś się zmieścić. Liczę dach, ocieplenie, ogrzewanie w całości, okna i drzwi. Nie liczę środka, bo ceny za robocizne są też różne od 60zł do 100zł za 1m2 np suchych tynków. Bierz jeszcze pod uwagę program czyste powietrze, do 53tys mógłbyś otrzymać dofinansowania. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
  • Teraz ceny zaszalały i jest wysokie ryzyko cokolwiek  kupować/sprzedawać,  jak pęknie bańka mieszkaniowa można albo zostać bez kasy na zakup po sprzedaży mieszkania, albo dobrze zarobić.
  • Remonty nieraz wychodzą drogo, wszystko zależy w jakim stanie jest dom, ten kto ogląda musi się znać na budownictwie, zdążyło mi się już dla kogoś zacząć remontować i rozbieraliśmy najpierw dach. stropy, potem ściany i zostały tylko fundamenty i na nich wylewałem nowe lawy, tak z domu niewiele zostało, krokwie nie nadawały się na   wbudowanie., Z używki z domu postawiłem tylko budyneczek gospodarczy i to dobrego materiału ledwo starczyło, okazało się też,  że trzeba wiercić nową studnię bo stara nie nadążała z wodą, tak to czasami wychodzi.  Domu używki nie jesteś już w stanie tak ocieplić jak nowo postawionego, w dodatku nie zmienisz już usytuowanego domu względem stron świata, oraz potrzebny większy remont żeby wewnątrz przestawiać przegrody, otwory okienne często są zbyt małe, instalacje z przyłączami prawdopodobnie do wymiany, elektryczna przeważnie zawsze, kanalizacyjna przy remoncie bardzo często zostaje szczątkowa, woda i centralne praktycznie w całości do wycięcia, kominy i ściany nośne wymuszają podział budynku, czasami trafi się działka zalewowa- deszcz/ulewy,, albo rzeka, w ostateczności upierdliwe sąsiedztwo może się jeszcze trafić.
  • A w jakiej okolicy mieszkasz z ciekawości ? Chciałbym kupić jak najszybciej jakiś dom i nawet niech stoi 2 3 lata bo wiem że z roku na rok coraz droższe są nieruchomości
  • To jest nie do wiary, u mnie na wsi gruntu tej wielkości się nie kupi za te pieniądze. Z kolei dla większości ludzi taki dom ma wartość taką, że trzeba zapłacić za wywiezienie gruzu. Tu z kolei są wszystkie media i przynajmniej za tym nie trzeba chodzić. Tak naprawdę to jest dom w którym z dnia na dzień można zamieszkać . Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...