Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jastrych suchy do podłogówki


Recommended Posts

Cytat

...rurki grzewcze umieszcza się w rowkach płyt polistyrenowych lub bezpośrednio mocuje do podłoża. Do wypełnienia przestrzeni między poprowadzoną instalacją używa się podsypki. Jednak musi być ona nadsypana mniej więcej 10 mm ponad górna krawędź elementów instalacji.


Czyli z tego wynika że jastrych suchy do podłogówki się nie nadaje. Co za różnica czy będę miał 3 cm podsypki, czy wylewkę.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Czyli z tego wynika że jastrych suchy do podłogówki się nie nadaje. Co za różnica czy będę miał 3 cm podsypki, czy wylewkę.
Raczej "Suchy jastrych nie nadaje się do moich potrzeb"
Ogólnie z powyższych linków podanych przez Super B wynika, że suchy jastrych nadaje się do podłogówki, jeśli producent elementów ogrzewania dopuszcza stosowanie go do suchych jastrychów icon_wink.gif
Popatrz jeszcze na ten link, strona 24 i 25 rysunek 3:
http://www.xella.pl/html/pol/pl/VA_Estrich-Elemente_PL_p.pdf

Może coś podobnego? Nad rurkami jest tylko posadzka.

Myślałem, ze może napiszą coś więcej icon_confused.gif??: http://www.xella.pl/downloads/pol/product/...m-FERMACELL.pdf
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
System suchej zabudowy UPONOR wiąże się ze specjalną matą systemową ze styropianu o grubości 2,5 cm, jako baza na stabilnym podłożu. Płyty styropianowe mają wyżłobione rowki, w które wkłada się specjalnie wyprofilowane blachy aluminiowe o tym samym profili. W rowek blach układa się pętle ogrzewania podłogowego z rury fi 14 mm- to jest cały system. Tak ułożona konstrukcja daje jednolitą płaszczyznę o wys. 2,5 cm jak na zdjęciu. Blacha rozgrzewa się do temp rury i wielokrotnie zwiększa wydajność cieplną. Na to układa się folię przeciwwilgociową i tzw. suchą wylewkę w formie płyt o różnych wymiarach i grubościach najczęściej 18-25 mm, łączonych na ?pióro wpust?, docinanych do wymiarów pomieszczenia.

Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwestia technologii ułożenia suchego jastrychu na instalacji ogrzewania podłogowego lezy po stronie dostawcy takiej technologii. Z tego co się orientowałem, np. firma KANUF zaleca wykonanie tzw. podsypki wyrównującej pod tzw. płyty, na rury wykłada się folię PE a następnie wykonuje podsypkę. Podsypka ma na celu wyrównanie powierzchni oraz zmniejszenie hałasów związanych z ruchami rur w styropianie (ocieranie się rur o płyty g-w). Płyty, w zależności od technologi łączy poprzez klejenie na tzw. zakładkach.

Takich technologi jest kilka w zależności od producentów takich płyt - polecam skonsultować temat z firmą KNAUF.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pod posadzkami jastrychowymi z suchego gipsu bardzo dobrze sprawdza się elektryczne ogrzewanie podłogowe, zarówno przewody jak i maty grzejne.

Montaż takiego ogrzewania jest o wiele prostszy niż ogrzewania wodnego, ponieważ przewody lub maty grzejne po ułożeniu zasypuje się podsypką wyrównującą a mieszczą się one znakomicie w jej standardowej grubości.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 lata temu...
Cytat

(...) jastrych suchy do podłogówki się nie nadaje. Co za różnica czy będę miał 3 cm podsypki, czy wylewkęJest dokładnie odwrotnie icon_smile.gif
Suchy jastrych świetnie się sprawdzi przy ogrzewaniu podłogowym.
Największymi zaletami gotowego rozwiązania jest jego niewielka waga (jest czterokrotnie lżejszy od wylewki na mokro) oraz bardzo szybki i prosty montaż.
Elementy jastrychowe fermacell nie potrzebują także specjalnego okresu schnięcia (co jest wymagane w przypadku tradycyjnych jastrychów) i nadają się do wykańczania już dobę po ułożeniu. Suchy jastrych można zakupić w sklepie, załadować na samochód i za chwilę samemu ułożyć. Jeżeli podłoga jest równa to nie ma w ogóle potrzeby stosowania podsypki wyrównującej.
Tak więc ogrzewanie podłogowe możemy jak najbardziej stosować w połączeniu z elementami jastrychowymi.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jak zrobić suchy jastrych (z płyt g-w) na ogrzewaniu podłogowym.
Chodzi mi o to co ma być przy rurach?Ogrzewanie podłogowe, w połączeniu z suchym jastrychem, można wykonać dwiema prostymi metodami:
1) Wężownice układa się w elemencie ze styropianu z gotowymi frezami. W zależności od producenta występują różne grubości elementów styropianowych. Po ułożeniu rur nakładane są arkusze blachy lub folii w celu równomiernego rozprowadzenia ciepła do góry na całej powierzchni podłogówki. Na wierzch układane są gotowe elementy jastrychowe fermacell o grubości 25 mm.

