Skocz do zawartości

Narzędzia do malowania


ala_s

Recommended Posts

Witam. W ilości i różności akcesoriów malarskich można się pogubić, tym bardziej, że to moje pierwsze samodzielne malowanie. Pędzle, wałki, szpachelki... icon_sad.gif a ja zupełnie nie wiem co do czego. Sama farba to nie wszystko, trzeba wiedzieć jeszcze jakie narzędzia będą potrzebne. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Od czego zależy wybór narzędzi? Czy rzeczywiście będzie to miało wypływ na malowanie? Proszę o pomoc

Link do komentarza
Właśnie przeżyłem całą sobotę z wałkiem w ręku. Przede wszystkim nie możesz żałować pieniędzy na wałek, bo od jego jakości dużo zależy, dodatkowo warko kupić mały wałeczek + pędzel do wykańczania rogów i trudno dostępnych miejsc. Nie może tez zabraknąć żółtej taśmy papierowej do oklejania np. okien.
Link do komentarza
A jak duży pokój malowałeś? Wiesz co ja wcale nie mam zamiaru oszczędzać na sprzęcie malarskim. Po prostu kompletnie nie wiem co wybrać bo tyle jest różnych akcesoriów na rynku. Na przykład wałki z dłuższym włosem, z krótszym, a to różne szerokości... icon_sad.gif a skoro tyle tego jest, to chyba przypisane są im różne zadania.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

A jak duży pokój malowałeś? Wiesz co ja wcale nie mam zamiaru oszczędzać na sprzęcie malarskim. Po prostu kompletnie nie wiem co wybrać bo tyle jest różnych akcesoriów na rynku. Na przykład wałki z dłuższym włosem, z krótszym, a to różne szerokości... icon_sad.gif a skoro tyle tego jest, to chyba przypisane są im różne zadania.


Po co sie głowic jakie kupic,wydawac na wałki,przeciez od tego sa malarze,a jak zle pomalujesz i farba bedzie odchodzic to znowu robota i wydatek na materiały i wałki.
Link do komentarza
Cytat

Witam. W ilości i różności akcesoriów malarskich można się pogubić, tym bardziej, że to moje pierwsze samodzielne malowanie. Pędzle, wałki, szpachelki... icon_sad.gif a ja zupełnie nie wiem co do czego. Sama farba to nie wszystko, trzeba wiedzieć jeszcze jakie narzędzia będą potrzebne. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Od czego zależy wybór narzędzi? Czy rzeczywiście będzie to miało wypływ na malowanie? Proszę o pomoc



a Ty chcesz malować pokój czy cały dom?
bo ja ostatnio malowałam z mamą nieduży pokój. I wystarczył nam zwykły wałek i pędzel (szerszy i węższy), wałek to nawet nie wiem, bo to mama kupowała. No i taśma malarska do zabezpieczenia listew podłogowych i okna. laugh.gif

Może jak malujesz cały dom/mieszkanie to powinnaś się bardziej przyjrzeć narzędziom icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...