Skocz do zawartości

Ile podsypki pod kostkę ?


Recommended Posts

Z bieżącego nr 4,2010 "Majstra": potrzebne są dwie warstwy co najmniej 10-15cm nośna piasku oraz podłoże dla okładziny, najlepiej grysu(nie gnieżdżą się mrówki) Grubość warstwy nośnej grysu nie powinna przekraczać 5-6cm. "Majster"kosztuje gazeta 4,99zł, w tym numerze jest wszystko o kładzeniu kostki(bruk klinkierowy) ze zdjęciami.
Mam nadzieje, że mogę pisać o innym czasopiśmie niż BD?
Link do komentarza
Cytat

Z bieżącego nr 4,2010 "Majstra": potrzebne są dwie warstwy co najmniej 10-15cm nośna piasku oraz podłoże dla okładziny, najlepiej grysu(nie gnieżdżą się mrówki) Grubość warstwy nośnej grysu nie powinna przekraczać 5-6cm. "Majster"kosztuje gazeta 4,99zł, w tym numerze jest wszystko o kładzeniu kostki(bruk klinkierowy) ze zdjęciami.
Mam nadzieje, że mogę pisać o innym czasopiśmie niż BD?



Zgadzam się ze stwierdzeniem,że: "nie gnieżdżą się mrówki", ale z małą poprawką: grys nie zapobiega odbudowywaniu sobie przez mrówki ścieżek i korytarzy co i tak w przyszłości prowadzi do miejscowych uskoków i zapadlin w kostce granitowej. One ten przeszkadzający im grys wynoszą na powierzchnię, poza granit. Tak stało sie u mnie na moim podjeździe. Oto przykład:

DSC01446.jpg


Grys, jako materiał naturalny, pozwala za to na szybkie i łatwe naprawy tego typu uszkodzeń w ścieżkach i podjazdach. Przy metodzie na "suchy beton" byłoby to o wiele trudniejsze i cięższe do naprawy. Pzdr.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba znać więcej szczegółów o miejscowym gruncie i docelowym przeznaczeniu nawierzchni z kostki. Precyzyjnej odpowiedzi na takie pytanie może udzielić jedynie wykonawca znający warunki lokalne. Nie mam niestety jakichkolwiek uniwersalnych procedur, które dałyby się zastosować na każdym zadaniu przyjmując jako kryterium jedynie grubość kostki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...