2) Najtańsze jednak rozwiązanie oparte jest na płycie fermacell o grubości 18 mm. W płycie wyfrezowane są kanały, w które wkładane są wężownice. Następnie całość jest zaszpachlowana masą szpachlową lub przykryta płytą fermacell o grubości 10 mm.

W obu przypadkach, jeżeli jest równe i pełne podłoże, pod wężownicami nie trzeba stosować podsypki. Suchy jastrych to trwała, wygodna i ciepła powierzchnia pod stopami.

DSC01446.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Nie ma być wpuszczana w ziemię, a teren przed wykonaniem ogrodzenia winien być wyrównany. Jeśli chciałeś, by fachowcy robili za spychacze, trzeba było się z nimi umówić. Ja nie słyszałem, żeby w zakres wykonania płotu wchodziło również równanie terenu.   PS. A fachowców od ogrodzenia trzeba pilnować. Moja sąsiadka nie pilnowała, to jej "zjechali" z granicy działki prawie metr. Na jej stronę. Czyli moja działka się powiększyła. Wściekła jest za to na mnie, ale co ja winien? Mnie też nie było.  
  • Te obrzeża są tak delikatne, że wystarczy je puścić z 5 cm na ziemię i są w dwóch kawałkach. Nie ma potrzeby ich wkopywać w ziemię, ale lepiej dla nich żeby nie były w powietrzu. A fachowiec co chce to mówi, tak zrobił, bo mu tak pasowało. Po co w ogóle ogrodzenie jak gadzina przechodzi gdzie chce. Kot i tak takie ogrodzenie przeskoczy bez problemu, ale po co się ma wysilać, jak przechodzi sobie pod płotem. Dlatego ja żadnego fachowca nie zostawie samopas, bo nawet w linii prostej nie umie ogrodzenia zrobić. Teraz już po ptakach. Fachowcy od okien skończyli kiedyś u mnie o 23:30 w sobotę i jak trzeba było poprawić, to poprawił i skończył o 23:45. Ale to byli ludzie z polecenia od samego vice prezesa. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
  • Witam mam pytanie. W ostatnim czasie zostało wykonane u mnie ogrodzenie panelowe z podmurówką z płyty. Zostało zrobione to pod moją nieobecność i mam wątpliwości co do fachowości usługi. Mianowicie mogę się mylić ale wydaje mi się iż ta płyta powinna być trochę wpuszczona w ziemię nie wsadzona tylko w osadzenia słupków. Sąsiad ma teren podniesiony i trawę z rolki dzięki czemu woda spływa do mnie, do tego koty bez problemu przechodzą na moją stronę korzystając z luk i mają u mnie wychodek na działce. Fachowiec stwierdził że się nie wpuszczą podmurówki w ziemię tylko teraz trzeba na wieźć ziemi i zasypać luki. Jak wygląda to okiem fachowców dodam jeszcze że panele nie są w linii tylko jak leciało 
  • Witam Panowie mam do Was pytanie, otóż w miejscach gdzie mam ustawione meble, podłoga opadła mi o 1-2mm, a gdzie nigdzie nawet 3-4mm. Winny jest podkład zastosowany przez Pana który układał mi panele w domu, mianowicie jest to ta bardzo męka pianka z folią 3mm + panele 12mm weninger. Pomimo że panele w miejscach gdzie stoją meble opadły względem zamontowanych listew przypodłogowych i powstały nieładne szpary to do tego idąc w niektórych miejscach panele cały czas strzelają. Niestety zaufałem fachowcowi i teraz jest zrobione jak jest - niestety. jeżeli chodzi o to strzelanie paneli to się do tego przyzwyczaję, gorzej wyglądają te szpary między panelami a listwa przypodłogową (zdjęcia w załączniku). Chciałbym się Was poradzić czy mogę jakoś te szpary wypełnić ? np. czy mogę łączenia między podłogą a listwą przypodłogową wypełnić warstwą białego silikonu ? Czy takie rozwiązanie nie kolidowało by z uszkodzeniem paneli w dłuższej perspektywie czasu ? Bo czytałem ze jest to podłoga pływająca i panele zimą/latem mogą się rozszerzać i kurczyć, chociaż jest to mieszkanie w bloku na trzecim piętrze i tutaj raczej temperatura jest stała. Tak czy siak wolałbym dopytać kogoś kto się na tym zna. Także wszystkim dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.. Pozdrawiam. https://zapodaj.net/42853a5255aa9.jpg.html https://zapodaj.net/d5dd70fb56308.jpg.html https://zapodaj.net/d9055ff23cd73.jpg.html https://zapodaj.net/4a1d807c30086.jpg.html
  • Więc zerknij jaka pracownia projektowa go opracowała, a następnie wyszukaj ją w internecie. Większość pracowni na swojej stronie www podaje wykaz projektantów w poszczególnych okręgach, którzy są upoważnieni do wprowadzania zmian adaptacyjnych. Poszukaj jakiegoś blisko Ciebie, żeby był łatwy kontakt.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...